Archiwa kategorii: Klukowo

Sprawca napadów i 19-letni paser w rękach Policji

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu grożąc atrapą broni napadł na sklep spożywczy. Natomiast przedwczoraj w ten sam sposób próbował okraść kantor wymiany walut. W związku z tą sprawą w ręce mundurowych wpadł także 19-letni paser. Teraz obaj za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, w wyniku intensywnej pracy, w minioną środę wieczorem zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Klukowo. Mężczyzna tego samego dnia około godziny 9.30 napadł na kantor wymiany walut w Ciechanowcu. Zamaskowany wszedł do środka i grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądał od kasjerski wydania pieniędzy. Gdy kobieta zaczęła krzyczeć spłoszony napastnik uciekł. Dodatkowo mundurowi ustalili, że ten sam mężczyzna w ubiegłym tygodniu (17 stycznia) w podobny sposób okradł jeden ze sklepów spożywczych w gminie Szepietowo. Tam 26-latek około godziny 17:30, również z zakryta twarzą, wszedł do środka i zagroził ekspedientce czymś co przypominało pistolet. Następnie kazał oddać pieniądze i karty telefoniczne. Potem zabrał 800 złotych i warte blisko 600 złotych karty i uciekł. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do obu napadów. Wskazał także funkcjonariuszom miejsce ukrycia atrapy broni i odzieży, którą miał na sobie podczas zdarzeń. Dodatkowo mundurowi ustalili, że skradzione karty telefoniczne 26-latek przekazał swojemu koledze. Podczas przeszukania domu wskazanego 19-latka kryminalni znaleźli część skradzionego towaru. Mężczyzna przyznał się policjantom, że wiedział skąd pochodziły karty. Ostatecznie obaj trafili do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przez sądem. Starszemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast 19-latek odpowie za paserstwo.

zp_kantor_1

zp_sklep_2

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Kapłań: W pożarze domu zginął mężczyzna

W miejscowości Kapłań w pożarze domu zginął 63-letni mężczyzna. Przyczyny tego tragicznego zdarzenia ustalają wysokomazowieccy policjanci.

Wczoraj wieczorem około godziny 23.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem został poinformowany o pożarze domu w miejscowości Kapłań. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Niestety podczas akcji gaśniczej strażacy ujawnili zwłoki mężczyzny, który najprawdopodobniej uległ zaczadzeniu. Ofiarą pożaru okazał się samotnie mieszkający 63-letni właściciel spalonego domu.
Teraz wysokomazowieccy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

kaplan_1

kaplan_2

kaplan_3

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Wyszonki-Błonie: Spowodował kolizje i uciekł

Mężczyzna jadący ciągnikiem rolniczym z podczepionym wozem zajechał drogę citroenowi. Następnie odczepił furmankę, pozostawiając ją na środku jezdni i odjechał z miejsca zdarzenia. Wysokomazowieccy policjanci szybko ustalili sprawcę tego czynu. Teraz 41-latek za swojej postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj przed południem dyżurny wysokomazowieckiej Policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wyszonki Błonie. Na miejsce natychmiast pojechał patrol drogówki. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że mężczyzna kierując ciągnikiem rolniczym z podczepionym wozem jechał lewym pasem jezdni. W pewnym momencie skręcił gwałtownie w prawo, zajeżdżając drogę dla jadącego prawidłowo citroena. W wyniku zdarzenia wóz rolniczy uderzył w przód osobówki. Mężczyzna kierujący traktorem odczepił furmankę, pozostawiając ją na środku jezdni i odjechał z miejsca kolizji. Wysokomazowieccy policjanci już po kilkunastu minutach ustalili kierowcę ciągnika rolniczego. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec miejscowości Wyszonki Błonie. Dodatkowo wyszło na jaw, że ciągnik rolniczy, którym kierował mężczyzna nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC i nie był zarejestrowany. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 41-latek ma aktualny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

wyszonki_woz_1

wyszonki_woz_2

wyszonki_woz_3

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl