sw_mleka_2014_a

Prezes Sapiński pisze do ministra Schetyny

Prezes Dariusz Sapiński w związku z ciężką sytuacją w biznesie mleczarskim związanym z embargiem na rynki Rosji, kolejny raz apeluje do władz centralnych z prośbą o reakcję i zwiększoną pracę placówek dyplomatycznych.


Sz. P. Grzegorz Schetyna
Minister Spraw Zagranicznych
al. J. Ch. Szucha 23
00-580 Warszawa

Szanowny Panie Ministrze,

Polska należy do największych producentów i eksporterów produktów mleczarskich w Unii Europejskiej, a polski przemysł mleczarski – do najnowocześniejszych na świecie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie najwyższych standardów jakościowych w całym łańcuchu produkcji mleka i produktów mlecznych, które zyskują uznanie konsumentów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Grupa MLEKOVITA, którą kieruję, od lat jest Liderem Polskiego Mleczarstwa, największą grupą mleczarską w kraju i największym eksporterem przemysłu mleczarskiego. Takie firmy jak MLEKOVITA promują Polskę na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera gospodarczego, wspierają dobry wizerunek polskiego przedsiębiorcy, przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju, przyciągają inwestorów oraz budują kapitał zaufania wobec Polski i Polaków. Za swoją działalność biznesową, która jest bardzo dobrze znana w Europie i kojarzona już nie tylko z Polską, ale z najlepszymi jakościowo wyrobami lub usługami europejskimi, MLEKOVITA została w tym roku uhonorowana tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii MARKA EUROPEJSKA w konkursie organizowanym przez Business Centre Club pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych. To i inne podobne mu wyróżnienia są dowodem uznania dla aktywności firmy, podnoszą jej prestiż na arenie międzynarodowej, ale nie są wystarczającym wsparciem we wchodzeniu na nowe rynki czy też w utrzymaniu dotychczasowej obecności firmy i jej produktów na rynkach zagranicznych. Wszystko to wiąże się z dużymi kosztami oraz wymaga od nas wiele aktywności i kreatywności. W związku z tym zwracam się do Pana Ministra z prośbą o pomoc w uaktywnieniu działalności polskich placówek dyplomatycznych na świecie w celu wsparcia obecności zagranicznej oraz ułatwieniu wejścia na nowe rynki zbytu.

Proszę o pilną pisemną odpowiedź w powyższych kwestiach i skierowanie jej na adres siedziby Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusza Sapińskiego, tj.: Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, ul. Ludowa 122, 18-200 Wysokie Mazowieckie, e-mail: sekretariat@mlekovita.com.pl.

Z wyrazami szacunku
Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA

Dariusz Sapiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>