Archiwa kategorii: Sokoły

Wpadek w Krzyżewie – sprawca bez uprawnień

21-latek kierujący seatem prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa 74-letniemu kierowcy daewoo tico. W wyniku zdarzenia pasażerka tico z obrażeniami została odwieziona do szpitala. Okazało się, że 21-latek nie ma prawa jazdy. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają teraz wysokomazowieccy policjanci. Czytaj dalej Wpadek w Krzyżewie – sprawca bez uprawnień

Kruszewo-Brodowo: Zderzenie audi z fordem, 17-latek trafił do szpitala

O zderzeniu dwóch pojazdów dyżurny wysokomazowieckiej Policji został powiadomiony wczoraj kilka minut po godzinie 12:00. Do wypadku doszło na drodze relacji Sokoły – Białystok, w pobliżu miejscowości Kruszewo Brodowo. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący audi 25-letni mężczyzna jechał w kierunku Białegostoku. Czytaj dalej Kruszewo-Brodowo: Zderzenie audi z fordem, 17-latek trafił do szpitala

Przebudowa mostu i objazdy przez Krzyżewo

Trwa przebudowa mostu przez rzekę Awissę w miejscowości Krzyżewo gm. Sokoły wraz z dojazdami. Ciągnące się prace związane z przebudową mostu przez rzekę Awissę w miejscowości  Krzyżewo wraz z dojazdami na długości 2,280 km w ciągu drogi pow. Nr 2059B Sokoły – Waniewo na długości 0,360 km powoduje, iż konieczny jest objazd, ponieważ przejazd 6 km drogi przez miejscowość Krzyżewo od strony Sokół jest niemożliwy. Most ma być gotowy jeszcze w 2013 roku a będzie to możliwe dzięki pomocy ministerstwa infrastruktury, które przekazało 1 mln 700 tys. zł. Na pozostałą część wydatków złożyły się w równych częściach samorząd powiatu wysokomazowieckiego oraz gminy Sokoły.

Drogowskaz objazdy Sokoły Krzyżewo

Kruszewo-Brodowo: Pijany kierowca jazdę zakończył na płocie

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który jazdę autem zakończył na betonowym płocie. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
Wczoraj po południu dyżurny wysokomazowieckiej Policji poinformowany został o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kruszewo Brodowo w gminie Sokoły. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 21-letni kierowca renault jechał w kierunku Sokół. W pewnym momencie na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i z dużą siłą uderzył w betonowy płot jednej z posesji. W wyniku zdarzenia mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Okazało się, że kierujący był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

kruszewo renault

Kruszewo-Brodowo

Renault w płot

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

Pora na pomidora w Sokołach

We wtorek, 11 czerwca br. w Sokołach odbędą się warsztaty warzywno-owocowe w ramach kampanii “Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców”. W tym roku organizatorzy kierują działania przede wszystkim do rodziców i opiekunów, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu nawyków żywieniowych dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty warzywno-owocowe rozpoczną się o godzinie 11:00 w Zespole Szkół w Sokołach. Podczas spotkania Alicja Kalińska, specjalista-dietetyk i ekspert kampanii opowie o korzyściach płynących ze spożywania warzyw i owoców przez dzieci oraz doradzi jak przekonać pociechy do częstszego ich spożywania.

Prosimy o potwierdzenie obecności wysyłając maila na adres: poranapomidora@mediagroup.com.pllub dzwoniąc pod numer: 698 018 554. Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Pora na pomidora

Info od Małgorzata Tomczak

Sokoły: Zielona szkoła w Parku Narodowym

Zielone szkoły w parkach narodowych – trwa nowy program dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenów wiejskich. W ramach programu “Zielona szkoła w Parku Narodowym” dzieci i młodzież z terenów wiejskich wyjeżdżają na zielone szkoły i uczestniczą w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Obecnie trwa pilotażowa faza projektu, którą koordynuje Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

“Zielona Szkoła w Parku Narodowym” to cykl zajęć dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenów wiejskich. Program realizowany jest w formie zajęć edukacyjnych w wybranym parku narodowym, a następnie odbywających się w szkole zajęć pozalekcyjnych. W przeważającej części są to ćwiczenia i zabawy terenowe.

W fazie pilotażowej udział bierze 12 szkół:

Zielone szkoły

Ideą programu jest budowanie wśród dzieci i młodzieży poczucia odpowiedzialności za środowisko, a także świadomości lokalnych zasobów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych. Wyjazd na zieloną szkołę ma ich zapoznać z działalnością i zadaniami parków narodowych, a w efekcie – zachęcić do odkrywania bogactwa przyrody własnego regionu oraz uwrażliwić na potrzeby środowiska – mówi Krzysztof Lipiński, Zastępca Dyrektora Generalnego Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Więcej informacji o programie na stronie: http://www.efrwp.pl/element/Program-Zielone-szkoly

misja przyroda

O EFRWP:
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczął działalność w 1990 roku, na mocy umowy między rządem polskim a Europejską Wspólnotą Gospodarczą. Fundacja od ponad dwóch dekad pomaga zmieniać wizerunek polskiej wsi, dostosowując się do zmieniających się potrzeb lokalnej społeczności. Obecnie nie tylko wspiera rozwój infrastruktury technicznej, ale także – poprzez różne narzędzia finansowe – pomaga przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym. Fundacja duży nacisk kładzie także na rozwój infrastruktury społecznej, co czyni poprzez program grantowy wspierający aktywność i samoorganizację lokalnych społeczności czy wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich. Więcej informacji na stronie: www.efrwp.pl

Agnieszka Żeglińska, ITBC Communication