wojna i pokój

NIE dla głupoty polityków – wstrzymany eksport mięsa i mleka do Rosji

Główne media informacyjne podały hiobową wiadomość o wstrzymaniu eksportu nie tylko mięsa wieprzowego ale również i mleka do Rosji, co uderza bezpośrednio w mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego. Otóż rosyjskie federalne służby weterynaryjne i fitosanitarne Rosselkhoznadzor wstrzymają eksport produktów mleczarskich z naszego najważniejszego lokalnego zakładu produkcyjnego MLEKOVITY od 17 kwietnia bieżącego roku.

Nie będę pisał o perturbacjach jakie mogą grozić naszej gospodarce, sytuacji pracowników zatrudnionych w zakładzie mleczarskim, rolników, firm transportowych i sytuacji na rynku pracy, ponieważ czas pokaże. Skupię się jednak na przyczynach tego zakazu, który najprawdopodobniej jest jedną z kar za zaangażowanie się naszej “elity” politycznej w wewnętrzne sprawy Ukrainy.

Politycy partii zasiadających w sejmie PO, PiS, SLD, PSL i Twój Ruch prześcigali się w głupich pomysłach dotyczących wewnętrznej polityki Ukrainy. Doszło nawet do kuriozalnej sytuacji, kiedy to Jarosław Kaczyński, pretendujący do przewodzenia dusz patriotycznej części Polaków stanął ramię w ramię z szowinistami ukraińskimi na wiecu w Kijowie. Trafnie opisał tę sytuację Ksiądz Isakowicz-Zaleski pisząc na swoim blogu: “Jarosław Kaczyński stanął w cieniu czerwono-czarnych flag UPA przy boku banderowca i faszysty Oleha Tiahnyboka, szefa antypolskiej i antysemickiej partii “Swoboda”, która depcze pamięć pomordowanych Polaków, Ormian i Żydów oraz domaga się m.in. oderwania 19 południowo-wschodnich powiatów pod Polski. Czy którykolwiek polityki niemiecki czy francuski stanąłby przy boku gloryfikatora SS i Gestapo lub kogoś, kto domaga się rewizji granic państw należących do Unii Europejskiej i NATO?”

Jednak głównymi szkodnikami zaistniałej sytuacji jest rządzący Polską duet polityków PO i PSL, którzy swoimi buńczucznymi, agresywnymi wypowiedziami w stronę Rosji, wychodząc przed szereg państw Unii Europejskiej sprokurowali kolejne embarga handlowe, bo tak to trzeba nazwać po imieniu, ze strony Rosji. Media zalewają nas ciągle papką dotyczącą wspierania Ukrainy. A niestety to Polski rząd słowami ministrów najgłośniej w Europie domagał się sankcji i działań przeciwko Rosji, ciągle nie otrzymując nic w zamian. Po embargu na eksport polskiego mięsa na olbrzymi rosyjski rynek, przyszedł czas na mleko. Polskie straty, głównie straty polskich rolników i firm, mogą sięgnąć kolosalnych kwot. Oznacza to nie tylko naturalnie obniżenie dynamiki wzrostu gospodarczego oraz kolejny wzrost bezrobocia ale przede wszystkim wiele ludzkich dramatów. Tymczasem co robili w tym czasie nasi tzw. europejscy partnerzy? Dogadywali się z Rosją za naszymi plecami.

Co my zwykli mieszkańcy możemy zrobić? Wkrótce odbędzie się w krótkim okresie szereg wyborów: do europarlamentu, lokalne, prezydenckie, parlamentarne. Należy pokazać czerwone kartki tym mordom utrzymującym się od lat z naszych podatków, patrzącym na nas z góry z bilbordów i plakatów, nie dbającym o nas, próbujących zbić kapitał polityczny na nieszczęściu Ukraińców i szkodzącym własnym Polskim interesom narodowym.

Mieszkaniec WM

* Portal Wysokomazowiecki nie ponosi odpowiedzialności za treści autorstwa użytkowników Portalu Wysokomazowiecki.

