Prezes Sapiński

Dariusz Sapiński apeluje do Tuska w sprawie embarga polskiej żywności

Prezes Mlekovity Dariusz Sapiński, tym razem jako Przewodniczący Rady Ekspertów Mleczarstwa wystosował apel do Premiera Donalda Tuska dotyczący podjęcia radykalnych działań ułatwiających handel polskiej żywności z zagranicą.

Szanowny Panie Premierze,

w sytuacji grożącej nam katastrofy, w poczuciu patriotycznego obowiązku, zwracam się do Pana z gorącym apelem o podjęcie radykalnych działań ratunkowych umożliwiających funkcjonowanie nie tylko mojej branży – mleczarstwa, ale również całego sektora
rolno-spożywczego. To, że polski eksport żywnością stoi, nie jest dla nikogo tajemnicą. Nie jest nią również fakt, iż jego całkowite wstrzymanie, także do krajów, które nie wprowadziły embarga na nasze produkty, może doprowadzić w niedalekiej przyszłości do sytuacji trudnej do wyobrażenia w skali całego Państwa.

Szanowny Panie Premierze, wspólnym naszym wysiłkiem, przy wsparciu Unii Europejskiej, zbudowaliśmy nowoczesne polskie mleczarstwo, czego Mlekovita jest najlepszym przykładem. Polskie produkty na rynkach całego świata są wyznacznikiem nie tylko naszych umiejętności zawodowych, ale stanowią także podstawę bytu znacznej części polskiego społeczeństwa. Dlatego znając Pana patriotyzm, ten zwykły, prosty, codzienny, wierzę gorąco w Pańskie szybkie i stanowcze decyzje.

Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Rady Ekspertów Mleczarstwa
Dariusz Sapiński

Info od Rady Ekspertów Mleczarstwa

Sapiński prezes Mlekovita

Od redakcji: Tymczasem Premier Donald Tusk zgodnie ze stanowiskiem wszystkich partii obecnych w Sejmie, zapowiedział podczas dzisiejszego wystąpienia wprowadzenie sankcji wobec władz Ukrainy. Ewentualna ich realizacja, może jednak negatywnie wpłynąć na handel nie tylko z Ukrainą, ale również z Rosją, ponieważ władze Federacji Rosyjskiej z prezydentem Władimirem Putinem na czele stoją murem za prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Decyzje o sankcjach mogą mieć negatywne reperkusje dla firm sprzedających swoje produkty na wschodzie.

5 myśli nt. „Dariusz Sapiński apeluje do Tuska w sprawie embarga polskiej żywności”

  1. Co innego ten potrafi docenić swoich i zadbać widać to przy każdej okazji ……….po prostu klasa ekstra.

  2. Chciałem dodać , że razem z apelem od Prezesa , Premier Tusk otrzymał pierwszy egzemplarz wydanych w tym tygodniu WIADOMOŚCI WYSOKOMAZOWIECKICH niezależnej gazety w naszym mieście wydanej przez Stowarzyszeni Wspierania Demokracji Lokalnej ADSUM . Gazeta jest już dostępna na mieście .

  3. Gazetę rozprowadzają członkowie Stowarzyszenia jest też dostępna u Pana Białego w sklepie przy ul. Żwirki i Wigury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>