Deutsch Wagen Tour

Deutsch Wagen Tour – ponownie w Jabłoni Kościelnej

13.05.2014 Zespół Szkół im pp Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej ponownie odwiedzi lektor Projektu Deutsch Wagen Tour.
Pierwsza taka wizyta miała miejsce w ubiegłym roku w kwietniu i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem społeczności szkolnej. Projekt ten realizowany jest przez Instytut Goethego, a honorowy patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem projektu jest promowanie nauki języka niemieckiego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Spotkanie z projektem to 60 minutowe zajęcia języka niemieckiego, podczas których lektorzy projektu prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Więcej informacji o projekcie, między innymi na blogu z relacjami z dotychczasowych wizyt Deutsch Wagen’a na terenie całego kraju, można znaleźć na stronie projektu: deutsch-wagen-tour.pl.

Karolina Załuska
Zespół Szkół im pp Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

Projekt Instytutu Goethego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>