plan działek

Miasto Wysokie Mazowieckie chce wyprzedać działki

Po fiaskach kolejnych przetargów, kiedy to nie było chętnych na działki budowlane i usługowe, miasto Wysokie Mazowieckie postanowiło obniżyć ceny kilkudziesięciu działek wystawionych do sprzedaży umiejscowionych przy trasie Wysokie Mazowieckie – Białystok.

O sprawie wysokich cen działek oraz konieczności ich obniżenia pisaliśmy w przeszłości. Władze Miasta Wysokie Mazowieckie w kolejnych przetargach trwały jednak przy swoim. Według protokołu Nr XXXVI/13 z Sesji Rady Miasta przeprowadzonej w dniu 27 listopada 2013 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko informował iż “w ogłoszonym przetargu na sprzedaż nieruchomości – działek położonych pomiędzy ogródkami działkowymi a terenami przemysłowymi. Wpłynęło 11 wadiów, jednak wskutek nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w mieście – do przetargu zgłosiła się jedna osoba (sprzedana została jedna działka). Wśród mieszkańców rozpropagowywana jest błędna informacja, że ceny działek będą obniżane. W żadnym przetargu ceny nie były obniżane, również i teraz nie będą. Ceny ustalone są przez rzeczoznawcę majątkowego. Budżet miasta jest w dobrej kondycji finansowej i nie ma potrzeby wyprzedawania mienia miasta po obniżonych cenach. W przyszłym roku planowane są trzy przetargi.”

Jak zobaczycie Państwo  w załączonych linkach poniżej według najnowszego ogłoszenia jest jednak konieczność wyprzedawania mienia miasta po obniżonych cenach.

Cena działek oraz sposób ich nabycia jest w najnowszym ogłoszeniu poniżej w linku.

wykaz_nowych_cen_działek_18.06.2014

Ceny działek według ogłoszenia z dn. 18.06.2014r. mają wynosić netto od 59364 zł + 23% podatek VAT do 102408 zł +23% podatek VAT

Natomiast we wcześniejszych ogłoszeniach wynosiły netto od 82610 zł + 23% VAT do 139150 zł netto + 23% VAT

Poniżej w linku ceny poprzednie.

Informacja_cen_przetargu_06.02.2014

Opłata może wzrosnąć w miarę uzbrojenia terenu!

Miasto sprzedaje też inne nieruchomości:

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2014r., poz. 518 ze zm.) informuję, że w tut. Urzędzie Miasta na tablicy ogłoszeń w dniach 23.06.2014r. – 14.07.2014r. podano do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie ogłoszenia wraz z wykazem niezabudowanej nieruchomości gruntowej przeznaczonej do sprzedaży, w trybie przetargu ustnego nieograniczonego położonej w Wysokiem Mazowieckiem przy ul. Kościelnej ozn nr geod. 1298/1 o pow. 0,2637 ha. stanowiącej własność miasta Wysokie Mazowieckie.

Po upływie terminu, o którym mowa wyżej zostanie podany do publicznej wiadomości termin przetargu.
Informacje w powyższej sprawie można uzyskać w pokoju nr 25 w tut. Urzędzie Miasta lub tel. (086) 275 23 79.

noweosiedle1

53 myśli nt. „Miasto Wysokie Mazowieckie chce wyprzedać działki”

  1. Wszystkie inwestycje i te co mają coś wspólnego z estetyką miasta, są bardzo okrojone finansowo tak dla wizualki aby coś robić. A jeśli chodzi o estetykę miasta, to w innych miastach wygląda to znacznie lepiej i o wiele biedniejszych od Wysokiego Mazowieckiego.

  2. Ciekawe kogo bez kredytu stać na taką działkę, a potem na budowę? Być może jak ktoś ma zawód typu “syn”, lub “córka” to tak. W niektórych częśchach świata, także Europy zachodniej , miejscowe władze starają się przyciągnąć młodych ludzi do zamieszkania, po prostu oddając działki pod budowę. Ale u nas chyba nie ma problemu demografii itp, więc pewnie takie pomysły są zbędne. Za jakieś 15 lat, gdy ja i inni ludzie około 30 roku życia pochowają swoich dziadków, a zaczną rodziców, te działki będą warte połowę – no może inaczej – tyle ile powinny.

  3. Ciekawy wykres znajduje się na stronie Wikipedii – pod hasłem Naszego miasteczka na dole strony przedstawiona jest populacja – do 2000 liczba mieszkańców wzrastała i to w szybkim tempie. Natomiast ostatnie 14 lat – przedstawia delikatnie spadkowe tendencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>