stadion projekt

Remont stadionu w Wysokiem Mazowieckiem

Jak informuje na swojej stronie samorząd Miasta Wysokie Mazowieckie kontynuując proces rozwoju bazy sportowej na terenie miasta w miesiącu lutym 2015r złożył po raz kolejny wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki na remont stadionu.

W ramach “Programu modernizacji infrastruktury sportowej” miasto planuje kolejny etap przebudowy stadionu miejskiego w Wysokiem Mazowieckiem. Celem tego programu jest poprawa warunków technicznych obiektów sportowych służących usprawnianiu i umożliwianiu upowszechniania sportu. Inwestycja ta pozwoli na możliwość większej organizacji imprez sportowych, kulturalnych, społecznych oraz edukacyjnych. Przewidywany całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 2.670.759,40 zł. Dofinansowanie w ramach programu może wynieść do 50% kosztów kwalifikowanych.

W ramach inwestycji planuje się:

– rozbiórkę istniejącej nawierzchni bieżni i przystosowanie istniejącego boiska do pełnowymiarowego boiska piłkarskiego o wymiarach pola gry 105x68m
– wyposażenie boiska (bramki do piłki nożnej, tablica wyników, ławki rezerwowe, wiaty dla sanitariuszy, stojaki rowerowe, maszty flagowe)
– montaż piłko chwytów
– wykonanie zadaszenia istniejących trybun
– częściowy remont oraz montaż krzesełek w sektorze dla kibiców przyjezdnych
– budowę parkingu, ciągów komunikacyjnych
– wymianę części ogrodzenia.
– nawodnienie płyty głównej boiska
– oświetlenie płyty głównej boiska
– nagłośnienie obiektu.

Termin wykonania tego przedsięwzięcia jest zaplanowany do realizacji od sierpnia 2015r do końca września 2016r.

Nie jest to pierwszy składany wniosek dotyczący przebudowy stadionu miejskiego. W roku 2013 miasto otrzymało już środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na rozbudowę i przebudowę budynku socjalnego będącego zapleczem istniejącego stadionu.

Obecnie samorząd Miasta Wysokie Mazowieckie działa dwutorowo w celu pozyskiwania środków zewnętrznych. W tym roku aplikujemy o środki na przebudowę stadionu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w ramach wojewódzkich wieloletnich programów rozwoju bazy sportowej – zwanych „inwestycjami terenowymi” ( w programie tym dofinansowanie wynosi 33% kosztów kwalifikowanych) oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki ( dofinansowanie wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych).

INFO strona UM Wysokie Mazowieckie

dS27-01

Jedna myśl nt. „Remont stadionu w Wysokiem Mazowieckiem”

  1. No pytam, kto pisze te teksty, w których pełno błędów? Ja bym się wstydził coś takiego dać do publikacji! W miejskiej gazecie nie jest lepiej. Kaleczą język aż strach i dają to innym czytać! Może jakiegoś językowca zatrudnić? Chyba was stać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>