Sparta odpadła w Pucharze

Dzisiaj w zakończonym meczu 1/8 Okręgowego Pucharu Polski, ŁKS Łomża wygrał ze Spartą Szepietowo 2:1 (1:1). Jak podaje na swojej oficjalnej stronie internetowej “ŁKS był zdecydowanie lepszą drużyną i jego przewaga nie ulegała wątpliwości, problem w tym, że Nasi piłkarze po bardzo długich zimowych przygotowaniach na sztucznej murawie, nie do końca chyba czuli naturalne boisko i nie wszystkie dośrodkowania wychodziły im tak, jak by sobie tego życzyli.

Pierwsza bramka w meczu padła dla Sparty Szepietowo, która na boisku w Łomży była…gospodarzem, a jej autorem po przejściu całej połowy boiska między bierną postawą naszych zawodników był Kowalczyk. Na wyrównanie kibice ŁKS-u czekali równe pół godziny, ponieważ dopiero w 39 minucie spotkania Gerogi Jinikashvili po świetnym podaniu Roberta Cychola strzelił bramkę na 1:1.

W drugiej części spotkania przewaga ŁKS-u nadal była wyraźna, lecz tak jak to miało miejsce w pierwszej części meczu, nieskuteczność też była dość wyraźnie zauważalna. Po 45-cio minutowym biciu “głową w mur” ŁKS otrzymał kolejny już rzut rożny, a w “piątce” świetnie ustawiony był Przemek Olesiński, który bez najmniejszych problemów ustalił wynik meczu na 2:1 dla ŁKS-u i dał awans Swojej drużynie do 1/4 Okręgowego Pucharu Polski.

Sparta Szepietowo – ŁKS 1926 Łomża 2:1 (1:1) (na bocznym boisku w Łomży)

9 Kowalczyk – 39 Jinikashvili, 90+1 Olesiński”

Relacja z oficjalnej strony ŁKS Łomża

3 myśli nt. „Sparta odpadła w Pucharze”

1. Ten który opisywał przebieg meczu na stronie ŁKS, był na innym meczu! W II połowie Sparta ośmieszała dosłownie ŁKS. Gdyby Kowalczyk wykorzystał swoje setki, ŁKS zakończyłby przygodę z pucharem. II bramka dla ŁKS z rzytu rożnego – piłka bita z lewego narożnika lewą nogą ! wraca na boisko po wyjściu za linię i pada bramka ( w ostatniej minucie meczu!. Sparta również grała I mecz na naturalnej murawie. Przypominam że to ŁKS grał u siebie. Powodzenia dla ŁKS !