euro i grecja

Wysokomazowieckie samorządy w długach

Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota opublikowało ranking zadłużenia samorządów. Wśród wysokomazowieckich samorządów niechlubne wysokie miejsce w tym rankingu zajmuje gmina Ciechanowiec zarządzana przez burmistrza Mirosława Reczko z ponad 48,16% zadłużeniem na koniec roku 2013.

Zadłużenie wysokomazowieckich samorządów na koniec 2013r.:
1. Ciechanowiec, dług 48,16%
2. Nowe Piekuty, dług 24,77%
3. Szepietowo, dług 19,96%
4. Kobylin-Borzymy, dług 13,91%
5. Sokoły, dług 13,70%
6. Klukowo, dług 12,65%
7. Powiat wysokomazowiecki, dług 10,90%
8. Gmina Wysokie Mazowieckie, dług, 8,42%
9. Miasto Wysokie Mazowieckie, dług 8,20%
10. Kulesze Kościelne, dług 4,01%
11. Czyżew, dług 3,39%

Ranking zadłużenia samorządów

ranking na podstawie www.wspolnota.org.pl

143 myśli nt. „Wysokomazowieckie samorządy w długach”

 1. aż tak sprawnie jednak nie idzie jak Ci się wydaje. Termin ukończenia prac zakładany był do końca wrzesnia, mamy już koniec pazdziernika i końca nie widać tak wiec spokojnie z tą propagandą dezinformacyjną, bo póki co to jest już miesiąc opoźnienia a nie sukces :)

 2. Trzeba mieć nadzieję że ulica Dolna nie zmieni nazwy jak Długa i będzie się nazywać jak show Szymon Majewskiego Końca nie widać bo u nich nadal Końca Nie Widać . A tym ludziom pracującym w ZWKIEC to tylko trzeba współczuć bo trochę muszą robić tu potem tam a potem jeszcze gdzie indziej nie mówiąc już za ile.

 3. Do mieszkaniec z dolnej przez małe d przedstaw się żeby Jareczek wiedział jak się nazywasz to może jak jeszcze nie docenił to doceni , człowiek już tyle tu mieszka a o Jarząbku nie słyszałem. No to Jarząbek Łubu dubu łubu dubu niech nam żyje Prezes klubu niech żyje nam . Jak widać nie trzeba komuny wazeliniarzy nie brakuje w żadnym systemie.

 4. Oj Jarząbek jak z tobą rozmawiać miesiąc po terminie , stare słupy stoją nowych latarni nie ma , asfaltu nie ma, chodników nie ma a pierd .. że ma być jak na Długiej 5 lat inwestycja i za nie wiadomo .ile

 5. Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej to typowa gadka jak się ogląda filmy o Korei Północnej.Masz rację oni się cieszą że może za 10 albo 20lat będą mogli jeść mięso albo cukierki raz a może i więcej w tygodniu. Dla nas taka perspektywa nie jest celem my chcemy już mieć dobrego gospodarza przejrzyste przetargi decyzje nie topiące miliony złotych bez potrzeby lub utratę należnych nam wielomilionowych dotacji. Jarząbek jedz do Korei Kima i będziesz szczęśliwy będziesz mógł chwalić i wazelinować bez umiaru . My chcemy demokracji , wolności , godności niskich podatków realnych opłat za mieszkania , za ceny mediów nasz dyktatury nie fascynują.

 6. z tymi opłatami za mieszkania to masz rację, prosiak rządzi w SM i tam kwoty wyglądają jak w warszawie za mieszkania, a teraz jeszcze do miasta się pcha. A z tego co mówią to u siebie w domu nie potrafi porządku zaprowadzić, bo chodzą mu podobno na lewo i prawo?

 7. Pięknie JiS propaguje swoje sukcesy na fb. Ja sie chciałem tylko zapytac, ktory z tych sukcesów te orliki, te elewacje, te fontanny, te drogi, baseny zostały zrobione bez kasy Unii Europejskiej ? Zagorzali przeciwnicy Unii (pozdrawiam tutaj też plebana z dużego koscioła) chwalący się sukcesami, które osiągnęli dzieki niej hahahah Ten kraj nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.

 8. I co z tego że za unijne czyli za nasze składki, nawet jak nie lubię unii , jeśli możliwość to swoją kasę trzeba odzyskać ile się da chociaż i tak nas oszwabią i tak to w uproszczeniu jest z tą unią jedyny plus to taki że można po Europie podróżować na dowód osobisty, a zegar Barcelowicza z długiem publicznym cyka niech przekroczy odpowiedni procent i wtedy będzie ,,dobrze a może jeszcze lepiej,,

 9. Jak na szesnaście lat to słabiutko z tymi sukcesami , a jak to przeanalizować to duża część tych ,, sukcesów ” to chyba inwestycje starosty. dziwi mnie że ten samochwała zapomniał o zmarnowanych 6 milionach na wysypisko śmieci czy ponad 300 tysiącami wyrzuconymi w błoto na tzw. tereny rekreacyjno sportowe no i o inwestycji do dzisiaj nie skończonej i do dzisiaj nie wiadomo do końca za ile czyli naszej słynnej Długiej. W cywilizowanym świecie za takie postępowanie jest się skończonym w polityce .

