Ruch Narodowy

Wywiad z Łukaszem Rutkowskim kandydatem Ruchu Narodowego

W odpowiedzi na nasz apel na stronie facebooka, o możliwości napisania artykułu lub wywiadu z członkami komitetów wyborczych na łamach naszego portalu, otrzymaliśmy zgłoszenie. Napisał do nas kandydat na Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Łukasz Rutkowski, z prośbą o umożliwienie przeprowadzenia spontanicznego wywiadu lub artykułu o nim. Napisaliśmy serię pytań, odpowiedział i przekazujemy Internautom.

Przedstawiamy wywiad z Łukaszem Rutkowskim – kandydatem na Radnego Województwa Podlaskiego z listy nr 5 KWW Ruch Narodowy.

Na początku proszę przedstawić się.

Nazywam się Łukasz Rutkowski, mieszkam w Starych Kostrach gmina Klukowo. Mam 19 lat i jestem tegorocznym absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Wysokiem Mazowieckiem. Już podjąłem prace zawodową. Moi rodzice prowadzą gospodarstwo rolne. Zamierzam dalej kształcić się na studiach wyższych. Interesuję się historią, ekonomią i wydarzeniami w Polsce i na Świecie.

Dlaczego zdecydował się Pan wystartować w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego?

Kocham swój kraj, nie wstydzę się Polski, ale widzę, że nasze Państwo na wielu szczeblach jest źle zarządzane i skonstruowane. Czas to zmienić. Bogata tradycja zobowiązuje nas do walki o suwerenność kraju, o naprawę gospodarczą zawłaszczonego państwa, o obronę wolności jego obywateli i o realizację w sferze kultury i polityki tradycyjnych wartości, dzięki którym niegdyś Rzeczpospolita była wielka. Chcę promować czynny patriotyzm. Widzimy co dzieje się na Ukrainie. To kilkaset kilometrów od Nas. Czas na zorganizowanie Państwa, tak abyśmy byli silni.

Jak Pan ocenia obecne rządy koalicji PO i PSL w sejmiku?

Niech oceną ich rządów będzie stan dróg wojewódzkich w powiatach wysokomazowieckim, bielskim i siemiatyckim. Są one naprawdę w złym stanie. Władze województwa wola wydawać na Białystok, zapominając o nas. Przykładem niepotrzebnej inwestycji w stolicy województwa może być budowa Opery i Filharmonii Podlaskiej. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 229 mln złotych, a roczny koszt jej utrzymania to kolejne 23 mln. Mam nadzieję, że większość byłych wyborców z naszego okręgu zagłosuje na Ruch Narodowy, nie nabierze się na te ich tzw.” układy i znajomości”. To przedstawiciele Ruchu Narodowego wspierali rolników w proteście pod Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku na przełomie sierpnia i września tego roku. Pamiętajmy o tym.

Co chce Pan robić w sejmiku województwa podlaskiego ?

Przedstawię założenia programowe Ruchu Narodowego

– Budowa dróg wojewódzkich. Drogi nr 678 Wysokie Mazowieckie – Białystok, nr 690 Czyżew – Ciechanowiec-Siemiatycze, nr 681 Łapy-Brańsk-Ciechanowiec, nr 689 Bielsk Podlaski – Hajnówka – Białowieża.
– Pomoc prawna w problemach mieszkańców.
– Polski handel w polskich rękach – obrona polskiego kupiectwa przed agresywną polityką zagranicznych sieci handlowych, wspomaganie rodzimej przedsiębiorczości.
– Polska ziemia w polskich rękach – dążenie do zahamowania wykupu polskiej ziemi przez obcokrajowców, działania na rzecz polskiego rolnictwa.
– Zero złotych na dewiacje – przegląd instytucji kultury pod kątem jakości prezentowanej oferty, obcięcie finansowania wątpliwych przedsięwzięć. Promowanie Polskiej Kultury.
– Strzelnica w każdym powiecie – rozwój kultury fizycznej i aktywny udział samorządów w promowaniu polityki obronnej oraz działalności paramilitarnej, w perspektywie bardzo prawdopodobnych zagrożeń w Europie.
– Aktywna polityka historyczna – budowanie pamięci historycznej i patriotyzmu w przestrzeni lokalnej.
– Zastopowanie zadłużania województwa. Według Wieloletniej Prognozy Finansowej dług w 2015 roku ma wynosić 121 688 666 zł!

Dlaczego wiąże Pan takie nadzieje ze swoim środowiskiem politycznym?

Ruch Narodowy ma bogatą tradycję. Działacze narodowi przygotowali Naród do odzyskania niepodległości w 1918r. Po wojnie byli główną siła polityczną. Natomiast w czasie II wojny światowej byli najbardziej zwalczani przez Niemców i Sowietów, którzy w nich widzieli największe zagrożenie. Po II wojnie światowej rodzimi komuniści dopełnili dzieła zniszczenia w elitach narodowych. Odbudowujemy tradycje po latach, widząc obudzenie w narodzie, do którego dociera, że ideologia “multikulti”, “gender” i “wyrzekania się Polskości” się nie sprawdza. Liczymy i czujemy, że będzie dobry wynik. A będzie nim przekroczenie progu 5% wyborach samorządowych. Po ogromnym sukcesie frekwencyjnym Marszu Niepodległości i rozmowach ze znajomymi widzę, że jest na to szansa.

Jak ocenia Pan inne komitety odwołujące się do elektoratu patriotycznego: PiS i Kongres Nowej Prawicy?

Obydwie te partie opierają i istnieją, dzięki charyzmie swoich liderów, Jarosława Kaczyńskiego i Janusza Korwin-Mikke. Zabraknie ich i nie będzie partii, ponieważ takich “Hofmanów, Kamińskich i Rogackich” czyhających na partyjne pieniądze jest więcej. Szanuję za poglądy wyborców tych ugrupowań i zachęcam do oddania głosu na Ruch Narodowy, który będzie w niedługim czasie jedną z głównych sił politycznych. Ruch Narodowy to tysiące ideowych osób. Idziemy do polityki ,aby zatrzymać kryzys demograficzny, zaprzestać zadłużanie, chronić interesy narodowe, odbudować wyprzedawaną gospodarkę kraju. Chcemy bogatej i silnej Polski. Chcemy zadbać o młode pokolenie i opiekować się naszymi rodzicami, dziadkami.

Co Pan powie na koniec?

Chciałbym prosić Wszystkich wyborców w naszym okręgu o wsparcie. Nie ma sensu oddawać głosu na obecnie rządzących, bo ile można słuchać tych samych obietnic przed kolejnymi wyborami. Główna nadzieja dla naszego regionu i Polski to Ruch Narodowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>