33 myśli nt. „NIE dla głupoty polityków – wstrzymany eksport mięsa i mleka do Rosji”

 1. Ciekawy tok myślenia. Dzisiaj niestety coraz więcej jest takich postaw i ludzi podobnie myślących czyli nasza chata z krają jak gwałcą dziewczynę czy kilku bandytów napada by okraść czy pobić najlepiej nie widzieć i nie wtrącać się po o nam ten problem mnie to nie dotyczy ja nic nie widziałem . Tylko może przyjść taki moment że sam będziesz ofiarą a nie świadkiem i co wtedy ? Myślę , że przyzwoitość nakazuje w takiej sytuacji jakoś się zachować czy pomóc , czy zawiadomić policję i tp wedle własnych możliwości a nie typowa znieczulica bo nie mnie. No i co najważniejsze jak się okazało Mlekowita eksportuje do Rosji a autorowi zabrakło odwagi aby popisać się pod swoją twórczością . Sprawy międzynarodowe zostawmy lepszym graczom my pilnujmy jak w naszym najbliższym otoczeniu są wydawane miliony z naszych podków .

 2. O tym, że sytuacja jest poważna świadczy to, że nawet rosyjscy partnerzy wspierali dzisiaj Mlekovitę i apelowali do władz. Zakaz na jeden zakład niestety już jest, a embargo na nasze mięso to fakt. Tylko Polska i Litwa są objęte zakazem importu mięsa. Bredzisz tolu o jakiejś policji, bandytach i dziewczynach i znieczulicy. Do kogo? Do Ukraińców? Oni podobnie jak Rosjanie obłożyli embargiem nasze mięso. cytat z dzisiaj z mediów “Zupełnie nie rozumiemy, dlaczego nowy, demokratyczny, proeuropejski rząd Ukrainy nałożył embargo na mięso z Polski – przyznał przewodniczący Komitetu Współpracy Wschodniej Tadeusz Namedyński. Jak podkreślił, obecnie Ukraińcy sprowadzają wieprzowinę z Białorusi, gdzie problem z afrykańskim pomorem świń jest o wiele większy niż w Polsce. Na Białorusi zarażone są i dziki, i chlewnie – zaznaczył Namedyński. Jego zdaniem embargo musi być motywowane politycznie. “

 3. Trudno dyskutować z kimś kto nie rozumie większych racji i dla niego największym problemem jest problem świń .

 4. Zgadzam się z tolem, to zrozumiałe, że konsekwencje gospodarcze takiego embarga są bolesne, ale Polska nie jest wasalem Rosji i nie możemy prowadzić polityki na kolanach przed Putinem, to byłoby chore, gdybyśmy mieli uzależniać sposób rządzenia swoim państwem od tego czy Jaśnie Panujący Władimir Władimirowicz raczy lub nie raczy z nami handlować. A jeśli panu Putinowi nie spodobają się np. wyniki wyborów do europarlamentu, to Polacy także powinni szybciutko rozpisać nowe wybory i zagłosować już tak jak chce Moskwa, bo inaczej embargo? A jak pan Putin pozwoli Łukaszence wziąć Podlasie, bo przecież to tereny “rdzennie białoruskie”, tak jak “rdzennie rosyjski” jest Krym, to co, wtedy mieszkańcy Wysokiego posłusznie pogodzą się z sytuacją? Pewnie tak, bo wtedy władza w Warszawie powie im, że trzeba było myśleć wcześniej, kiedy jeszcze można było się opierać. Jak to pisał M. Niemoller:

  “Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
  Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
  Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.”

 5. Trzeba było postępować tak aby po ciebie nie przyszli !!!!!!
  Jeśli nie możesz pokonać silniejszego od siebie to spraw aby zastał on twoim przyjacielem , wtedy obaj będziecie jeszcze silniejsi !
  Nasi przygłupi politycy powodują jednak , że Polska nie ma przyjaciół -ruski to odwieczny wróg , niemiec straszny wróg ,czech to przygłup – najlepszy to amerykanin który poklepie nas po głupim łbie (za co my pocałujemy go w d.pę) i będziemy sikać ze szczęścia po nogach !! Wujek Sam sprzeda nam stare samoloty , stare okręty (których remont będzie wyższy niż ich wartość ) a głupie polaczki niech się cieszą !! Zrozumcie wreszcie , że jesteśmy małym kraikiem i w naszym interesie jest mieć wokół siebie przyjaciół a nie wrogów ! Popatrzcie jakie stosunki z Rosją mają Niemcy , Francja , Anglia i wyciągnijcie wnioski barany!! Jak obszczekujecie niedżwiedzia to nie dziwcie się że was walnie łapą po łbie i nie lamentujcie jaki to on niedobry- wszak dostaliście na własne życzenie!

