mleko bez laktozy

Wydojone bez laktozy – pierwsze na rynku mleko bez laktozy

W wyniku badań nad mlekiem i jego składnikami prowadzonych w nowoczesnym Centrum Badań i Rozwoju oraz po wnikliwiej analizie trendów rynkowych MLEKOVITA wprowadza na rynek nowy produkt: Wydojone bez laktozy – pierwsze na rynku mleko bez laktozy o obniżonej zawartości węglowodanów.

Mleko towarzyszy człowiekowi od pierwszych chwil życia, pełniąc ważną rolę w jego codziennej diecie. Jest to bowiem najlepsze źródło pełnowartościowego białka, najłatwiej przyswajalnego wapnia, a także fosforu, potasu, magnezu, witamin A, D, E oraz z grupy B. Najpopularniejsze i najchętniej spożywane przez człowieka jest mleko krowie, którego najwięcej spożywa się w Ameryce Północnej i Europie.

Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się naturalnym smakiem mleka. Istnieje grono konsumentów, którzy nie mogą spożywać mleka ze względu na nietolerancję laktozy – cukru występującego w jego składzie. Nietolerancja laktozy spowodowana jest niezdolnością organizmu do rozłożenia laktozy. Dzięki analizie trendów rynkowych, wnikliwej obserwacji oczekiwań konsumentów oraz pracom prowadzonym w nowoczesnym Centrum Badań i Rozwoju MLEKOVITA przygotowała Wydojone bez laktozy – pierwsze na rynku mleko bez laktozy o obniżonej zawartości węglowodanów.

Wydojone bez laktozy otrzymywane jest z mleka krowiego poddawanego specjalnej obróbce w celu obniżenia o blisko połowę poziomu węglowodanów i usunięcia laktozy. W procesie produkcji laktoza zostaje rozłożona na cukry proste, zachowując jednocześnie wartości odżywcze mleka.

Wydojone bez laktozy z pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów, którzy będą mogli spożywać je nie tylko bezpośrednio, ale również jako składnik ulubionych naleśników, kakao, budyniu, owsianki, kaszy i innych potraw tradycyjnie przygotowywanych na mleku.

Produkt mleczny Wydojone bez laktozy dostępny jest w nowoczesnym wygodnym kartonie z zakrętką o pojemności 1 L i zawartości tłuszczu 3,5%.

Inf. prasowa SM MLEKOVITA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>