motocykle

Pościg za motocyklistą

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali po pościgu 35-letniego motocyklistę. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a w trakcie ucieczki usiłował potrącić policjanta na motocyklu. Mundurowi zatrzymali kierowcę, który za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj po godzinie 20.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem patrolowali na motocyklach teren gminy Szepietowo. W pewnym momencie zauważyli motocyklistę, którego postanowili zatrzymać do kontroli. Kierujący yamahą nie zareagował na dawane przez funkcjonariuszy sygnały nakazujące zatrzymanie. Mężczyzna gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Próbując zgubić ścigających go funkcjonariuszy przekraczał dopuszczalną prędkość i nie zważał na innych użytkowników drogi. Jednak w wyniku pościgu został zatrzymany. Wtedy gwałtownie ruszył w stronę jednego z policjantów taranując jego motocykl. Tylko szybka reakcja funkcjonariusza uchroniła go od uderzenia. W wyniku tego manewru uciekinier się wywrócił. Dalej próbował uciekać pieszo. Po chwili jednak wpadł w ręce mundurowych, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Szepietowo, który jak wyszło na jaw nie miał uprawnień wymaganych do poruszania się motocyklem. Mężczyzna, w związku z popełnionymi wykroczeniami m.in. niezatrzymania się do kontroli, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz jazdy bez wymaganych uprawnień, odpowie teraz przed sądem. 35-latek stracił również prawo jazdy. Ponadto Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem wszczęła śledztwo w sprawie czynnej napaści na policjanta. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, www.podlaska.policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>