zdj_14196_1

Sprawcy rozboju w Czyżewie – zatrzymani

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali drugiego z mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło niespełna dwa tygodnie temu w Czyżewie. Okazało się, że 32-latek w międzyczasie najprawdopodobniej za pomocą zabranych swojemu pracodawcy i znajomej kart bankomatowych wypłacił 25 tysięcy złotych i wydał je w kasynie w Warszawie, gdzie dodatkowo pojechał przywłaszczonym od kobiety samochodem. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany, a jego postępowaniem zajmie się dalej sąd.

Blisko dwa tygodnie temu w Czyżewie doszło do rozboju, podczas którego dwaj sprawcy zaatakowali w mieszkaniu mężczyznę żądając wydania pieniędzy. Gdy je otrzymali uciekli. Już następnego dnia policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem zatrzymali w związku z tym przestępstwem 24-latka.

Następnie w wyniku intensywnej i żmudnej pracy w ich ręce wpadł przedwczoraj również drugi z podejrzanych – 32-letni mieszkaniec Giżycka. Ponadto okazało się, że mężczyzna w międzyczasie najprawdopodobniej zabrał karty bankomatowe swojego pracodawcy oraz znajomej i za ich pomocą wypłacił ponad 25 tysięcy złotych.

Potem przywłaszczonym od kobiety samochodem pojechał do Warszawy, gdzie wydał gotówkę w jednym z tamtejszych kasyn, a pojazd pozostawił. Następnie wrócił do Czyżewa, gdzie został zatrzymany przez mundurowych. Funkcjonariusze odzyskali także utracone auto. 32-latek usłyszał już zarzuty i dzisiaj decyzją sądu, który zajmie się dalej sprawą, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

źródło – oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>