Kultywujemy polskość

MLEKOVITA – Podsumowanie 2014 r.

MLEKOVITA jest największym polskim eksporterem produktów mleczarskich, a smak jej wyśmienitych, najwyższej jakości produktów podbija serca i podniebienia krajowych i światowych konsumentów od blisko 90 lat.

Kondycja eksportowa MLEKOVITY jest bardzo dobra. Rok 2014 obfitował w pozyskanie nowych rynków i zamknął się 110% dynamiką sprzedaży w stosunku do roku 2013. W 2014 roku MLEKOVITA wyeksportowała blisko 25% swojej produkcji na rynki całego świata, docierając do rekordowej liczby krajów: do państw Unii Europejskiej oraz aż 60 spoza UE, w tym m.in. do USA, Kanady, na Kubę, do Chin, państw w Azji i Afryce, a nawet do tak osobliwych miejsc jak Haiti, Ghana, Aruba, Komory czy Curacao.

Działania MLEKOVITY promują Polskę na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera gospodarczego, wspierają dobry wizerunek polskiego przedsiębiorcy, przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju oraz przyciągają inwestorów, a także budują kapitał zaufania wobec Polski i Polaków. Aktywności te w 2014 r. wspierała owocna współpraca m.in. z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Wydziałami Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP, Agencją Rynku Rolnego i Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pozycja MLEKOVITY jako lidera eksportowego byłą również wielokrotnie doceniana i nagradzana, m.in. podczas XII Kongresu Eksporterów Polskich, gdy Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński został uhonorowany Medalem Honorowym „Zasłużony dla eksportu”; podczas targów MLEKO-EXPO 2014, gdy MLEKOVITA zajęła 1. miejsce w rankingu Największych Spółdzielczych Eksporterów Produktów Mleczarskich oraz otrzymała Nagrodę Specjalną Związku Pracodawców i Importerów Produktów Mleczarskich za wyniki w eksporcie; w konkursie zorganizowanym przez Business Centre Club pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych, w którym MLEKOVITA otrzymała zaszczytny tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii MARKA EUROPEJSKA.

info od MLEKOVITA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>