 10. Do do powyżej. Nikt nie włączałby tej samej płyty , gdyby nie był przekonany o tym , że treść jej jest prawdziwa.
  Nie trzeba jej zmieniać , tylko ciągle włączać , żeby wszyscy usłyszeli , a jeśli ktoś czuje się dotknięty tym nagraniem , niech sprawę wyjaśni przed kandydowaniem na burmistrza.Przecież jest tryb wyborczy i w bardzo szybkim czasie kandydat na burmistrza , który w/g ciebie jest niesłusznie posądzany , mógłby udowodnić , że wszystko jest nieprawdą .Na co czeka?
  To nie jest tak , że nie ma sposobu na wyjaśnienie tej sprawy

 11. Do powyżej to idz do swojego burmistrza i niech napisze w gazecie np. Echo Wysokiego albo innej że nie straciliśmy jako miasto 6 milionów złotych na rozbudowę wysypiska po przekształceniu ZWKIEC w społkę zoo i czy nie wydał na projekt tzw, terenów rekreacyjno sportowych na lotnisku 300 tysięcy zł plus ileś tam tysięcy na inne pomiary itp na ten jego i jego radnych,,genialny” pomysł, spytaj się czy powiat nie zwracał kasy pobranej na prawa jazdy od uczniów przez przew. rady miasta i dyr. CKZ J. Sokolika , zapytaj dlaczego Mlekowice za ścieki płacimy 2, 36 zł a na rachunkach mamy dwa razy tyle, no i ile kosztuje od początku do końca inwestycja Długa i dlaczego głowne prace bez przetargu ?

 12. Przecież ci piszę idz do burmistrza poproś niech ci pokaże dokumentacje i koszt projektu na tereny rekreacyjno sportowe i pisma z województwa wyjaśniającym cofnięcie dotacji na 6 milionów złotych na rozbudowę wysypiska na tyle chyba jesteś rozgarnięty. A jak ci odmówi to możesz iść do prokuratury że odmówił ci informacji która ci się należy jak psu micha.

 13. Rozumiem że byłeś albo byłaś u Burmistrza i widziałeś te dokumenty skoro z taką pewnością o tym piszesz.

 14. Mam też protokół RIO o wyprowadzeniu z Gimnazjum ponad 100 tysięcy zł.. a także drugi protokół RIO o niezgodnie z prawem wyłudzonych od dzieci z CKZ ponad 120 tysiącach za naukę na prawo jazdy gdzie dyrektorem jest przew. Rady miasta J. Sokolik mało tego tam pisze że tak naprawdę to nie można stwierdzić ile tej kasy wyłudzono . Spróbuj zrobić taki numer i żeby ci za to włos z głowy nie spadł . Siekierko ma rację w swoim wywiadzie że w cywilizowanym świecie takie numery by nie przeszły bezkarnie a osoby publiczne dopuszczające się były by skończone w życiu publicznym. Ale w Mazowiecku ………….. .. Jakoś o tych faktach w swoim wywiadzie w ECHU WYSOKIEGO burmistrz Siekierko zapomniał się pochwalić . Cóż za przeoczenie , a także o tym że mieszka w Brzóskach i gdyby nawet chciał to nie może kandydować na radnego rady miasta. Czyżby w Mazowiecku były za drogie działki i koszty utrzymania ? Tak jakoś dziwnie żeby Ojciec miasta i mieszkał poza granicami miasta .

 15. …oj przepraszam, ojcem Wysokiego to jest pan prezes Mlekovity, sam na własne uszy słyszałem jak w Dankossie po pijaku tak o sobie mówił

 16. Franek , a może chcesz więcej dowodów na temat tego pierwszego od wszystkiego w mieście , bo ten drugi to tylko od mleczarni

 17. z tym preziem to masz rację, sponsoruje lesia bo mu się jarek nie podoba. a w tym zakladzie to jeden syf. nikt nic nie mowi bo o prace sie boi. panie kiedys na rurce tanczyly a teraz festyny organizuja i daja komu trzeba. sypia tam kazdy z kazdym a 3 razy w kościele w niedziele (2 prafie + hodyszewo szczegolnie przed wyborami)

