dr Szamryk

Kampania Cała Polska Czyta Dzieciom w Święcku Wielkim

W styczniu b.r. w Szkole Podstawowej w Święcku Wielkim dzieci miały wspaniałą okazję wysłuchać czytania tekstów literackich w wykonaniu pana Radosława Gorczycy radnego miasta Wysokie Mazowieckie oraz pana dr Konrada Szamryka pracownika naukowego Uniwersytetu w Białymstoku. 

Czytanie dzieciom to najlepsza inwestycja w ich przyszłość, tym chętniej nasza szkoła włącza się w działania kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

Dobrą okazją na zwiększanie kontaktu młodych ludzi z książkami są właśnie spotkania z dorosłymi, którzy im czytają. Nasza szkoła już od kilku lat widzi wielką wartość w organizowaniu tego typu działań. Dodatkową wartość przedsięwzięć stanowią rozmowy gości z uczniami, przed czy po wspólnej lekturze, na temat wykonywanego przez nich zawodu czy po prostu dzielenie się doświadczeniem.

Pan Radosław Gorczyca czytał dzieciom “Królową śniegu”, swoją interpretacją zaczarował małych i starszych słuchaczy. Uczniowie chętnie włączyli się w dialog z panem radnym, który wyjaśnił im, co to znaczy pełnić taką funkcję. Zwiększyli oni swoje kompetencje w zakresie edukacji obywatelskiej.

Natomiast spotkanie z panem dr Konradem Szamrykiem rozpoczęło się od przeczytania fragmentu powieści Joanny Olech “Pompon w rodzinie Fisiów”. Stało się ono świetną okazją do rozmowy na temat wartości, jaką jest wiedza. Uczniowie z uwagą także wysłuchali informacji, że nasz gość, prócz pracy naukowej na UwB, uczy cudzoziemców języka polskiego.

Jesteśmy wdzięczni naszym gościom za wspólnie spędzone chwile, za niezwykłą atmosferę tych spotkań oraz inspirację przede wszystkim dla naszych dzieci. Pozdrawiamy!

Informacje/Foto od Emilia Zarzecka-Bucińska

radny_gorczyca

dr_Szamryk

13 myśli nt. „Kampania Cała Polska Czyta Dzieciom w Święcku Wielkim”

 1. A taki miał być skuteczny , rozsądny i odważny radny , a wyszło że kolejny bajarz . Jak się okazuje najlepiej pełnić funkcję radnego opowiadając bajki dzieciom , a jeszcze lepiej w sąsiedniej gminie. Chociaż w Mazowiecku to i dorośli lubią słuchać bajek rządzących to może to i dobra metoda jak być radnym.

 2. A czemu to radny miejski czyta bajki dzieciom z gminy – czyżby kolejne aspiracje na radnego gminnego ( wyższe diety ?)
  W Mazowiecku też mamy szkoły i dzieci wyborców z miasta.

 3. Dzieciom podobają się takie lekcje czytania. Lepszy kontakt jest z kimś z zewnątrz, niż swoim starym nauczycielem. Takie lekcje powinny być często powtarzane, świetnie że Panowie radny i pracownik naukowy zechcieli tam pojechać.

 4. ratujcie szkole, potem bajki opowiadajcie, dlaczego krajewski i brzozowski przed wyborami milczeli na temat szkoły, bo do koryta chcieli – zrobili was w durnia wyborcy-teraz już po balu pani lalu

 5. Wysokomazowiecki rynsztok z zawisci daje o sobie w komentarzach znac nawet w temacie z dziecmi. Ech. Tylko to im pozostalo. Radku dobra akcja. Dzialaj nam.

 6. To nie jest zawiść tylko prawda. Szkoły się likwiduje bo za mało dzieci. A w urzędzie gminy wszystkie panie co zajmowały się sprawami szkól dalej pracują. Jak nie ma szkól to po co te panie? One pracy nie stracą to się nie martwią.
  A panowie wspomniani wyżej nie mają na tyle odwagi by grać w otwarte karty. To normalna metoda – podchody…
  A głupi naród nabrał się po raz kolejny!!!
  I teraz na 4 lata kto ma spokój? Panowie na urzędzie!

 7. a cóż za żale nad wycietymi drzewami wzdlóż ludowej, łzy jak grochy i frustracja a ja tylko przypomne samiście tą władze wybrali a ona się Wam teraz w twarz śmieje :)

 8. Kto jest autorem wpisu pod nazwą “Ze szkoły”?, bo na pewno nie jej pracownicy.

 9. Anonimie latwo ci pisac bo pewnie tam nie mieszkasz.I nie zaznales radosci budzenia przez tlum rozwrzeszczanych wron.A i remont drogi tez na to wplynal Do pana Radka .Akurat na pana nie glosowalam.bo troche zniechecila mnie sprawa p.Krystiana,Ale czytanie dzieciom bardzo popieram i wazne jest aby radni udzielali sie wszedzie ,bo po to sa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>