duda

Prezydent Andrzej Duda – rekordowe wyniki w powiecie wysokomazowieckim

Rekordowe poparcie prezydenta-elekta Andrzej Dudy w powiecie wysokomazowieckim. 51,55% głosów zdobył Andrzej Duda w drugiej turze wyborów prezydenckich w skali kraju, natomiast w powiecie wysokomazowieckim osiągnął ponad 80.43%!

Bronisław Komorowski otrzymał w kraju poparcie 48,45% wyborców – to ostateczne, pełne wyniki podane w poniedziałek wieczorem przez Państwową Komisję Wyborczą.

Różnica wyniosła zatem 518 316 głosów.
OFICJALNE WYNIKI DRUGIEJ TURY WYBORÓW PREZYDENCKICH:
Andrzej Duda – 51,55%
Bronisław Komorowski – 48,45%
głosy nieważne – 1,47%
frekwencja – 55,34%

Jak poinformowała PKW, głosowanie przeprowadzono w 27 817 obwodach głosowania. Do głosowania było 30 709 281 osób uprawnionych. Wydano 16 956 615 kart do głosowania.

Rekordowe wyniki padły w powiecie wysokomazowieckim, co zostało pokazane w ogólnopolskich mediach.

Powiat wysokomazowiecki
1. Duda Andrzej Sebastian 21247 80.43%
2. Komorowski Bronisław Maria 5169 19.57%

Miasto Wysokie Mazowieckie
1. Duda Andrzej Sebastian 67.89%
2. Komorowski Bronisław Maria 32.11%

Gmina Ciechanowiec
1. Duda Andrzej Sebastian 74.25%
2. Komorowski Bronisław Maria 25.75%

Gmina Czyżew
1. Duda Andrzej Sebastian 76.71%
2. Komorowski Bronisław Maria 23.29%

Gmina Klukowo
1. Duda Andrzej Sebastian 88.75%
2. Komorowski Bronisław Maria 11.25%

Gmina Kobylin Borzymy
1. Duda Andrzej Sebastian 93.08%
2. Komorowski Bronisław Maria 6.92%

Gmina Kulesze Kościelne
1. Duda Andrzej Sebastian 93.58%
2. Komorowski Bronisław Maria 6.42%

Gmina Nowe Piekuty
1. Duda Andrzej Sebastian 86.73%
2. Komorowski Bronisław Maria 13.27%

Gmina Sokoły
1. Duda Andrzej Sebastian 86.12%
2. Komorowski Bronisław Maria 13.88%

Gmina Szepietowo
1. Duda Andrzej Sebastian 77.68%
2. Komorowski Bronisław Maria 22.32%

Gmina Wysokie Mazowieckie
1. Duda Andrzej Sebastian 84.52%
2. Komorowski Bronisław Maria 15.48%

I tak niskie poparcie kandydata PO Bronisława Komorowskiego spadło jeszcze bardziej w tych wyborach. W powiecie wysokomazowieckim w poprzednich wyborach w 2010r. KACZYŃSKI Jarosław uzyskał 78.28% i 22417 głosów, natomiast KOMOROWSKI Bronisław Maria 21.72% i 6221 głosów.

Info PKW, fot. twitter Andrzej Duda

11 myśli nt. „Prezydent Andrzej Duda – rekordowe wyniki w powiecie wysokomazowieckim”

  1. To czekam na korzyści za największe poparcie w kraju dla p. Dudy, kiedyś najwyższe poparcie miał Kaczyński i to nic nie dało dalej ciemnota i obietnice . Tak to jest wschód polski jest bardziej radykalny rydzykowo i to zadziałało. Jak słucham wypowiedzi osób, które głosowały na Dudę, że jest żle i czekają na zmiany to ich rozumiem, ale jaką zmianą jest kandydat pis-u. Pomimo wszystko życzę powodzenia Prezydentowi Dudzie i jak najszybszego odcięcia się od swoich liderów.

  2. szkoda, że takie wyniki jak u nas nie ma w całej Polsce, Polacy z innych części czas się obudzić

  3. Pragnę przypomnieć, że jedyna słuszna ideologia już była. Nie sprawdziła się.

  4. i z czego się cieszycie!!!!! jak dzieci, ksiądz kazał głosować na Dudę to poszli jak potulne stado baranów . Pamiętajcie , że Duda obiecał 500 zł na każde dziecko – miesięcznie!!!! Nawet w najlepszych czasach komuny było 87 zł rodzinnego / pobory porównywalne/ i tylko do pewnego pułapu, Duda nie stawia ograniczeń . Dobrze pamiętać takie rzeczy

  5. Zgodzę się z poprzedniczką. Ciekawa jestem jaką korzyść będzie miał ksiądz, który tak namawiał ludzi do głosowania na Dudę ?

  6. rozliczcie najpierw Bronka z obietnic, na szczęście lud w naszym powiecie rozumny i wybiera prawicę

  7. Pewnie , że rozumny , tylko dlaczego opowiada się za średniowieczem.

  8. Średniowiecze ostatecznie ukształtowało Europę . Powstały zręby obecnych państw, min Polski. Wypędzono Arabów z Hiszpanii. Ujarzmiono barbarzyńców (Longobardów, Gotów). W architekturze nastał gotyk, a w kulturze i obyczajowości powstał synonim rycerskości. To średniowiecze wyprowadziło Europę na oceany i stworzyło podstawy do jej wiodącej roli . Mimo, że okres ten doświadczył wielu nieszczęść – najazd Mongołów, ekspansja Turcji na kraje bałkańskie, ostateczny upadek Konstantynopola, czarna śmierć. To jednak Europa z tych wszystkich nieszczęść wyszła obroną ręką i ogólnie to był dobry okres w dziejach. Mówienie o nim jako o czymś złym jest zwykłym nieporozumieniem i wynika tak ze złej woli jak i uleganiu propagandzie rodem ze światłej epoki komunizmu i jest to też w jakimś sensie efekt obecnego stanu oświaty. A brak podstawowej wiedzy o historii prowadzi nas wprost do epoki barbarzyństwa do której jeżeli nic się nie zmieni w prostej linii zmierzamy

  9. Tak się zastanawiam… Jest nowy prezydent i portal usnął. Czyżby zawrót głowy od sukcesu? Wczoraj odbyło się Narodowe Czytanie ” Lalki” B. Prusa. Prezydent Duda zachęcał. Ale Wysokie Mazowieckie chyba nie lubi czytać. Nie śmiem przecież podejrzewać, że ma prezydenta w głębokim poważaniu. Zachęcam do czytania. Można poszerzyć horyzonty, wzruszyć się, nauczyć się piękniej mówić po polsku, a nawet poprawnej pisowni. Pozdrawiam optymistycznie i życzę miłej niedzieli.

  10. Miasto pięknieje. Barierki przy szkołach udekorowane plakatami kandydatów PIS. Taka jesienna lekcja indoktrynacji…, przepraszam demokracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>