zawodnicy

Sukces Podlaskich Karateków na 25 Mistrzostwach Europy

W poniedziałek 16 marca powróciła z Holandii reprezentacja Polski w składzie której znaleźli się zawodnicy i zawodniczki z Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, Choszczeńskiego Klubu Karate i z Lewina Brzeskiego. Wszystkie Kluby reprezentowały Polską Federację Instytut Budokai Karate z siedzibą w Ciechanowcu kierowaną przez Shihan Artura Więzowskiego 6 dan na 25 Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez International Budo Kai, której Prezydentem jest Kancho Gerard Gordeau 9 dan. Kierownikiem Reprezentacji Polski Był Shihan Artur Więzowski, Trenerem Sensei Robert Gaździk i Sensei Mirosław Jędrowski. W Mistrzostwach wzięły udział reprezentacje Holandi, Polski, Włoch, Węgier, Łotwy, Szwajcarii, Chorwacji, Francji, Belgi, Niemiec i Dani.Przed walkami Seniorów zostały rozegrane w formie meczu Międzynarodowego walki Juniorów do 17 roku życia. Odniósł w nich sukces zawodnik z Zambrowa Jacek Misiewicz, wielokrotny Mistrz Polski zdobywając 1 miejsce w kategorii +70 kg i Honorowy tytuł Mistrzostw Europy w walkach Juniorów. Drugim Juniorem który zajął 1 miejsce był Bartosz Kochanek 14 lat Choszczno.

W walkach Seniorów Brązowy medal zdobyła Dorota Perz 1 dan, zawodniczka trenująca w Ciechanowcu, na co dzień Pracownik Agencji Ochrony Global Security która była również jednym ze sponsorów wyjazdu naszej zawodniczki. Dorota jest także samodzielnym Instruktorem prowadzącym zajęcia Karate w Mielniku.
Jednym z Gości Mistrzostw był wielokrotny Mistrz Świata K1 Semmy Schilt z którym także spotkali się zawodnicy z Podlasia.

Wszystkie walki były bardzo ostre i emocjonujące, reprezentowały bardzo wysoki poziom gdyż większość uczestników to utytułowani zawodnicy wielu prestiżowych Turniejów Karate.

Na fotografiach reprezentacja Podlaska z Semmy Shiltem, na drugiej w ringu z Kancho Gerardem Gordeau.

karate_2

karate_1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>