Wręczenie nagrody

Moc atrakcji na dniach Czyżewa 2014

W dniach 12-13 lipca na terenie naszego miasta odbyła się XIV edycja Dni Czyżewa. Po deszczowej sobocie nikt nie spodziewał się, że niedziela będzie tak słonecznym i przyjemnym dniem. Od początku imprezy świeciło piękne słońce, które zachęciło mieszkańców Czyżewa i okolic do skorzystania z wielu zapewnionych atrakcji.

Tegoroczną gwiazdą wieczoru był zespół Lemon zwycięzca programu Must Be The Music. Tworzy go 6 muzyków a liderem grupy jest znany wszystkim Igor Herbut. W ciągu zaledwie dwóch lat działalności grupa stworzyła pięć wielkich przebojów, zdobyła platynową płytę, liczne nagrody, a przede wszystkim zgromadziła rzeszę wiernych fanów. Prawie dwugodzinny koncert rozpoczął się o 20:30. Na występie zgromadziły się tłumy, które wspólnie z zespołem śpiewały przeboje, które są na czołowych miejscach muzycznych rankingów m.in. “Napraw”, “Będę z Tobą”, “Nice”, “Wkręceni” oraz “AKE”. Po występie publiczność otrzymała autografy z pamiątkowym zdjęciem zespołu.
Imprezę rozpoczęły o godzinie 14:00 występy laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt. “Lata 20-te, 30-te”.

Po muzycznym wstępie młodych artystów odbyły się zawody zorganizowane przez Bank Spółdzielczy w Czyżewie. BS co roku przygotowuje różne atrakcje dla mieszkańców. W roku ubiegłym była przejażdżka stymulatorem dachowania natomiast w tym roku były to zawody wspinaczkowe na czas. Do zawodów przystąpiło 37 osób, w tym 13 osób w I kategorii (osoby w wieku od 13 do 18 lat) oraz 24 osoby w II kategorii (osoby, które ukończyły 18 lat).

Już po raz VIII zostały przyznane tytuły “Najlepsi w gminie”. Kapituła wyróżniła laureatów w siedmiu kategoriach. Wyniki o godzinie 16:30 przedstawiła Pani Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka wręczając wraz z Posłem na Sejm RP Panem Jackiem Boguckim, Starostą Wysokomazowieckim Panem Bogdanem Zielińskim oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Witoldem Sienickim dyplomy, pamiątkowe statuetki oraz nagrody.

W kategorii przedsiębiorca roku za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju gospodarczego gminy nagrodzeni zostali Państwo Marta i Wiesław Gocłowscy prowadzącym firmę Rolwit.

W kategorii społecznik roku wyróżniono:
– Pan Zygmunta Wojtkowskiego za wieloletnią (20-letnią) pracę na rzecz rozwoju społeczności lokalnej w organach samorządu terytorialnego oraz
– Drużynę Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czyżewie za wysokie zaangażowanie w pracy społecznej i udział w wielu akcjach ratowniczych na terenie gminy.
W kategorii nauczyciel – wychowawca roku za wysokie zaangażowanie w pracy wychowawczej nagrodzono:
– Panią Małgorzatę Czyżewską-Drozd
– Panią Martę Gniazdowską
– Panią Marzenę Trzaska
– Panią Annę Granaszewską
– Panią Małgorzatę Gołaszewską-Zaręba.

W kategorii osobowość roku w dziedzinie kultury za wysokie zaangażowanie w pracy wychowawczej i dydaktycznej z dziećmi oraz młodzieżą w Gminnym Ośrodku Kultury doceniono:
– Panią Wiolettę Gołąb
– Panią Annę Kazimierczuk.

Rolnikami roku zostali:
– Państwo Ewa i Andrzej Stpiczyńscy
– Państwo Alina i Andrzej Stokowscy
– Pani Małgorzata Skwierczyńska

Sportowcami roku za wysokie osiągnięcia sportowe zostały:
– Natalia Kaczyńska
– Dominika Kempista

W kategorii uczeń roku za wysokie osiągnięcia w nauce nagrodzeni zostali:
– Karol Płocha – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Czyżewie
– Magda Wiśniewska – uczennica Gimnazjum w Czyżewie
– Dominika Laskowska – uczennica Gimnazjum w Czyżewie
– Mateusz Godlewski – uczeń Gimnazjum w Czyżewie
– Maciej Mioduszewski – uczeń Szkoły Podstawowej w Czyżewie
– Adam Kaczyński – uczeń Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem
– Arian Janghorbani – uczeń Szkoły Podstawowej w Czyżewie
– Michał Szepietowski – uczeń Szkoły Podstawowej w Czyżewie
– Paulina Sienicka – uczennica Szkoły Podstawowej w Czyżewie

Podziękowania złożono także hodowcom bydła, którzy reprezentowali naszą gminę na XXI Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie:
– Państwu Agnieszce i Dariuszowi Góralczyk z Czyżewa Ruś Wieś
– Państwu Barbarze i Stanisławowi Malinowskim z Czyżewa Ruś Wieś oraz
– Państwu Iwonie i Andrzejowi Dąbrowskim z Rosochatego Kościelnego.

