Hangar targowiska

Nowe targowisko w Czyżewie

Nowe targowisko w Czyżewie stało się faktem. 12 lutego 2014r dokonano odbioru końcowego inwestycji pn. “Budowa targowiska miejskiego w Czyżewie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”. Zadanie zrealizowano w ramach działania “Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW na lata 2007-2013.

Wykonawcą inwestycji była firma P&K Jaczewscy Paweł Jaczewski z siedzibą w Korytnicy (za Węgrowem) wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego, a wartość robót wyniosła 1.288.149,42 zł z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej uzyskano w kwocie 816 097,00 zł co stanowi 75% kosztów kwalifikowalnych projektu.

W ramach zadania wykonano utwardzenie terenu kostką brukową o powierzchni 3.872,50 m2 oraz ustawiono wiatę stalową o  wymiarach 17 x 67,34 m, teren targowiska został ogrodzony i oświetlony. Zakupiono ławki, kosze i toalety typu TOITOI. Wybudowano również miejsca parkingowe.

Celem dla jakiego zrealizowano zadanie była promocja zdrowej i ekologicznej żywności pochodzącej bezpośrednio od rolników, oraz stworzenie warunków sprzedaży bezpośredniej, czyli najkrótszej drogi między producentem a odbiorcą końcowym.

Stworzenie miejsca targowego w takim standardzie daje możliwość sprzedaży i kupna produktów rolnych w godziwych, przystosowanych do tego miejscach. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do tworzenia więzi handlowych, rozwoju lokalnego handlu, uatrakcyjni miejscowość jako centrum gospodarczo-handlowe dla okolicznych miejscowości.

Wszystkim korzystającym i handlującym życzymy przyjemnego korzystania z nowej inwestycji.

Info od UM w Czyżewie

Targowisko z TOITOI

Wejście na targowisko

Hangar targowiska

2 myśli nt. „Nowe targowisko w Czyżewie”

  1. Szkoda,że tylko w Czyżewie Wójt(owa) ma jaja i coś robi, w innych gminach pewnie za rok przed wyborami , po trzech latach rządzenia dopiero coś się ruszy-przykre ale prawdziwe.

  2. Szkoda że podłoga nie ogrzewana… Kto z handlujących z samochodu będzie w Czyżewie wykładał swój namiot na bok gdy na jutro trzeba go i tak do auta zapakować… Pod wiatą zmieści się może 1/8 jarmarku… a i słońce rozgrzeje poza wiatą Korzyści??? to może ma sama wójtowa ma czym się chwalić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>