 18. do do f…ty nie zajmuj się Sapińskim na okoliczność wyborów , bo ten gość nie ma nic wspólnego z wyborami i nigdzie nie kandyduje, a czy on kogoś lubi czy nie lubi to argumentacja na poziomie przedszkola , niestety!
  Zapytaj lepiej kandydata na burmistrza miasta Jarosława Siekierko , czy prokuratura wyjaśniła już jego oświadczenie majątkowe i czy wszystko jest w porządku w tym oświadczeniu

 19. Tak masz racje, na każdej beczce już ta piękna pani co horoskop jej zdjęcie chyba z 3 dni obrabiał wisi za pieniądze rolników. A powieś PiS jak oddajesz mleko zobaczysz jak Ci tłuszcz poleci, i to może nie wybory? A zobacz na której liście sami pracownicy mlekuty z przymusu, i tak w tamtej firmie wszystko tak działa.

 20. z tą prawdą to masz rację, ale co do tej fontanny to głupoty opowiadasz – jest bardzo fajna i jak skończą park, to zapewne dojda jeszcze jakies krzaki i bedzie super miejsce. Już ludzie sobie zdjęcia przy niej wieczorami robią

 21. …ta fontanna w tym miejscu pasuje , jak pięść do oka,wybacz!
  Pomnik zginął zupełnie,
  zima się zbliża, a nam wytrysk zafundowano.
  Siekierko przegrał w trybie wyborczym w Łomży sprawę , którą wytoczył dla KWS ADSUM

 22. Też słyszałem na mieście , że Siekierko przegrał w Łomży w trybie wyborczym sprawę którą wytoczył dla komitetu ADSUM za artykuły w gazecie . . Słyszałem że krzyczał jeszcze wczoraj że będzie dalej podawał ich do sądu ,a le myślę że po dzisiejszej przegranej weżmie na wstrzymanie. Ale obciach i kompromitacja.

 23. Z tego co słyszałem to wygrał i to w pięknym stylu,więc nie ściemniajcie bo wyborcy przy urnach wezmą to pod uwagę

 24. W radiu Białystok też podają tę informacje o przegranej w sądzie w Łomży. A co na to ta jego tuba co pisała wyżej , że chce dowodów to włącz sobie radio Białystok i posłuchaj . Dzisiaj informacja jest w radiu to jutro powinna być w gazetach i na internecie. Szkoda że nie można komentować na stronie Wiadomości Wysoko Mazowieckich, Czyżby wystraszyli się kolejnych pozwów?

 25. A co to za postać ten ccc , ma problemy ze zrozumieniem. Ciekawe jak będzie się tłumaczył jutro na spotkaniu sprawa przerżnięta obciach jak diabli . Słyszałem że opozycja będzie w nim uczestniczyć ciekawe co wymysli na te stracone 6 milionów i te utopione ponad 300 tysięcy na te jego tereny rekreacyjne na lotnisku . Teraz w programie ma znów jakieś tereny rekreacyjne z zalewem no w zalewie to można jeszcze dużo więcej utopić.

 26. Z tego co słyszałem to sędzia stwierdził ze adsum rzeczywiście kłamalo, tyle ze należy ich pozwać w trybie cywilnym a nie wyborczym bo to stowarzyszenie a nie komitet wyborczy. Także jis nie przegrało sprawy, nie róbcie już lewej propagandy. Pozdro 600

 27. …no nie przesadzaj i nie motaj ludziom w głowach . Zastanów się co ty piszesz…jak sędzia mógł stwierdzić coś takiego bez merytorycznego rozpoznania sprawy …, a ponad to , to co to za kandydat na burmistrza miasta Jarosław Siekierko , który nie umie ocenić co jest materiałem wyborczym a co nim nie jest , pozew skierował nie pod tym adresem i i nie w tym trybie i dlatego klapa szanowny panie.
  A , że się czepia jak pijany płota to jeszcze da się udowodnić
  Ciekawe co dziś napiszą w prasie , bo wczoraj w radiu podawali już informację – na gorąco.

 28. A o jakie kłamstwo chodzi że podatki wysokie w Mazowiecku wedłu g mnie bardzo wysokie a ccc może jesteś innego zdania ? Ciekawe co na to elektorat .

 29. …. czy ty wiesz , że za przypisanie sędziemu wypowiedzi , której nie jest autorem ponosisz pełną odpowiedzialność i nie wiem w jakim trybie możesz odpowiadać za to…????????

 30. A stasiek to kim chce być? Burmistrzem czy radnym powiatowym, a może starostą… No czesc wyborców będzie zawiedziona…. Dwoch różnych programów wyborczych nie da sie zrealizować. A miastu i starostwu często nie jest po drodze. No chyba że nie chodzi o wyborców tylko o dostęp do koryta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>