 6. George albo się czegoś naćpał i piep… bzdury , albo typowy przykład kretynizmu absolutnie medycznie nieuleczalny

 7. Dobrze piszesz może tym językiem pojmą wszyscy daj więcej pary. OK!
  Społeczeństwo nasze pracowite ale i welka noc w większości niech trochę przerwa te pracę a zaczną czytać i patrzeć ze zrozumieniem na otoczenie i manipulację nimi.

 8. do Mieszkaniec WM

  zastanawia mnie tylko czy jesteś aparadczykiem Solidarnej Polski czy od Korwina?

 9. Lepiej….. iść na wybory i zagłosować na Korwina niż siedzieć w domu i ograniczać się do pisania oczywistych postów i “małoodkrywczych” artykułów. Teoretycznie to Korwin ma tyle tego poparcia, że jak sam mówi około 20% – tylko potem w wyborach wychodzi 1,5 – 2,2 %.

  Wniosek: czyny nie słowa, i mniej agresji słownej typu: lepiej na tego niż na tamtego

 10. z tego co wiem, to raczej kiepsko, bo teren nie za bardzo atrakcyjny i warunki pod zabudowę nienajlepsze

 11. Leon jak idzie zbieranie podpisów w sprawie przydzielenia Ci mieszkania socjalnego na dobry start w dorosłe życie ? Taki kraj Ci się marzy, żeby każdy bezrobotny kawaler dostawał mieszkanko socjalne ? a Wy durnie zapi……. i spłacajcie 30 letnie kredyty, mi sie należy za darmo :)

 12. A tutaj ktoś na tym portalu ma nerwicę natręctw na punkcie jakiegoś Leona. Więcej merytorycznie i mniej głupiego jadu przed świętami i po życzę. Trele słuchaj PiS od kiedy są w nim Siekierki i podobnego charakteru typki, to nie będzie miał mojego głosu. Bo jeśli tego pokroju ludzie by rządzili centralnie, to … dziękuję, ale nie. Autor ma rację, czas podziękować przy urnach wielu ludziom.

 13. Tu się niestety Karolu z tobą zgadzam. Myślę i jest mi smutno to stwierdzić ale chyba podobnie myślących jest coraz więcej i to PIS -owi nic dobrego na naszym terenie nie wróży.

 14. no to głosujcie na po – wy chyba macie bielmo na oczach albo jesteście otępieni bo normalny człowiek potrafi zauważyć jak tusk niszczy nasz kraj czvtałem gazetkę opozycyjną propaganda peowska napędzana przez panią darię -koniec świata

 15. Trele bez bielma na oku, nie patrzac na zadne smieszne gazetki z duma oddam glos na Ruch Narodowy lub KNP. Wybor miedzy Pisem a Po nie jest to zadna zmiana.

 16. Gościu gazeta Wiadomości Wysokomazowieckie jest opozycyjna to prawda, ale nienapędzana przez nikogo.Wydaje ją Stowarzyszenie ADSUM , które niedawno powstało.Ty też możesz pisać z tego co mi wiadomo.

 17. Ale doczekaliśmy czasów młody Siekierko na europosła Leoniak na burmistrza . To już chyba oznaki końca świata.

 18. Pan Grabowski Stanisław to niesamowity gość. Jeżeli tylko będzie startował oddam na niego głos ja i inni moi znajomi!

 19. Dobra kandydatura , ale może na te czasy lepsza będzie p. Roszkowska – kobieta burmistrz , czemu ni, ma doświadczenie w zarządzaniu i samorządzie. Ta władza już się narządziła i pora ją wymienić na nową, taką co będzie za ludźmi i ich sprawami.

 20. Roszkowska przynajmniej by rozliczyła to całe towarzystwo , a Grabowski dobry chłop i np .byłby dobrym sołtysem gawędziarzem.

 21. Opisywane sytuacje w tej nowej gazecie ,że ulica Długa kosztuje 10 czy 12 milionów oraz inne tam podawane informacje dyskredytują całkowicie Siekierkę i to że trzeba wybrać nowego burmistrza i nowych radnych jest już chyba poza dyskusją.

 22. Tak, oczywiste jest że nie Siekierko ale i nie Grabowski(to nauczyciel) a w obecnej radzie miasta kto zasiada? nauczyciele i dyrektorzy szkół, więc Grabowski to ta sama sitwa od Siekierki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>