Młodzież Wszechpolska

Spotkanie organizacyjne Młodzieży Wszechpolskiej

W środę 7 stycznia 2015r. o godz.18.00 w Wysokiem Mazowieckiem odbędzie się spotkanie organizacyjne nowo tworzącego się koła Młodzież Wszechpolska osób z powiatu wysokomazowieckiego. Członkiem stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska może zostać każda osoba w wieku od 16-28 lat, która podziela patriotyczne poglądy. W spotkaniu organizacyjnym weźmie udział wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej Adam Andruszkiewicz.

Zgłoszenia w sprawie uczestnictwa w spotkaniu proszę wysyłać na facebooku do Pawła Nowickiego lub email nowakk1555@gmail.com Osobom zainteresowanym podamy miejsce spotkania. Serdecznie zapraszamy sympatyków i osoby chcące pracować na rzecz silnej Polski.

O idei Młodzieży Wszechpolskiej z jej strony internetowej www.mw.org.pl

“Młodzież Wszechpolska powstała w 1922 r. Skupiła najbardziej dynamiczne młode osoby, głownie studentów. Prezesem organizacji został Roman Dmowski – jeden z najwybitniejszych mężów stanu.

Podczas II wojny światowej wszechpolacy stanęli w obronie Ojczyzny. Walczyliśmy z nazistowskim najeźdźcą i komunistycznym okupantem. Przedwojenny prezes MW Jan Mosdorf zginął w obozie koncentracyjnym Auchwitz.

Chcemy odbudować potencjał Ruchu Narodowego. Wierzymy, że wkrótce my, nowe pokolenie, będziemy nadawać ton życiu w naszym kraju. Działamy aktywnie w całej Polsce. Nie kierujemy się chęcią zysku. Łączymy tradycyjne wartości z nowoczesnym patriotyzmem. Tworzymy ciekawą alternatywę dla bezczynności. Miarą wszechpolaka jest aktywność.

Wyznaczamy szeroki katalog obowiązków względem Narodu i Ojczyzny. Prowadzimy ożywioną pracę formacyjną na cotygodniowych spotkaniach, podczas akcji bezpośrednich, w czasie obozów szkoleniowych i rekreacyjnych.

Przed unijnym referendum informowaliśmy o niekorzystnych aspektach integracji. Sprzeciwiamy się dalszej biurokratyzacji UE. Bierzemy udział w licznych debatach. Ostatnio zorganizowaliśmy w Berlinie pikietę przeciw zakłamującej historię wystawie Eriki Steinbach.”

Stawiamy na edukacje i kulturę. Wydajemy własne pisma i książki, tworzymy serwisy internetowe, wspieramy zespoły muzyczne. Nasze poglądy stają się obecne w świadomości wielu Polaków.

Wypowiedź Krzysztofa Bosaka byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej

Info od Paweł Nowicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>