szczeniak

Pijany mężczyzna z gminy Czyżew skatował cztery szczenięta

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali 62-latka, który w brutalny sposób zabił trzy bezpańskie szczenięta, a czwartego z nich ciężko ranił.  Pijany mężczyzna zamieszkujący z gminy Czyżew skatował te cztery psy metalowym prętem. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek ok. godz. 17:00 w jednej z wsi w gminie Czyżew. Mieszkając tam samotnie 62-letni mężczyzna, na ulicy przed swoją posesją zauważył błąkające się bezpańskie szczenięta. Następnie chwycił za metalowy pręt i zaczął nim “okładać” psy. W wyniku silnych  i bestialskich uderzeń trzy szczenięta padły, natomiast czwarty z wyrwanym lewym stawem barkowym trafił pod opiekę weterynarza.

Mężczyzna został zatrzymany przez wysokomazowieckich policjantów. Jak się okazało  był pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Wczoraj usłyszał już zarzut za znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. O losie mężczyzny zadecyduje teraz prokurator i sąd. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, www.podlaska.policja.gov.pl

Jedna myśl nt. „Pijany mężczyzna z gminy Czyżew skatował cztery szczenięta”

  1. Co za bestialstwo. A niby ludzie są lepsi od zwierząt, mają duszę, rozum i takie tam, ta jasne. Gunwo prawda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>