1985 rok

Jubileusz 35 lat Shihana Artura Więzowskiego w Sztukach Walki

Shihan Artur Więzowski 8 dan Ju Jutsu 6 dan Kyokushin 3 dan Oyama Karate – sztuki walki uprawia 35 lat.

Artur Więzowski ur. 27 listopada 1963 roku – tego samego dnia i miesiąca co legendarny aktor i mistrz Kung Fu Bruce Lee. Karate trenuje od 1979 roku zaczynając od Judo, Aikido i Kyokushin Karate. W 1995 roku utworzył Mazowiecko-Podlaski Klub Oyama Karate, który objął swym zasięgiem Ciechanowiec, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Ostrów Mazowiecką, Bielsk Podlaski, Sokoły, Nur i Łomżę. Obecnie Klub działa na terenie Ciechanowca, Wysokiego Mazowieckiego, Nowych Piekut, Kołak, Siemiatycz, Szumowa i Zambrowa. Rokrocznie w Klubie trenuje ok. 120 osób – dzieci i młodzieży.

Posiadane uprawnienia – Instruktor Oyama Karate, Trener II klasy w sporcie Ju Jitsu, Sędzia Krajowy, Główny Egzaminator PF IBK.

Shihan Więzowski od lat przyczynia się do rozwoju sportu karate w województwie podlaskim i mazowieckim. Jest wychowawcą Mistrzów Polski, Pucharu Polski i Medalistów Międzynarodowych Turniejów Karate. Dzięki jego inicjatywom Podlaskie odwiedzili najwięksi Mistrzowie zarówno karate Oyama, jak i Kyokushin Budokai. W 1998 roku, w Ciechanowcu i Zambrowie, gościł legendarny twórca Oyama Karate Shigeru Oyama 10 Dan. Natomiast w 2009 te same miasta odwiedził prezydent organizacji Kyokushin Budokai Jon Bloming 10 dan, w 2012 i 2013 Zambrów Ciechanowiec i Wysokie Mazowieckie odwiedził Litewski Generał i zarazem Mistrz Ju Jitsu Vladimiras Lisicynas 10 dan.

W 2011, 2012, 2013 Zambrów i Ciechanowiec odwiedzał i prowadził treningi Kancho Gerard Gordeau 9 dan Prezydent Internationale Budo Kai (IBK) ale także w Zambrowie i Ciechanowcu pojawili się mistrzowie MMA Łukasz Jurkowski, Paweł Nastula, Andriej Małczanow 9 krotny mistrz świata Muay Thai, Jarosław Rogala szkoleniowiec PZKB, Sensei Duncan Smith brazylijskie Ju Jitsu, częstym gościem jest szkoleniowiec Ju Jitsu Soke Bogdan Puczyński 10 dan.

Shihan, w ramach działalności Klubu, organizuje różnego rodzaju zajęcia sportowe i szkoleniowe, obozy krajowe i międzynarodowe – pozyskując na ten cel zarówno dotacje unijne z Europejskiego Funduszu Społecznego, jak i od jednostek Samorządu terytorialnego.

Jego osiągnięcia były wielokrotnie doceniane i nagradzane. Dwukrotnie nominowany na osobowość sportową roku w kategorii “Lider upowszechniania kultury fizycznej na Podlasiu” (1997, 1998). Został dwukrotnie odznaczony odznaką “Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej” (srebrna i złota odznaka) przez Ministra Sportu. Za wybitny wkład w rozwój kultury fizycznej na bazie karate otrzymał w 2003 roku od Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Srebrny Krzyż Zasługi, a w 2011 Złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta R.P. Bronisława Komorowskiego.

W 2004 roku nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego dla “Najlepszego Trenera roku 2004 Województwa Podlaskiego”. W 2005 roku otrzymał „Złotego Żubra” – doroczną nagrodę Burmistrza Zambrowa w kategorii Upowszechniania Kultury Fizycznej. W 2011 roku odznaczony przez Marszałka Województwa Honorową Odznaką „Zasłużony dla woj. Podlaskiego.
Odznaczony Krzyżem Koronnym 2012 i Litewskim odznaczeniem Medal of Merit a w 2012 uhonorowany przez Burmistrza Ciechanowca tytułem Trener Roku.

Artur Więzowski zajmował stanowisko szefa szkolenia Europy Wschodniej w Oyama Karate, do 2006 roku był szkoleniowcem i egzaminatorem Białoruskiej Organizacji Oyama Karate, w 2007 roku w imieniu Shigeru Oyamy 10 Dan weryfikował stopnie mistrzowskie Dan w Rosji w Sankt Petersburgu, szkolił i przygotowywał do egzaminów mistrzowskich Litewskich Karateków, współtworzył Litewską Organizacje Oyama Karate, był Sędzią Centralnym OIKF, do 2010 roku, był również egzaminatorem Regionalnym PFOK, do 2008 roku był Dyrektorem programowym do spraw promocji IKF. Od 2008 roku był Szefem Szkolenia Polskiej Organizacji Kyokushin Budokai. W 2009 roku zorganizował w Zambrowie Międzynarodowe Mistrzostw Polski w Kyokushin Budokai.

W 2011 roku zakłada Polską Federację Instytut Budokai Karate będącą Członkiem Internationale Budo Kai z siedzibą w Hadze z Kancho Gordeau 9 dan na czele.

Jest Prezesem i Dyrektorem PF IBK, organizatorem Pucharów Polski i Mistrzostw Polski.
Wychował wielu Policjantów i Wojskowych, którzy obecnie pełnią służbę dla Kraju.
W swojej karierze miał styczność z Wielkimi Mistrzami Kyokushin Karate takimi jak : Masutatsu Oyama, Shigeru Oyama, Yoko Ninomija, Jon Bluming, którzy wywarli na niego i jego Karate duży i pozytywny wpływ.
Stopnie przyznane w Sztukach Walki: 3 dan – egzamin zdany przed Shigeru Oyama 10 dan; 4 dan – egzamin w Holandi zadany przed Jon Bluming w 2008 roku; 5 dan Kyokushin – nadany przez Jon Bluming 10 dan; 7 i 8 dan – nadany przez Generała Lisicynasa 10 dan; 6 dan Kyokushin – nadany przez Kancho Gordeau 9 dan; 5 i 6 dan Ju Jitsu – nadany przez Soke Puczyńskiego 10 dan.

Przypominamy, że od września zajęcia pod okiem Shihana Więzowskiego będą prowadzone w tych samych terminach jak co roku. Więcej informacji można uzyskać pod tel. 604259053 lub pod adresem e-mail mpkok@wp.pl lub na stronie Klubu.

1988

1985

1984

z_Kancho_Ninomiya_10_dan

Z_Piotrem_Pitrowskim_Puchar_Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>