Opera Białostocka

Opera białostocka na skraju bankructwa

Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu w dniu 13 sierpnia 2014 r. podjął decyzje o rozwiązaniu umowy z Panem Roberto Skolmowskim o zarządzaniu Operą i Filharmonią Podlaską – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Sztandarowa inwestycja w woj. podlaskim firmowana przez koalicję PO i PSL staje się poważnym obciążeniem finansów publicznych, którego niedobory niestety będą pokrywane z naszych podatków.

Roberto Skolmowski został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia. Obowiązki dyrektora pełnić będzie od 13 sierpnia Damian Tanajewski, dotychczasowy zastępca dyrektora OiFP-ECS.

Najważniejszym jest fakt, iż Opera i Filharmonia Podlaska na skutek ciągłego pogarszania się sytuacji ekonomiczno-finansowej w roku 2013 i pierwszym półroczu 2014 roku – utraciła płynność finansową. Łączna kwota zobowiązań na koniec I półrocza 2014 w porównaniu z analogicznym okresem z roku 2013 zwiększyła się o 120% i wynosi 5 mln 274 tys. 514 zł.

Stan środków pieniężnych w stosunku do stanu sprzed roku zmniejszył się o blisko 80% i na koniec I półrocza 2014 r. wynosi jedynie 171 tys. 211 zł. Stan środków pieniężnych na dzień 31.07.2014 r. wynosi tylko 1 777 zł i 4 grosze.
Od lutego 2014 r. Zarządzający OiFP przestał na bieżąco opłacać honoraria aktorom i bieżące zobowiązania wobec dostawców.

Info od Wrota Podlasia

51 myśli nt. „Opera białostocka na skraju bankructwa”

  1. Nigdy nie sądziłem że P Prezes pracowałby za najniższą krajową – chodziło mi o tych szaraków którzy mają po 6 czy 7 zł.

    Co tu dużo gadać – widząc że pod nogami się wali i pali trzeba brać ile się da by na następne lata było z czego żyć. Obecnemu burmistrzowi się podziękuje, następny będzie musiał skrócić łańcuch P Michalskiemu i zaczną się chude lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>