maski z teatru

Protesty przeciwko Golgota Picnic w Białymstoku

W piątek w Białymstoku w asyście policji, doszło do czytania scenariusza i pokazania wielu scen z przedstawienia pt “Golgota Picnic”, które miało miejsce w teatrze Trzy Rzecze w Białymstoku. Na zewnątrz głośno protestowali przedstawiciele Ruchu Narodowego, katolickich organizacji oraz setki zwykłych Białostocczan.

Na temat przedstawienia i protestów przeciwko “Golgota Picnic” w całym kraju można by wiele pisać. W prezentowanych tam “sztukach” jest dużo wulgaryzmów, poruszane są tematy dewiacji i zboczeń, które ciężko nazwać sztuką, a zdaniem wielu naruszają wartości religijne. Scenariusze dostępne są w Internecie, dlatego nie będziemy tutaj ich cytować.

Dlatego też w Białymstoku z inicjatywy Ruchu Narodowego doszło do protestów przeciwko Teatrowi Trzyrzecze, który to przedstawienie wystawiał na swoich deskach. Zdaniem organizatorów protestu Teatr Trzyrzecze jest dofinansowywany z budżetu państwa, a dokładnie z dotacji Ministerstwa Kultury i Sztuki. Dostaje też dofinansowania z budżetu miasta Białystok, dlatego wielu ludzi głośno wyrażało swój sprzeciw przeciwko pokazywaniu przedstawienia “Golgota Picnic” w ich mieście.

Niezależne Media Białystok

PROTEST Część 1

PROTEST Część 2

PROTEST Część 3

Jedna myśl nt. „Protesty przeciwko Golgota Picnic w Białymstoku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>