Odznaka dla Karola Głębockiego

Odznaka dla Karola Głębockiego oraz finał konkursu o Armii Krajowej

W dniu 21 maja 2014 r. w siedzibie białostockiego oddziału IPN odbył się finał II Regionalnego Konkursu Historycznego wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach w okresie od września 1939 do 25 kwietnia 1947 oraz wręczono odznakę “Zasłużony dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej” dla nauczyciela z Wysokiego Mazowieckiego Karola Głębockiego.

Jury wyłoniło trzech zwycięzców spośród dziesięciu finalistów. Pierwsze miejsce zajął Marcin Choiński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Wysokiego Mazowieckiego, drugie zaś Anna Zaremba z tej samej szkoły, natomiast miejsce trzecie uzyskał Marcin Maciejczuk z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Laureatami opiekowali się: Agnieszka Roszkowska-Bogucka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem oraz Barbara Świętońska z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Reprezentowane w konkursie było również Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem, które w finale reprezentowali: Mateusz Ostrowski (wyróżnienie), Piotr Stypułkowski (klasa I technik pojazdów samochodowych) i Przemysław Porucznik (klasa III wielozawodowa). Dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku Barbara Bojaryn-Kazberuk wręczyła zwycięzcom cenne nagrody rzeczowe.

Podczas ogłoszenia wyników konkursu Czesław Chociej, p.o. Prezesa Zarządu Okręgu Białystok Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, udekorował odznaczeniem “Zasłużony dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej” Karola Głębockiego, nauczyciela Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. Odznaczenie przyznano na wniosek dyrektora białostockiego IPN. Pan Głębocki był inicjatorem Konkursu wiedzy o AK i przez cztery lata organizował go jako konkurs o zasięgu powiatowym, a od dwu lat – wspólnie z białostockim oddziałem IPN – jest współorganizatorem konkursu regionalnego.

Info IPN/foto/CKZ

Karol_glebocki

foto_ckz

odznaka

3 myśli nt. „Odznaka dla Karola Głębockiego oraz finał konkursu o Armii Krajowej”

  1. Serdecznie gratuluję odznaczenia i podziwiam pasję historyka “z powołaniem” , pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>