duda

Prezydent Andrzej Duda – rekordowe wyniki w powiecie wysokomazowieckim

Rekordowe poparcie prezydenta-elekta Andrzej Dudy w powiecie wysokomazowieckim. 51,55% głosów zdobył Andrzej Duda w drugiej turze wyborów prezydenckich w skali kraju, natomiast w powiecie wysokomazowieckim osiągnął ponad 80.43%!

Bronisław Komorowski otrzymał w kraju poparcie 48,45% wyborców – to ostateczne, pełne wyniki podane w poniedziałek wieczorem przez Państwową Komisję Wyborczą.

Różnica wyniosła zatem 518 316 głosów.
OFICJALNE WYNIKI DRUGIEJ TURY WYBORÓW PREZYDENCKICH:
Andrzej Duda – 51,55%
Bronisław Komorowski – 48,45%
głosy nieważne – 1,47%
frekwencja – 55,34%

Jak poinformowała PKW, głosowanie przeprowadzono w 27 817 obwodach głosowania. Do głosowania było 30 709 281 osób uprawnionych. Wydano 16 956 615 kart do głosowania.

Rekordowe wyniki padły w powiecie wysokomazowieckim, co zostało pokazane w ogólnopolskich mediach.

Powiat wysokomazowiecki
1. Duda Andrzej Sebastian 21247 80.43%
2. Komorowski Bronisław Maria 5169 19.57%

Miasto Wysokie Mazowieckie
1. Duda Andrzej Sebastian 67.89%
2. Komorowski Bronisław Maria 32.11%

Gmina Ciechanowiec
1. Duda Andrzej Sebastian 74.25%
2. Komorowski Bronisław Maria 25.75%

Gmina Czyżew
1. Duda Andrzej Sebastian 76.71%
2. Komorowski Bronisław Maria 23.29%

Gmina Klukowo
1. Duda Andrzej Sebastian 88.75%
2. Komorowski Bronisław Maria 11.25%

Gmina Kobylin Borzymy
1. Duda Andrzej Sebastian 93.08%
2. Komorowski Bronisław Maria 6.92%

Gmina Kulesze Kościelne
1. Duda Andrzej Sebastian 93.58%
2. Komorowski Bronisław Maria 6.42%

Gmina Nowe Piekuty
1. Duda Andrzej Sebastian 86.73%
2. Komorowski Bronisław Maria 13.27%

Gmina Sokoły
1. Duda Andrzej Sebastian 86.12%
2. Komorowski Bronisław Maria 13.88%

Gmina Szepietowo
1. Duda Andrzej Sebastian 77.68%
2. Komorowski Bronisław Maria 22.32%

Gmina Wysokie Mazowieckie
1. Duda Andrzej Sebastian 84.52%
2. Komorowski Bronisław Maria 15.48%

I tak niskie poparcie kandydata PO Bronisława Komorowskiego spadło jeszcze bardziej w tych wyborach. W powiecie wysokomazowieckim w poprzednich wyborach w 2010r. KACZYŃSKI Jarosław uzyskał 78.28% i 22417 głosów, natomiast KOMOROWSKI Bronisław Maria 21.72% i 6221 głosów.

Info PKW, fot. twitter Andrzej Duda

11 myśli nt. „Prezydent Andrzej Duda – rekordowe wyniki w powiecie wysokomazowieckim”

  1. To czekam na korzyści za największe poparcie w kraju dla p. Dudy, kiedyś najwyższe poparcie miał Kaczyński i to nic nie dało dalej ciemnota i obietnice . Tak to jest wschód polski jest bardziej radykalny rydzykowo i to zadziałało. Jak słucham wypowiedzi osób, które głosowały na Dudę, że jest żle i czekają na zmiany to ich rozumiem, ale jaką zmianą jest kandydat pis-u. Pomimo wszystko życzę powodzenia Prezydentowi Dudzie i jak najszybszego odcięcia się od swoich liderów.

  2. szkoda, że takie wyniki jak u nas nie ma w całej Polsce, Polacy z innych części czas się obudzić

  3. Pragnę przypomnieć, że jedyna słuszna ideologia już była. Nie sprawdziła się.

  4. i z czego się cieszycie!!!!! jak dzieci, ksiądz kazał głosować na Dudę to poszli jak potulne stado baranów . Pamiętajcie , że Duda obiecał 500 zł na każde dziecko – miesięcznie!!!! Nawet w najlepszych czasach komuny było 87 zł rodzinnego / pobory porównywalne/ i tylko do pewnego pułapu, Duda nie stawia ograniczeń . Dobrze pamiętać takie rzeczy

  5. Zgodzę się z poprzedniczką. Ciekawa jestem jaką korzyść będzie miał ksiądz, który tak namawiał ludzi do głosowania na Dudę ?

  6. rozliczcie najpierw Bronka z obietnic, na szczęście lud w naszym powiecie rozumny i wybiera prawicę

  7. Pewnie , że rozumny , tylko dlaczego opowiada się za średniowieczem.

  8. Średniowiecze ostatecznie ukształtowało Europę . Powstały zręby obecnych państw, min Polski. Wypędzono Arabów z Hiszpanii. Ujarzmiono barbarzyńców (Longobardów, Gotów). W architekturze nastał gotyk, a w kulturze i obyczajowości powstał synonim rycerskości. To średniowiecze wyprowadziło Europę na oceany i stworzyło podstawy do jej wiodącej roli . Mimo, że okres ten doświadczył wielu nieszczęść – najazd Mongołów, ekspansja Turcji na kraje bałkańskie, ostateczny upadek Konstantynopola, czarna śmierć. To jednak Europa z tych wszystkich nieszczęść wyszła obroną ręką i ogólnie to był dobry okres w dziejach. Mówienie o nim jako o czymś złym jest zwykłym nieporozumieniem i wynika tak ze złej woli jak i uleganiu propagandzie rodem ze światłej epoki komunizmu i jest to też w jakimś sensie efekt obecnego stanu oświaty. A brak podstawowej wiedzy o historii prowadzi nas wprost do epoki barbarzyństwa do której jeżeli nic się nie zmieni w prostej linii zmierzamy

  9. Tak się zastanawiam… Jest nowy prezydent i portal usnął. Czyżby zawrót głowy od sukcesu? Wczoraj odbyło się Narodowe Czytanie ” Lalki” B. Prusa. Prezydent Duda zachęcał. Ale Wysokie Mazowieckie chyba nie lubi czytać. Nie śmiem przecież podejrzewać, że ma prezydenta w głębokim poważaniu. Zachęcam do czytania. Można poszerzyć horyzonty, wzruszyć się, nauczyć się piękniej mówić po polsku, a nawet poprawnej pisowni. Pozdrawiam optymistycznie i życzę miłej niedzieli.

  10. Miasto pięknieje. Barierki przy szkołach udekorowane plakatami kandydatów PIS. Taka jesienna lekcja indoktrynacji…, przepraszam demokracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>