Biurowiec Mlekovity

Rosjanie cenią i wspierają MLEKOVITĘ

Do centrali Grupy MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem w dniu 9.04.2014 r. przybyły delegacje właścicieli firm rosyjskich – partnerów handlowych z Kaliningradu, Moskwy i Sankt Petersburga w sprawie utrzymania uprawnień eksportu produktów MLEKOVITY na rynek Federacji Rosyjskiej i w obecności mediów wyrazili swoje niezadowolenie z przewidywanych utrudnień eksportowych.

Odpowiednie pisma kontrahenci skierowali już do władz rządowych zarówno strony polskiej, jak i rosyjskiej. Odbyła się też konferencja prasowa, podczas której podkreślono nie tylko znaczenie gospodarcze i ekonomiczne współpracy z MLEKOVITĄ, której doskonałej jakości produkty od lat są znane i cenione przez rosyjskich konsumentów, ale również szczególną dbałość firmy o prawidłowy reżim sanitarno-higieniczny, potwierdzany wielokrotne przez urzędowe kontrole, m.in. przeprowadzone przez Inspektorów Rosselkhoznadzor (Federacji Rosyjskiej/Unii Celnej; ostatnia kontrola przeprowadzona została w listopadzie 2013 r.).

Ponadto wszystkie produkty MLEKOVITY badane są w niezależnych, akredytowanych laboratoriach zgodnie z zatwierdzonym przez Urzędowego Lekarza Weterynarii harmonogramem badań. Badania laboratoryjne wykonywane są zgodnie z wymaganiami prawa żywnościowego Unii Europejskiej i Unii Celnej, w pełnym zakresie mikrobiologicznym: Salmonella, Listeria monocytogenes, bakterie z grupy coli,  Staphylococcus aureus,  pleśnie i drożdże oraz ogólna liczba bakterii. Wykonujemy również badania w zakresie antybiotyków,  Aflatoksyny M1, pestycydów, metali, dioksyn, radiologii oraz benzoapirenu. Dodatkowo każda partia produkcyjna jest badana w Laboratorium wewnętrznym SM MLEKOVITA w nowoczesnym Centrum Badań, w Zakładzie Mikrobiologii i Bakteriologii, oraz w  Laboratorium Badania Mleka, które posiada akredytację wg ISO 17025.

Mleko i produkty mleczne produkowane są zgodnie z procedurami Certyfikowanego  Systemu Zarządzania: bezpieczeństwem żywności FSSC 22000, zarządzania jakością ISO 9001 oraz  zarządzania środowiskiem ISO 14001.

MLEKOVITA eksportuje ok. 30 proc. swojej produkcji na rynki całego świata, w tym m.in. do krajów Unii Europejskiej, do USA, Kanady, na Kubę, do Chin i Azji Południowo-Wschodniej, a także państw w Afryce; ok. 25 proc. eksportowanych produktów trafia na rynek rosyjski.

Partnerstwo z rynkiem rosyjskim, z którym współpracę MLEKOVITA bardzo sobie ceni, jest niezwykle ważne. MLEKOVITA jest współwłaścicielem spółki “TD MLEKOVITA” zarejestrowanej w Kaliningradzie i zajmującej się sprzedażą hurtową  i detaliczną oraz produkcją sera Mozzarella z dostarczonych przez SM MLEKOVITA półproduktów. Ponadto “TD MLEKOVITA” posiada sieć sprzedaży detalicznej: 10 sklepów w Kaliningradzie i 2 w Moskwie. Na terenie Rosji MLEKOVITA jest pracodawcą dla ponad 150 osób. W związku z tym nie tylko przywiązuje bardzo dużą wagę do współpracy na polu produkcji i sprzedaży wyrobów nabiałowych, ale przede wszystkim ogromnie ceni relacje biznesowe, które pragnie dalej skutecznie rozwijać.

fot. KrzysztoF Kundzicz wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>