Rada Ekspertów Mleczarstwa

Spotkanie REM i strategia rozwoju polskiego mleczarstwa

W dniu 5.12.2014 r. odbyło się kolejne spotkanie Rady Ekspertów Mleczarstwa. Rada jako jedna z niewielu całkowicie społecznych inicjatyw preferuje i postuluje taką formę działania.

W trakcie spotkania dziewiętnastu najwyższej klasy specjalistów z zakresu mleczarstwa, nauki (technologia, ekonomia, projektowanie), produkcji i organizacji oraz handlu (wewnętrznego i zagranicznego) przedstawiło szereg pomysłów na zastopowanie pogłębiającego się kryzysu w branży. Opracowana przez ekspertów “Strategia rozwoju polskiego mleczarstwa” zakłada m.in. szereg rozwiązań innowacyjnych w zakresie techniki i technologii. Ustalono, że ze względu na najwyższą pozycję na rynku oraz pozycję lidera w produkcji mleczarskiej, a także największy i najnowocześniejszy w branży park maszynowy oraz nowoczesne, wyposażone w najnowszy sprzęt laboratoryjny własne Centrum Badań i Rozwoju, terenem realizacji będą zakłady należące do Grupy MLEKOVITA. REM deklaruje pełną jawność wyników uzyskanych w trakcie wdrożeń, do których dostęp będzie można uzyskać w siedzibie Przewodniczącego REM, w Centrali Grupy MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem.

Ustalono także przekształcenie REM w Ogólnopolską Radę Ekspertów Mleczarstwa od 1 stycznia 2014 r., działającą według odpowiednio zmodyfikowanego statutu. Bez zmian pozostanie społeczny charakter Rady. Do grupy eksperckiej Ogólnopolskiej Rady Ekspertów Mleczarstwa będzie mógł dołączyć każdy, komu obok wiedzy eksperckiej z zakresu mleczarstwa leży na sercu dobro polskiego sektora mleczarskiego i kto uważa, że obowiązek wobec własnego kraju nie kończy się w momencie opłacenia podatków, ale chce pracować społecznie dla jego dobra poprzez społeczną pracę na rzecz rozwoju branży i całej gospodarki. Zgłoszenia kandydatur z uzasadnieniem należy przesyłać na adres: sekretariat.rem@gmail.com.

Inf. prasowa REM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>