zalew_czyzew_1

Budowa zalewu na rzece Brok w Czyżewie

Przedstawiamy zdjęcia z budowy zalewu, wykonane 8 lutego 2014 r. Będzie to jedne takie miejsce w gminie Czyżew, gdy zrobi się ciepło powstanie fontanna oraz miejska plaża. Już teraz można zauważyć ścieżki spacerowe z latarniami, wysepkę na środku zbiornika oraz drewniany pomost. 

zalew_czyzew_1

zalew_czyzew_2

zalew_czyzew_3

zalew_czyzew_4

zalew_czyzew_5

zalew_czyzew_6

zalew_czyzew_7

10 myśli nt. „Budowa zalewu na rzece Brok w Czyżewie”

 1. zamiast 4,5 hektara zalewu 2,5 i 500m brukowania rzeki …. Ale to nie nasze pieniądze….

 2. w zalewie całe lato będzie woda zielona… chyba że rzęsa oczyści ją…

 3. no zobaczymy jak to wyjdzie,Alku nie przesądzajmy z tą wodą,dopiero będą jaja jak masz rację,,,,,,,,,,,,,, to na co czekasz działaj, rób coś,pisac to ja tez umiem,DZIAŁAJ

 4. Wieść niesie że w tutejszym powiecie będa kształcić adeptów
  żeglarstwa ………….taka tam drużyna wodna a zalew jak ma być 4,5ha to taki ma być , bo teraz 2+2=5 ale jak dwóch to mówi taka prawda jest w demokracji

 5. To jaką w końcu powierzchnię będzie miał ten zalew 2,5 czy 4,5 ha. Trzeba pamiętać że im większy akwen tym łatwiej utrzymać czystość wody. Czy to będzie zbiornik przepływowy czy zamknięty. To też ważne. W Szczytnie małe jezioro ma około 12 ha, jest zasilane świeżą wodą z rzeczki. Ale gdy latem upały sięgają 30st.C woda kwitnie, śmierdzi bagnem. Duże jezioro w Szczytnie ma powierzchnię od 63 ha na wiosnę po roztopach do 51 ha w upalne lato. Tak duże jezioro mimo tego że też jest przepływowe również potrafi zakwitnąć. Woda jest zielona jak farba. Myślę, że jeśli w Czyżewie powstaje zbiornik to niech będzie jak największy. To dla ryb dobre. Jeśli chodzi o żeglarstwo to na 2,5-5,0 ha ciężko będzie. Chyba że małe, szkolne optymistki. Pozdrawiam ze Szczytna i zapraszam do nas.

 6. Na dzien dzisiejszy zalew prezentuje sie z jak najlepszej strony wiec nie martwmy sie na zaś

 7. Co Bogucki wystąpił z Solidarnej Polski od początku uważałem że najlepiej pasuje do Ruchu Palikota czy Twojego Ruchu tam biorą wszystkich bez pytania.

 8. Jest posłem niezależnym dobra decyzja , tylko ta jego żona to dalej jest za PiS i bywa na bankietach u tych ORMOW ców co zamykali go za działalność .

 9. Przez zalew zostal zachwiany ekosystem rzeki Brok. Brak nurtu doprowadził i prowadzi dalej do jej zarastania, woda w rzece stala sie metna i smierdzaca. Ktos tu chyba nie pomyslal. Jedno powinno funkcjonować przy drugim a nie kosztem czegoś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>