sąd

Pozew burmistrza Siekierko oddalony przez sąd

Radio Białystok poinformowało o rozstrzygnięciu sądu w trybie wyborczym. Sąd Okręgowy w Łomży oddalił wniosek burmistrza Wysokiego Mazowieckiego Jarosława Siekierko, który jest kandydatem z ramienia Jedność i Samorządność o zakazanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w materiale wyborczym przez Komitet Wyborczy stowarzyszenia ADSUM. Przypominamy, iż kandydatem na burmistrza miasta wysokie Mazowieckie z ramienia ADSUM jest Stanisław Grabowski.

Prosimy komitety o poinformowanie opinii publicznej w tej sprawie i wystosowanie oświadczeń. Społeczeństwo powinno wiedzieć, czy aby nie łamana jest wolność słowa i wypowiedzi? Czy też ktoś ma prawo czuć się poszkodowany rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji?

Artykuł w Radio Białystok

117 myśli nt. „Pozew burmistrza Siekierko oddalony przez sąd”

 1. Owszem przeprosic nie musi ale sprostowac tak i to w jaki dokladny sposob gruba czcionka.

 2. wys maz nie znasz faktow A moze dzialki na lotnisku nie naleza do miasta.Dworzec autob, nie do remontu bo gmina zydowska zalozyla sprawe w sadzie o odbior dzialki ,bo byla tam synagoga.

 3. burmistrza to trzeba podać w trybie wyborczym za to ,że jadem zieje na mieszkańców/ ostatnia sesja/ tylko nie można nagrań się doprosić

 4. Adsum najlepiej niech wywiesi białą flagę i ogłosi abdykację i upadłość to będzie dla wszystkich z korzyścią,jak dla nich samych bo wciąż te kompromitacje dość już tego.

 5. …całe szczęście , że demokracja pozwala żyć i dla tych z ADSUM, DARUJĘ SOBIE W NIEDZIELĘ PISANIE O KOMPROMITACJI TYCH NIESKAZITELNYCH Z JiS

 6. co to za prawda co przed krytyką ucieka w kąt . ADSUM krytykuje za konkrety jaśnie nam panujących. wszystko jest napisane czarno na białym a burmistrz z nim polemizuje bo jest ponad to. Fajna postawa tylko i tak kiedyś g….o wyjdzie spod czapki a będzie zdecydowanie za póżno.

 7. Ludzie po 300 zł mogli zarobić a tu taka niekompetencja…. Ach te obiecanki cacanki. Jednej obietnicy nie sposób dotrzymać to jak cały rewolucyjny program wdrożyć?

 8. Właśnie sąd ocenił krytykę ADSUM, że muszą sprostowania pisać, i oni chcą rządzić miastem?? Jeszcze nawet nie wygrali a już podają nie prawdę, to co bedzie pożniej. I kto tam jest w tym ADSUM?? Już wiem, Ci co tak dobrze rządzili przetwórnią (oczywiście nie wszyscy), zniszczyli jeden zakład, teraz miastem chcą rządzić. Zastanawiałem się ostatnio na kogo głosować, czytałem te komentarze i wiadomości wysokomazowieckie, w których piszą jak jest źle, nawet poszedłem na spotkanie JiS i była p. Roszkowska, i jakoś pytań nie zadawała, a można było, dużo osób zadawało pytania, więc skorko jest tak źle a przedstawiciele ADSUM nawet nie potrafią się odezwać, to moim zdaniem świadczy to o tym, że brak argumentów!!! Najłatwiej napisać w gazecie jak nikt nie ma możliwości sie odnieśc. Ja przy urnie tym państwu mówie stanowcze NIE.

 9. A ponadto p. Grabowski ma dylemat czy lepiej być burmistrzem czy radnym powiatowym…. A może nawet starostą… To on woli dotrzymać obietnic dla miasta czy dla powiatu… Bo to dwie diametralnie różne sprawy chyba są… Nie ma to jak prawdziwie męska zdecydowana postawa..

 10. nie polemizuje – miało być, zachowuje się jak ten lepszy co nie będzie z byle kim rozmawiał

 11. ciekaw dlaczego ADSUM nie umieści ostatecznego wyroku :) który oczywiście przegrało !!!

