pobieranie niezasadnie

Płatne prawo jazdy w CKZ – Byli uczniowie walczą o swoje

Kilkanaście miesięcy temu miała miejsce głośna afera dotycząca opłat pobieranych za kursy prawa jazdy, które musieli uiścić uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. Podczas doraźnej kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku wyszło na jaw, że opłaty były pobieranie niezasadnie!

Przypominając, uczniowie CKZ w latach 2007-2011 wnosili opłaty za kursy prawa jazdy na kategorie “B” i “T”, które wchodziły w zakres podstaw programowych. Młodzież miała uczyć się prowadzić pojazdy mechaniczne w ramach zawodu, który mieli zdobyć. Dotyczyło to uczniów, którzy kształcili się w profilu: technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz technik rolnik.
Pomimo ciągłych zapewnień Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem środki pieniężne “miały” być zwrócone uczniom. Jednakże część z nich do tej pory ich nie otrzymała. W związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgłoszenie się osób, które nadal nie otrzymały zwrotu pieniędzy oraz osób, które takowy zwrot otrzymały. Pomóż Nam. Chcemy walczyć o swoje. Dołącz do nas!

Prosimy o kontakt: rafal-0011@o2.pl

Szlendak

* Portal Wysokomazowiecki nie ponosi odpowiedzialności za treści autorstwa użytkowników Portalu Wysokomazowiecki.

16 myśli nt. „Płatne prawo jazdy w CKZ – Byli uczniowie walczą o swoje”

 1. To dopiero jest skandal i afera dyrektor szkoły , przewodniczący rady miasta Józef Sokolik ponaciągał młodzież chodzącą do jego szkoły na ogromną kasę bo ponad 100 000 zł. i nawet włos mu z gŁowy nie spadł. Zobaczcie jacy ludzie nami rządzą co to znaczy układy i powiązania równa się to bezkarność i demoralizacja . Nauczycielka która ujawniła tę aferę dzisiaj nie ma pracy. A towarzystwu które nie przestrzega prawa nawet włos z głowy nie spadł .

 2. A najlepsze jaja były na spotkaniu w domu kultury o na temat żołnierzy wyklętych dla których hasło Bóg Honor i Ojczyzna miało większe znaczenie niż życie i dzisiejszych elit na które przyszedł burmistrz Siekierko twórca układu rządzącego w naszym mieście w skład którego wchodzi przewodniczący rady miasta Józef Sokolik o którym napisano wyżej czy szef straży miejskiej Tadeusz Wróblewski były zastępca komendanta milicji obywatelskie od spraw politycznych innych towarzyszy sekretarzy pominę . To dopiero trzeba nie mieć wstydu.

 3. Ten art. przeczyta tylko kilka osób, sprawa powinna trafić do tvn24 wtedy to wszystko by się wyjaśniło.

 4. Ta nauczycielka która ujawniła nielegalne pobieranie pieniędzy od uczniów za prawo jazdy właśnie z trójką małych dzieci a z czwartym w drodze musiała wyjechać do Anglii, bo Sokolik powiedział że zrobi wszystko żeby nigdzie tu w okolicy nie znalazła pracy, a Sokoliczek codziennie jest rano w kościele i gra świętego, a w CKZ -ach też nie jest ciekawie, jedzie po niektórych nauczycielach jak tylko może. Dużo nauczycieli nie wytrzymuje i rezygnuje z pracy przez niego.

 5. Ciekawe , może kto wie i napisze czy wiadoma radna dowoziła swoich podopiecznych na wybory by głosowali wiadomo na kogo.. Tym razem jest ktoś kto b y chętnie powiadomił o tym odpowiednie organa Może koledzy z Ruchu Palikota coś wiedzą , to prosimy o informację w komentarzach , aby nie powtórzyła się sytuacja jak cztery lata temu że obyło się bez konsekwencji prawnych i wyniki wyborów na radnego zostały wypaczone .

 6. Roki jak ty palikotów nazywasz swoimi kolegami to wyrazy współczucia i nie ściemniaj już więcej.PIS VICTORIA

 7. Oj narobiło się narobiło tyle kasy , tyle banerów , plakatów , ulotek a tu totalna klęska .Naoglądali się seriali i nie odróżnili fikcji od rzeczywistości Kozioł to może wygrać w serialu, ale w życiu kto mądry i myślący zagłosuje na takiego Kozioła.

 8. Leon jest jak det. Colombo on wyjaśni tą sprawę. Płatne kursy w szkole, dotacje z powiatu a wszystko w kieszeni. Kobieta zastraszona wyjeżdża za chlebem. Oj narobiło się bigosu panie S.

 9. Nasz kandydat na europosla jeszcze do nas się uśmiecha ze zdjęc w rożnych miejscach miasta i nie tylko.A humorek jest w dniu dzisiejszym , a tatuś zadowolony tyle roboty i na darmo,a tatuś za synka się nagadał i tyle z tego.Synek musi się jeszcze dużo nauczyć albo obaj razem, bo staremu coś się nie tak śniło

 10. zamiast pisać niezgodnie z tematem, to lepiej pomóżcie tym chłopakom w ich walce…. młodzi, nagłośnijcie tą sprawę również w ogólnopolskich mediach….. trzymam kciuki!

 11. ci uczniowie od których nielegalnie pobrano pieniądze za prawo jazdy jeszcze powinni domagać się zapłaty odsetek, wleciałaby im niezła kaska.

 12. Spoko, wybory samorządowe 2014 nie obejdą się bez komisji z ramienia TR Wys.Maz. o tym wiem na pewno. Śmiem twierdzić, że to już koniec rządów wyżej wymienionych person, za silna opozycja tworzy się w mieście a obecni włodarze chyba nie będą w stanie zatrzymać dla siebie władzy na piątą kadencję.

 13. Słyszałem że Józef Sokolik chciał wyrzucić ze szkoły syna pani sekretarz z klubu TR Wysokie Mazowieckie, który tam się uczy, ale kobieta nie pozwoliła na gierki Józefowi i ten z spuszczonym nosem musiał cofnąć decyzję skreślenia jej syna z listy uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>