Dzieci z Sokół

Bezpieczne ferie w powiecie wysokomazowieckim

Wysokomazowieccy policjanci prowadzą w całym powiecie działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci w okresie ferii. Tym razem spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sokołach.

Pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, w ramach działań profilaktycznych “Bezpieczne ferie”, spotkali się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej w Sokołach. W trakcie prelekcji mundurowi przestrzegali najmłodszych przed zagrożeniami, które mogą na nie czyhać podczas ferii zimowych, zarówno w czasie zabawy na świeżym powietrzu, jak również w domu, czy podczas niewłaściwego korzystania z Internetu. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili także na podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto była to doskonała okazja do przypomnienia, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. W działania włączyli się także pracownicy KRUS-u i Sanepid-u. Przestrzegali najmłodszych przed niebezpieczeństwami na terenach wiejskich oraz przypomnieli o zasadach prawidłowego żywienia i zapobiegania grypie.

źródło – oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, www.podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>