  Poza tym moi drodzy wybierając p. Białego czy p. Grabowskiego liczcie się z tym że miastem będzie rządzić p. Sapińska z mężem, może podpytajcie się jak traktują rolników którzy z nimi współpracują?? zero szacunku będziemy ich pionkami których będą pomiatać. Co do osób które wystawiają to albo rodzinka albo przymuszeni pracownicy naszej mleczarni !!

  Pomyśl zanim zakreślisz. w 100 % mam pewność że po zmianie burmistrza nasze miasto będzie kupą g.

  Pozdrawiam :)

 12. chyba to już po adsum bo ile można tych głupot słuchać, jak chcą coś zrobić to niech napiszą jak – a nie wszyscy źli dookoła, za nich będzie lepiej i taniej ale już bez konkretów.
  Tylko Sapińscy u nich cacy bo pewnie kasę dają i płaca za wydanie tej gazety? A może to nasza drukarnia drukuje i mlekovita płaci za pieniadze rolników?

 13. A dlaczego Pan JS podał opozycję do sądu? mógł zrobić spotkanie prasowe i zdementować plotkę w tej gazecie. Słyszałem, że chętnie sięga po prokuratora. A co do kosztów w mieście to są bardzo wysokie, doją z nas ile się da i uważają, że woda z chlebem nam wystarczy.

 14. konferencja prasowa nie jest żadnym wyznacznikiem, żyjemy w państwie prawa i to jeszcze Sądy są traktowane jako niezawisłe ostoje sprawiedliwości. Do ludzi z Adsumu żadne argumenty nie przemawiają także pewnie konferencja by nic nie dała. A co do tych kosztów nie polecam mieszkać w spółdzielni mieszkaniowej tam chłopaki cisną ludzi, że hej

 15. ja mam pytanie do kolegi powyżej, kto ustala ceny za ciepło, wodę i ścieki? ZWKIEC czy Spółdzielnia?

 16. Ceny za ciepło ustala Urząd Regulacji Energetyki w skrócie URE.Burmistrz do tego nie ma nic .

 17. ceny za ciepło ustalone przez ZWKIEC Urząd Regulacji Energetyki tylko zatwierdza więc nie kłam ccc

 18. Wiadomym od dawna jest, iż władza sprawowana zbyt długo wypacza charakter rządzących i myślę że w naszym mieście ma to miejsce, dlatego zmiany są konieczne. Jak głęboko posunięte – o tym zdecydują wyborcy 16 listopada. Myślę że są już świadomi takiej potrzeby.

 19. Słyszałem, że w pierwszej turze nie wybiorą Burmoistrza, dużo ludzi przewiduje dogrywkę między Grabowskim a Witasem

 20. W mieście Waszym ceny ciepła są wysokie ale dlaczego oto jest pytanie?
  Jest to wielka tajemnica ale i największa pozycja w budżecie gospodarstwa domowego . Mieszkańcy płacą i nic nie mówią niech pomyślą albo brzydko mówiąc powęszą myślę że znajdą.
  Władza nic nie powie ta z miasta i SM a dlaczego to też jest pytanie , Życzę dobrego i trafnego wyboru .Ja zagłosuję na demokrację ale nie jw z pakietu, POZDRAWIAM.

 21. Wybieramy do sejmiku kogo – myślę że człowieka który ma być reprezentatywny dla nas .Dobrze się stało dla społeczności naszej że odważny krok podjęła żona prezesa Sapińskiego i startuje jest to najlepszy Ambasador WYS-MAZ i okolic od lat.
  Wykorzystajmy to druga okazja może się nie zdarzyć. Nie ma ludzi idealnych ale ona ma więcej za jest odważna i ma charyzmę do działania docencie to namawiam ………………………..

