Archiwa kategorii: Kulesze Kościelne

Tybory Uszyńskie: Osobówką w motocykl, 27-latek w szpitalu

Kierująca audi wyjeżdżając z posesji najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście doprowadzając do zderzenia. 27-latek trafił do szpitala. Wysokomazowieccy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku.
Wczoraj po południu dyżurny wysokomazowieckiej Policji został powiadomiony o wypadku drogowym w miejscowości Tybory Uszyńskie. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 44-letnia kierująca audi wyjeżdżając na drogę ze swojej posesji najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla jadącego prawidłowo motocyklisty. W wyniku zderzenia obu pojazdów ranny został 27-letni kierowca kawasaki. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

audi_kawasaki1

audi_kawasaki2

audi_kawasaki3

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiej, podlaska.policja.gov.pl

Kolejna w tym tygodniu osoba uratowana przed zamarznięciem

Dzięki natychmiastowej interwencji wysokomazowieckich policjantów kolejny raz udało się uchronić nietrzeźwego mężczyznę przed zamarznięciem. Mocno wychłodzony 53-latek trafił do izby wytrzeźwień. To już drugi taki przypadek w mijającym tygodniu.

Wczoraj, po godzinie 17.00 dyżurny wysokomazowieckiej Policji został poinformowany, że przy drodze relacji Kulesze Kościelne – Chojane Bąki leży mężczyzna. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam znaleźli w zaspie śnieżnej mocno zziębniętego mężczyznę. Jak się okazało 53-letni mieszkaniec jednej z pobliskich wsi był kompletnie pijany. Mężczyzna nie był w stanie o własnych siłach utrzymać się na nogach i nie potrafił podać swoich danych personalnych. Najprawdopodobniej alkohol tak go zmorzył, że nie zdając sobie sprawy z zagrożenia położył się na śniegu i zasnął. Mocno wychłodzony 53-latek trafił do izby wytrzeźwień. Gdyby nie telefon przypadkowej osoby i natychmiastowa reakcja wysokomazowieckich policjantów doszłoby do tragedii.

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Stawki za odpady komunalne w gm. Kulesze Kościelne

Pod koniec zeszłego roku radni gminy Kulesze Kościelne przegłosowali uchwały w sprawie ustalenia metody opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz określenia stawki tej opłaty. Opłaty w gminie Kulesze Kościelne są stosunkowo niskie, jednak rzeczywiste koszty i stawki za odpady będą znane po rozstrzygnięciach przetargowych.

Do mieszkańców Gminy Kulesze Kościelne zostaną dostarczone deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które po wypełnieniu należy niezwłocznie dostarczyć do Urzędu Gminy, nie później jednak niż do 30 kwietnia 2013 r. W razie niezłożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi albo uzasadnionych wątpliwości co do danych zawartych w deklaracji Wójt Gminy określi w drodze decyzji, wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W związku z faktem, że nowy system wprowadzony zostanie z dniem 1 lipca 2013 r. do dnia 30 czerwca 2013 r. właściciele nieruchomości mogą korzystać z dotychczasowej umowy, a po tym czasie konieczne będzie rozwiązanie dotychczasowej umowy na odbiór odpadów komunalnych.

Ustala się stawki opłaty za gospodarowanie segregowanymi odpadami komunalnymi w następującej wysokości:

1) gospodarstwo domowe 1 osobowe – 9 zł/m-c.

2) gospodarstwo domowe 2-3 osobowe – 18 zł/m-c.

3) gospodarstwo domowe 4-5 osobowe – 25 zł/m-c.

4) gospodarstwo domowe 6 i więcej osobowe – 30 zł/m-c.

§ 3. Ustala się stawki opłaty za gospodarowanie zmieszanymi odpadami komunalnymi w następującej wysokości:

1) gospodarstwo domowe 1 osobowe – 13,50 zł/m-c.

2) gospodarstwo domowe 2-3 osobowe – 27 zł/m-c.

3) gospodarstwo domowe 4-5 osobowe – 37,50 zł/m-c.

4) gospodarstwo domowe 6 i więcej osobowe. – 45 zł/m-c

UG Kulesze Kościelne