Po uhonorowaniu “Najlepszych w gminie” wystąpiły zespoły: egzotyczny coverowy Hakuna Matata oraz zespół muzyki disco Skorpion, które wprowadziły zgromadzonych w taneczne rytmy. Wspaniałą atrakcją szczególnie dla najmłodszych uczestników imprezy był występ zespołu KOSMOKWAKI. Artyści zeszli ze sceny i wspólnie z dziećmi tańczyli jak również robili zdjęcia i rozdawali autografy.

Ale to nie był koniec atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się urządzenia rekreacyjne oraz lot balonem na uwięzi, do którego ustawiały się kolejki i to nie tylko dzieci i młodzieży ale również dorosłych. Balon umieszczony był na plaży nad zalewem, więc korzystający mieli przyjemne widoki.

Niedzielne atrakcje poprzedzała sportowa sobota na miejscowym Orliku, gdzie zostały zorganizowane zawody sportowe. O godzinie 13:00 rozpoczął się turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Czyżewa. Ze wszystkich drużyn, które przystąpiły do rozgrywek wyłoniono po sportowych emocjach zwycięzcę turnieju, którym w tym roku została “Kumitsu Czyżew”. Drugie miejsce zajęła drużyna “Grupa Biznes Polska” natomiast trzecie drużyna “Roch Jasienica”. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy z rąk Pani Burmistrz podczas wręczania nagród “Najlepsi w Gminie”.
Miłośnicy wrażeń artystycznych, także znaleźli coś dla siebie, Biblioteka Publiczna zaprezentowała wystawę prac haftu krzyżykowego autorstwa pań: Barbary Lanczewskiej i Elżbiety Krystosiak.

Honorowy Patronat nad imprezą objęła Burmistrz Czyżewa Pani Anna Bogucka, zaś organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie i Urząd Miejski. Imprezę wspierała: Rada Miejska w Czyżewie, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem oraz Ochotnicza Straż Pożarna Czyżew. Patronat medialny objęli: Polskie Radio Białystok, TVP Białystok, Gazeta Współczesna oraz Tygodnik Podlaski Kontakty.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom, bez których impreza nie miałaby tak bogatego programu. Imprezę sponsorowali: Bank Spółdzielczy w Czyżewie, Sokołów S.A., Zakłady Mięsne “Czyżew”, Clovin, Primator, Gminna Spółdzielnia w Czyżewie, Rolwit, Studio Video-Mix, Godagro, Krasbud, Warta, Sala Bankietowa Crystal, Szlachecki Bruk – Małkinia, Profil- Ostrów Mazowiecka, Zielony Gaj – kwiaciarnia i pracownia florystyczna, Centrum Handlowe ESAM, P.H.U. Kołakowski, KOSS Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe – Jerzy Kossakowski, “Auto Bogucki” Mechanika i Diagnostyka Pojazdowa” – serdecznie dziękujemy.
Impreza była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2007-2013.

“W dniu 13 lipca 2014 r. Bank Spółdzielczy w Czyżewie, po raz kolejny brał aktywny udział – w organizowanych corocznie przez Gminę Czyżew – Dniach Czyżewa. Tego dnia od godz. 14:00 w na terenie Stadionu w Czyżewie przy stoisku Banku, na uczestników imprezy czekali pracownicy Banku. Wszyscy uczestnicy przy wejściu na teren imprezy mogli otrzymać od Banku, m. in. czapki, balony, smycze, torby ekologiczne oraz wiele innych gadżetów z logo Banku.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się – zorganizowane przez Bank Spółdzielczy w Czyżewie we współpracy z Dynamik Szkoła Sportów Górskich – Zawody Wspinaczkowe o Puchar Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Czyżewie.
Zawody odbyły się w dwóch kategoriach – I kategoria: osoby w wieku od 13 do 18 lat (wspinaczka na drodze o niższym stopniu trudności) oraz II kategoria – osoby, które ukończyły 18 lat (wspinaczka na drodze o wyższym stopniu trudności) i polegały na pokonaniu właściwej drogi na ściance wspinaczkowej w jak najkrótszym czasie. Na zwycięzców czekały puchary oraz atrakcyjne nagrody pieniężne.

