policja przysięga

Nowi policjanci w komendzie Wysokiem Mazowieckiem

29 nowych policjantów, w tym dwóch, którzy będą pracować w Wysokiem Mazowieckiem ślubowało dzisiaj “Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjął Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Krzysztof Lewicki.

Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby w podlaskim garnizonie. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 29 policjantów, którzy sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Przed Zastępcą Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektorem Krzysztofem Lewickim funkcjonariusze ślubowali m.in. “Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich kilkumiesięczne szkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Następnie 15 z nich trafi do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, po 2 do Komend Powiatowych Policji w Hajnówce, Siemiatyczach, Sokółce i Wysokiem Mazowieckiem oraz po jednym funkcjonariuszu do Komend Miejskich Policji w Suwałkach i Łomży i Komend Powiatowych Policji w Augustowie, Bielsku Podlaskim, Kolnie i Zambrowie.

Nowo przyjęci do służby mundurowi mogli też dzisiaj liczyć na gratulacje i uściski od członków swoich rodzin i najbliższych, którzy przybyli na tą uroczystość.

źródło – KWP w Białymstoku, www.podlaska.policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>