Widok na zalew

Zalew w Czyżewie już wkrótce otwarty

Trwają ostatnie prace przy budowie zalewu z wykorzystaniem rekreacyjnym w centrum Czyżewa. W ostatnim czasie zakończono etap budowy oświetlenia terenu zbiornika. W ramach tego zadania zamontowano 37 lamp wokół zalewu.

Jak informuje na swojej stronie Urząd Miejski w Czyżewie wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Jankowski Sienicki s.j. z siedzibą w Łomży. Gmina wydała na to zadanie kwotę 134.443,80 zł. W dalszym etapie prac planuje się również umieszczenie na powierzchni zalewu pływającej fontanny, która będzie doskonałym urządzeniem stanowiącym dodatek upiększający. Zamontowana fontanna stworzy z pewnością swoisty klimat, który przyciągnie mieszkańców.

W ostatnim etapie realizacji inwestycji pozostaną jedynie drobne prace porządkowe zamykające zadanie.

Ostatecznie oddanie do użytku zalewu przewiduje się w miesiącu maju 2014 r. Po zrealizowaniu inwestycji mieszkańcy będą mogli spędzać miło czas bez konieczności wyjeżdżania z miasta. Do dyspozycji będą mieli plażę, molo, ścieżki piesze i rowerowe. Mamy również nadzieję  że zalew będzie jedną z wizytówek naszego miasta i gminy.

Przypominamy podstawowe parametry charakteryzujące inwestycję:
– powierzchnia terenu zajętego przez zbiornik i przebudowę rzeki – 4,69 ha
– powierzchnia zbiornika w krawędziach grobli – 2,43 ha
– powierzchnia lustra wody – 2,04 ha
– maksymalna długość zalewu – 350 m
– średnia głębokość wody w zbiorniku – 1,67 m
– długość ścieżki pieszo-rowerowej – 800 m

To jednak nie koniec planów związanych z zalewem i przyległymi terenami. Aby dostosować otoczenie do pięknie zagospodarowanego zalewu przygotowywane są jednocześnie projekty zagospodarowania parku podworskiego, modernizacji trybun na stadionie, skateparku, parkingów samochodowych w okolicach zalewu, ciągu pieszo – rowerowego do zbiornika z kładką przez rzekę czy wreszcie przebudowy całej kładki na rzece.

Całość będzie wspaniałą bazą rekreacyjną dla mieszkańców naszej gminy, a także wszystkich odwiedzających naszą miejscowość.

Info od UM Czyżew

Lustro wody

Regulacja wody

Zapora na zalewie

Ścieżka rowerowa

Widok na zalew

2 myśli nt. „Zalew w Czyżewie już wkrótce otwarty”

  1. Powiat do Czyżewa po Wielka nocy i takiej inwestycji może ze starostą po otwarciu zalewu i zalaniu imprezowym -dobrze że coś zrobiono i nie za 10mln a za……… To wszystko dlatego ze ten radny milczał a dlaczego milczał bo …….. … posadę w starostwie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>