 22. Żeby p. Sapinska wyglądała tak jak na plakacie to o rękę bym ja poprosił ale nie do sejmiku…

 23. Witam społeczność wysokomazowiecką . Społeczność zadziałała
  i zarządca cmentarza w osobie Ks, Ryszarda spowodował remont pomników dobry to znak chwała. Trzeba jeszcze na tablicach tak jak w muzeach jest to co za pomnik czego dotyczy o czym mówi kto wyremontował za czyje pieniądze itd uczciwie i przejrzyście , a nie od razu do ambony z 24 karatowego złota po boazerii z dębów okolicznych do kamieni i kieszeni wiernych jak to bywało od lat to nie XIX w. Rada kościoła/parafii tak jak i rada miasta wybierana powinna być w głosowaniu a nie w kruchcie lub….. o taki kościół i miasto nam chodzi świadomej części społeczeństwa.

 24. P. Sapińska w sejmiku jest już od kilku lat i czy zrobiła coś konkretnego dla naszego terenu?
  Nawet nie potrafi dobrej drogi załatwić na odcinku Wys Maz- Białystok a nawet głosuje przeciwko wnioskom do budżetu które składa p. Siekierko o remont tej drogi.

 25. Jak uważasz ze Witas i Grabowski bedą w 2 turze to mieszkamy chyba w dwóch rożnych miasta

 26. Droga Wys Maz – Białystok jest najlepszą wizytówką polityki uprawianej przez p. Sapinska.

 27. niestety taka jest prawda a ta pani przechodzi wyłącznie przez to że rolnicy boją się kolejnego obcięcia kwoty otrzymywanej za mleko !! Ciekawe kto płaci za kampanie tej pani ? ?

  >>> ROLNICY !!!

 28. Droga do Białegostoku tak samo się zmienia jak zdjęcie p. Sapinskiej na plakatach wyborczych od wielu lat. Dzisiaj słyszałem pytanie : Co to za kobieta na plakacie p. Sapinskiej?

 29. Po tym co robili posłowie PiS Hofman, Kamiński i ten trzeci co nazwiska nie pamiętam nie zagłosuję na nich. Na PO, PSL, SLD, Palikota też Nie.

 30. Jeśli zdjęcie przy i bytność Kaczyńskiego /Siekierki nic nie dała
  to znaczy że nie idziemy tą drogą .Zawróćmy i może inną coś da.
  Właśnie czas ku temu jest. Znaków mieliśmy dosyć teraz ruch po stronie społeczeństwa nie tylko WYSMAZ ale i całego powiatu . Społeczeństwo nasze musi zrozumieć że nie pępek Polski a Polska nie pępek Świata tylko zdrowy rozsądek da najwięcej a wojowanie szabelką nic . Zobaczymy czy dalej jest WIELKA NOC czy już po…….

 31. Co to za burmistrz i radny wojewódzki co nie potrafili aby droga do Białegostoku była wyremontowana. Przypomnijcie sobie ile obiecywali cztery lata temu. Aby tylko wybrać tatusia i synusia . Dość tych obietnic wybierzmy nowych bardziej wiarygodnych i operatywnych , a nie cwaniaczków i obiecanki cacanki dla ciemnego ludu.

 32. Obserwator obudział się – już środa….. Zanim coś napiszesz sprawdź jakie projekty związane z drogą na Białystok zostały zablokowane przez PO z radna Sapinska w składzie….

 33. No tak , przekonujesz , że wszelkie zło , które nas dopadło i może dopaść to Sapińska , wszyscy inni cacy i pod ołtarz po namaszczenie , ot myślenie pożal się głupi

 34. Nie odnoszę się do całej pracy radnej sapinskiej a wyłącznie do jednego poruszanego od wczoraj tematu, tj. drogi na Białystok. A ty jak nie masz argumentów to zaczynasz strasznie uogolniac….

 35. Trzeba zrobić dobry klimat a potem mówić o głosowaniu
  tak to tylko można ryby jeść nad stawem ze starostą i Kaczyńskim a jeden głos Sapińskiej co zmieni …. ludzie naszej władzy trochę myślenia

 36. Piękny argument – nic tylko przylkasnac. Jak będzie chciała realizować swoje hasło wyborcze ” nowe miejsca pracy” i jej nie wyjdzie to znowu ktoś napisze , że cyt. Jeden głos Sapinskiej co zmieni…. Idzie z listy partyjnej i głosuje jak partyjny interes tego wymaga … I gdzieś ma potrzeby mieszkańców wysokiego..

