miasto

Nazwy nowych ulic w mieście Wysokie Mazowieckie

Rada miasta Wysokie Mazowieckie podjęła decyzję o nazwach ulic na terenach, gdzie miasto Wysokie Mazowieckie posiada w sprzedaży kilkadziesiąt działek budowlanych pod budownictwo jednorodzinne i usługowe. Do tej pory miasto sprzedało na tym osiedlu kilka działek.

Wybrane przez większość radnych ulice nawiązują do bitew z historii zarówno Polski, ale również zachodniej Europy z udziałem Polaków. Przegłosowano ulicę Monte Cassino, Odsieczy Wiedeńskiej, Dywizjonu 303, Grunwaldzka, Racławicka, Westerplatte, Obrońców Wizny, Bitwy Warszawskiej. Inne koncepcje radnych nazewnictwa ulic skupiały się wokół nazw drzew lub upamiętnienia postaci historycznych mających związek poprzez pochodzenie oraz działalność z miastem i powiatem wysokomazowieckim. Zarówno te wymienione pomysły, jak i próba nazwania ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego nie uzyskało aprobaty większości radnych.

plan działek

20 myśli nt. „Nazwy nowych ulic w mieście Wysokie Mazowieckie”

 1. Czy ktoś to z kim na ten temat rozmawiał.Dlaczego propozycja Matuszewskiego , albo Gorczycy nie przeszła? uważam , że to były dobre pomysły., ale z drugiej strony -zobaczyliście już na wstępie co może władza , no i tam trzeba już rozpoczynać budowę kościoła

 2. Drzewa? A dlaczego nie nazwy traw? Jest kostrzewa owcza, życica trwała, mietlica pospolita i tak dalej i tak dalej……………………. to dopiero byłyby nazwy ulic.

 3. Jeżeli dziecko mieszkające np na ulicy dywizjonu 303 sprawdzi o co chodzi z nazwą w Google to już ogromny sukces patriotyzmu polskiego i nauki historii a inne pomysły to po prostu porażka. Rotmistrz był dla niektórych osobą kontrowersyjną, poza tym wystąpienia i interpelacje gorczycy to zwykły PR który sobie robi, jego wnioski i pomysły merytorycznie nieuzasadnione są zwykłym zajmowaniem czasu na sesjach i chęcią zaistnienia.

 4. Dywizjon 303 walczyl, ale w obronie Anglii, która nas wystawiła, nie warto się tym chwalić.. mi propozycje Gorczycy bardziej się podobały. A co kontrowersyjnego było w rotmistrzu Pileckim???

 5. Gdyby jakiś radny zgłosił nazwę ulic od świętych np. św Józefa, to przewodniczący by się być może zgodził i pochwalił ha, ha. Ja też nie wiem co kontrowersyjnego w rotmistrzu, bo to bohater i przykład poświecenia dla ojczyzny.

 6. Czy naprawdę w tym mieście nie ma innych tematów jak nazwa ulic. Nikt nie zwraca w życiu codziennym na to uwagi na jakiej ulicy mieszka, mieszkanie czy działkę kupujemy nie z myślą na jakiej ona jest ulicy, wiec nie rozumiem po co ta cała debata radnych. Zaistnieć można podczas kadencji w konkretnych dzialaniach na rzecz ludzi, a nie w dyskusji, że się zglaszalo inny pomysł na nazwę ulic. Komisje są od debaty, na sesjach radni zatwierdzaja podjęte wcześniej decyzje, a nie pokazują szerszej publiczności na sesji swoje stanowiska grając pod publikę.

 7. Kalisto na sygnał przewodniczącego, wszyscy razem hula hop, rączki w górę w głosowaniach, tak nie powinna wygladac demokracja jak proponujesz i dobrze, ze jest dyskusja i radni, co mają pomysły i własne zdanie. Pod publikę rada miasta powinna dac wszystkie relacje nie tylko z sesji, rownież z komisji abyśmy wiedzieli co robią radni i burmistrz. Ja optuję za propozycją przewodniczącego Sokolika czyli bitwami, ale dziwię się dlaczego nie przeszła ulica Pileckiego??? Duży nietakt.

 8. Czy wszystkich w tej radzie pogięło!!!
  Przecież można znaleźć postaci związane z miastem, z regionem nawet z województwem.
  Siedzą mlony i nawet w minimalnym stopniu nie znają tematu.

 9. Ja bardzo zaluje,ze nikt nie zaproponowal ul.dr Mazurkiewicza.wspanialego lekarza,troche obcesoego ale bardzo oddanego ludziom.mYSLE ,ZE warto czasami pamietac okims kto zyl wsrod nas i zrobil tak wiele ,nie czekajac na podziekowania.

 10. Bardzo dobre i apolityczne nazwy. Tak jak czasem nie zgadzam się z decyzjami wysokomazowieckich radnych, tak tutaj w 100% popieram.

 11. Chyba nie wszyscy mlony. Na fejsie przeczytałem propozycje radnego Radosława Gorczyca i tam były nazwiska lokalnych patriotów, niestety nie przeszły. Te wybrane bitwy średnio mis ię podobają. Tez mysle, ze lepszym pomysł to postacie zwiazane z miastem i regionem.

 12. A ja myślę , ze najlepszym pomysłem na wsze czasy była propozycja Matuszewskiego.Osiedle pod lasem , to i nazwy ulic odnoszące się do lasu /kłania się ekologia/ – świerkowa , dębowa , lipowa dlaczego nie? Przynajmniej w przyszłości nikt nie zechce zmieniać takich nazw, a historia się powtarza to nigdy nic nie wiadomo i nie wiadomo czy te bitwy przetrwają w adresach zamieszkania i czy nie trzeba będzie kiedyś ich zmieniać.
  Propozycja Gorczycy już też roztropniejsza od uchwalonej.
  No niech już będzie tak jak chciał Sokolik , tylko gdzie te konsultacje społeczne i kiedy zafunkcjonują w naszym mieście.
  I jeszcze…kiedy będą nagrywane sesje,panowie radni , no kiedy?

 13. Co ty lipa trujesz jak się klimat ociepli to trzeba zmieniać na Kokosową lub Ananasową albo pod Baobabem.

 14. Wysokie Mazowieckie, dziwne miasto. Jan Paweł II dostał schedę po rosyjskim Żydzie Włodzimierzu Leninie. Ulica Ludowa ostała się wśród innych pamiątek PRL-owskich. Była i jest oczkiem w głowie małomiasteczkowych prominentów. A kpiną absolutną jest ulica 1 Maja, gdy pół miasta świętuje
  3 Maja. Pochody zostały tylko na fotografiach czarno-białych.

 15. Jak czytam, że radny nie wskazany przez Siekierkę niepotrzebnie zabiera głos to scyzoryk mi się w kieszeni otwiera. Może już nie wolno mieć własnego zdania tylko jedynie słuszne ustalone i nakazane przez obecne władze państwa i tego dziwnego miasta. Jedna partia, jeden wódz, jedna myśl przewodnia, zero refleksji i krytycznych uwag, jak za komuny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>