Rada Ekspertów Mleczarstwa

Przewodniczący REM do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Przewodniczący Rady Ekspertów Mleczarstwa Dariusz Sapiński wystosował pismo 31 marca br. skierowane do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego. Poniżej prezentujemy jego treść.

Szanowny Panie Ministrze,

wyrażając zadowolenie z Pańskiego powrotu do kierowania Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, chciałbym podzielić się kilkoma propozycjami dotyczącymi sektora mleczarskiego. Zbudowania w ciągu ostatniego dziesięciolecia nowoczesnego polskiego mleczarstwa nie można uważać za proces skończony. Wręcz przeciwnie: wejście do światowej elity zmusza nas do stałego unowocześniania i rozbudowywania posiadanej bazy. Dlatego jedną z nadrzędnych naszych powinności jest przewidywanie i gromadzenie odpowiednich funduszy na ten cel.

Szanowny Panie Ministrze,

bieżący rok jest już ostatnim, w którym obowiązują kwoty mleczne i może warto rozważyć ewentualność zastąpienia kar z ich przekroczenie obowiązkiem inwestowania tych pieniędzy w gospodarstwie producenta mleka. Pozwoliłoby to na wzmocnienie bazy u rolnika i dałoby mu nieco więcej szans w nieskrępowanej już konkurencji wewnątrz całej Unii Europejskiej. Żywię niezbite przekonanie, iż taka akcja ze strony kierowanego przez Pana resortu spotkałoby się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem ze strony całej polskiej wsi. Zarówno ja osobiście, jak i wszyscy rolnicy, którzy doskonale pamiętają Pańskie zaangażowanie w funkcjonowanie polskiego rolnictwa i skuteczną obronę jego interesów na forum Unii Europejskiej, wierzymy gorąco, że jeszcze raz udowodni Pan swoim działaniem, kto jest faktycznym liderem, i kto potrafi i powinien przewodzić polskiemu rolnictwu.

Rada Ekspertów Mleczarstwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>