 37. JS stworzył nam patologiczny system w którym jest spokój, wzajemna zgoda, adoracja i ciągnięcie z ludzi. Dobrze, że jest Biały, Grabowski i Witas, i owszem będą tarcia polityczne ale na tym na pewno skorzystają ludzie. Myślę, że w sądzie nie raz spotkają się JS i Adsum.

 38. A co to jest adsum? A już wiem. To ci co ostatnio same sukcesy mają:
  1. Zero przedstawicieli w komisjach wyborczych
  2. Przegrana w sądzie w trybie wyborczym.
  Czas zmienić nazwę na PORAŻKA

 39. Prawomocny wyrok sądu apelacyjnego w Białymstoku nakazujący sprostowanie i zapłatę 2000 zł nie jest raczej sukcesem adsumu. Więc nie zarzucają mi posługiwania się nieprawda bo możesz ponieść odpowiedzialność za np. znieslawienie.

 40. żona Witasa startuje z listy Palikociarni, a tak się zapierał, że nie ma z nimi nic wspólnego, a więc jednego kandydata mniej :)

 41. Fds nie martw się jak będzie nowy burmistrz załatwią drogę do Białegostoku , bo stary burmistrz i jego syn jak by Sapińska zalatwiła drogę to by pierwsi krzyczeli że to oni. Masz przykład drogi do Brzósk przecież to Schetynówka a jak schetynówka to kasa z województwa czyli od Sapińskiej.

 42. a co ma burmistrz do drogi maz-białystok ? ? Zorientuj sie a pozniej opowiadaj glupoty :D

 43. Sapinska by napewno drogę załatwiła siekierce, o czym Ty mówisz człowieku. Jak ona nawet przeciw głosuje jeżeli chodzi o nasz powiat

 44. jak tak przeczytałem te wszystkie komentarze to widać, że Adsum odgrzewa wszystkie stare kotlety, okna, pieniadze sokolika co poszły na szkole a nie do jego kieszeni, i największa wada burmistrza ze jest długo. Aha i jeszcze coś z oświadczeniem – ludzie do tego są sądy i prokuratura a z tego co wiem to siekierko nie był nigdy karany i wszystkie te sprawy były juz sprawdzane bo kilka razy juz pisaliście donosy z waszym kolegom pierwszym złodziejem niejakim dziurą. Aaa jak dziura lata po mieście i opluwa burmistrza jaki to on nie dobry, to ostatnio ubolewał nad tym jak to Adsum nie będzie miało ludzi w komisjach bo wniosków dokładnie nie potrafili wypełnić. dosłownie zal.pl – a całym miastem chca wladac

 45. Płaci ci Siekierko za pilnowanie aby więcej było jego pozytywnych wpisów, czy to pisze jego rodzina? przecież to patologia 5 kadencję pchać się na te stanowisko, Ojciec Wysokiego Mazowieckiego się znalazł jak byśmy w ZSRR żyli. W kinie na prezentacji JS, szału nie było.

 46. do rozczarowany, ty nie pytaj kto zapłaci za kampanię p. Sapińskiej, ją stać zapłacić swoimi pieniędzmi, ty pytaj kto zapłaci Siekierce za jego występy, kto płaci za jego wywiady i sprawy w sądach bo koszty ostatniej sprawy to chyba on ponosi? I nie mów ,że nie mógł się odnieść do tego co pisze ADSUM bo ma swoją tubę propagandową, tylko żeby odpowiedzieć trzeba mieć coś do powiedzenia. I walnij się w głowę zanim powiesz coś o tych co rządzili w przetwórni, organem założycielskim przetwórni było miasto i ono mogło wszystko np. zmienić dyrektora a ono umiało tylko nasłać na przetwórnię syndyka i to był gwóźdź do trumny. Zawsze ten kto rządzi ma rację tylko potem historia da własną ocenę. Macie wy rządzący 4 kadencje, ze strumień unijnych pieniędzy umocnił waszą pozycję a zarazem módlcie się żeby nie wyszło “cóś” spod czapki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>