Do zawodów przystąpiło w sumie 37 osób, w tym 13 osób w I kategorii oraz 24 osoby w II kategorii, a tymi, którzy w najkrótszym czasie wspięli się na ściankę i zdobyli ufundowane przez Bank nagrody byli:
– w kategorii I – osoby w wieku od 13 do 18 lat (wspinaczka na drodze o niższym stopniu trudności):
– I miejsce zdobył Rafał Adamczyk, zam. Drenowo Gołyń z czasem: 00:16:25 za co otrzymał Puchar Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Czyżewie oraz nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł.)
– II miejsce zdobył Sebastian Dębowski, zam. Czyżew – czas: 00:17:22 za co otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł.
– III miejsce zdobył Franciszek Saniewski, zam. Zaręby Święchy – czas: 00:18:56 za co otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł.
– w kategorii II – osoby, które ukończyły 18 lat (wspinaczka na drodze o wyższym stopniu trudności):
– I miejsce – Łukasz Adamczyk, Drenowo Gołyń – czas: 00:25:16 (puchar Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Czyżewie + nagroda pieniężna w wys. 400 zł.)
– II miejsce – Leszek Pieńkos, Czyżew – czas: 00:29:47 (nagroda pieniężna w wysokości 200 zł.)
– III miejsce – Rafał Rudziński, Stasin – czas: 00:30:37 (nagroda pieniężna w wysokości 100 zł.).

Ze ścianki wspinaczkowej mogły także skorzystać osoby nie biorące udziału w zawodach oraz dzieci. Jak się okazało ścianka wspinaczkowa i zawody dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie!”
TURNIEJ SPORTOWY: ze względu na niesprzyjającą aurę pogodową w sobotę, turniej sportowy dla dzieci odbył się 15 lipca we wtorek. Nad jego przebiegiem czuwali panowie: Paweł Gniazdowski i Rafał Dmochowski. Nagrody w turnieju sponsorował GOK w Czyżewie.
Dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom oraz firmom, dzięki których życzliwości i współpracy odbyła się już czternasta edycja “Dni Czyżewa”. Zapraszamy za rok!

(info: Urząd Miejski w Czyżewie, GOK w Czyżewie, Bank Spółdzielczy w Czyżewie)

INFO/FOTO od Autor: Anna Kazimierczuk GOK Czyżew

DSC_7546

DSC_7464

DSC_6940

DSC_6927

12 myśli nt. „Moc atrakcji na dniach Czyżewa 2014”

  1. O kurde, znowu ten od Siekierki na zdjęciu, wszędzie oni są, inwazja pasożytów!!!

  2. Olka ma rację i w cale nie mówi że z urzędu miasta. Ten pierwszy z prawej to podsiekierkowiec!

  3. A według Ciebie , ten starosta nie jest od Siekierki?? Przecież o nim i mówię! Gdzie nie spojrzę, wszędzie są te pasożyty, strasznie nie lubię ich, za długą siedzą już na tyłkach w urzędach.

  4. Uczyłam się kiedyś z synem Siekierki przez 3 lata, to jest dopiero kawał chama.

  5. Jakoś ostatnio wyraz cham stał się w Mazowiecku wyrazem bardzo popularnym i to za przyczyną nam ,, miłościwie panujących”. Spróbujmy odwrócić ten trend używania tego wyrazu w zbliżających się wyborach samorządowych i wybierzmy ludzi gdzie określenie to zastąpimy innymi miły , kulturalny , sympatyczny i tp no i niczyj czyli samodzielny , niezależny , obiektywny …. . Potrzebujemy prawdziwych samorządowców a nie despotów i klakierów .

  6. Człowieku zejdż na ziemię,w dzisiejszych czasach tacy ludzie nie istnieją i żeby nie było jak mówi przysłowie zamienił stryjek siekierkę na kijek,no ale wtedy to dopiero będziecie razem z Olką z zorzy biadolić na nowych włodarzy .

  7. Jak mówi przysłowie lepszy olszowy byle nowy i w Mazowiecku kogo nowego by nie wybrali będzie lepszy od obecnego , tutaj siekierkę trzeba zamienić nie na kijek tylko na np. Grabowskiego , a ty dorem chciałbyś aby było po staremu pewnie nie trudno się domyśleć dlaczego.

  8. o i elita – specjalista od zarzadzania miastem – może najpierw by tak koszule wpuścił w spodnie – a nie z gołym brzuchem na lekcji siedzi i dziewczyny obraża. Pozdro 600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>