Biurowiec Mlekovity

Rosjanie cenią i wspierają MLEKOVITĘ

Do centrali Grupy MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem w dniu 9.04.2014 r. przybyły delegacje właścicieli firm rosyjskich – partnerów handlowych z Kaliningradu, Moskwy i Sankt Petersburga w sprawie utrzymania uprawnień eksportu produktów MLEKOVITY na rynek Federacji Rosyjskiej i w obecności mediów wyrazili swoje niezadowolenie z przewidywanych utrudnień eksportowych.

Odpowiednie pisma kontrahenci skierowali już do władz rządowych zarówno strony polskiej, jak i rosyjskiej. Odbyła się też konferencja prasowa, podczas której podkreślono nie tylko znaczenie gospodarcze i ekonomiczne współpracy z MLEKOVITĄ, której doskonałej jakości produkty od lat są znane i cenione przez rosyjskich konsumentów, ale również szczególną dbałość firmy o prawidłowy reżim sanitarno-higieniczny, potwierdzany wielokrotne przez urzędowe kontrole, m.in. przeprowadzone przez Inspektorów Rosselkhoznadzor (Federacji Rosyjskiej/Unii Celnej; ostatnia kontrola przeprowadzona została w listopadzie 2013 r.).

Ponadto wszystkie produkty MLEKOVITY badane są w niezależnych, akredytowanych laboratoriach zgodnie z zatwierdzonym przez Urzędowego Lekarza Weterynarii harmonogramem badań. Badania laboratoryjne wykonywane są zgodnie z wymaganiami prawa żywnościowego Unii Europejskiej i Unii Celnej, w pełnym zakresie mikrobiologicznym: Salmonella, Listeria monocytogenes, bakterie z grupy coli,  Staphylococcus aureus,  pleśnie i drożdże oraz ogólna liczba bakterii. Wykonujemy również badania w zakresie antybiotyków,  Aflatoksyny M1, pestycydów, metali, dioksyn, radiologii oraz benzoapirenu. Dodatkowo każda partia produkcyjna jest badana w Laboratorium wewnętrznym SM MLEKOVITA w nowoczesnym Centrum Badań, w Zakładzie Mikrobiologii i Bakteriologii, oraz w  Laboratorium Badania Mleka, które posiada akredytację wg ISO 17025.

Mleko i produkty mleczne produkowane są zgodnie z procedurami Certyfikowanego  Systemu Zarządzania: bezpieczeństwem żywności FSSC 22000, zarządzania jakością ISO 9001 oraz  zarządzania środowiskiem ISO 14001.

MLEKOVITA eksportuje ok. 30 proc. swojej produkcji na rynki całego świata, w tym m.in. do krajów Unii Europejskiej, do USA, Kanady, na Kubę, do Chin i Azji Południowo-Wschodniej, a także państw w Afryce; ok. 25 proc. eksportowanych produktów trafia na rynek rosyjski.

Partnerstwo z rynkiem rosyjskim, z którym współpracę MLEKOVITA bardzo sobie ceni, jest niezwykle ważne. MLEKOVITA jest współwłaścicielem spółki “TD MLEKOVITA” zarejestrowanej w Kaliningradzie i zajmującej się sprzedażą hurtową  i detaliczną oraz produkcją sera Mozzarella z dostarczonych przez SM MLEKOVITA półproduktów. Ponadto “TD MLEKOVITA” posiada sieć sprzedaży detalicznej: 10 sklepów w Kaliningradzie i 2 w Moskwie. Na terenie Rosji MLEKOVITA jest pracodawcą dla ponad 150 osób. W związku z tym nie tylko przywiązuje bardzo dużą wagę do współpracy na polu produkcji i sprzedaży wyrobów nabiałowych, ale przede wszystkim ogromnie ceni relacje biznesowe, które pragnie dalej skutecznie rozwijać.

fot. KrzysztoF Kundzicz wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>