Mariusz Leoniak

Obudź się Wysokie Mazowieckie! Powstała opozycja!!!

9 lutego 2014 roku został wybrany zarząd klubu Twój Ruch Wysokie Mazowieckie.

§ 1. Przewodniczącym Klubu Twój Ruch Wysokie Mazowieckie został Mariusz Leoniak, wybrany jednogłośnie.

§ 2. Klub swoim zasięgiem obejmuje gminy powiatu wysokomazowieckiego i zambrowskiego:
– gminy miejskie: Wysokie Mazowieckie, Zambrów
– gminy miejsko-wiejskie: Ciechanowiec, Szepietowo, Czyżew
– gminy wiejskie: Klukowo, Kobylin-Borzymy, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Sokoły, Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo
– miasta: Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec, Czyżew, Szepietowo, Zambrów.

Jest to ważne wydarzenie polityczne, historyczne, jak i społeczne dla miasta oraz powiatu wysokomazowieckiego. Klub zrzesza ludzi z różnorodnych warstw społecznych, o niejednakowych światopoglądach, wyznaniach religijnych, w zróżnicowanym wieku, z różnym wykształceniem: podstawowym, gimnazjalnym, zawodowym, średnim i wyższym. Jest to bardzo liczebny klub z zachowaniem parytetów.

Członkowie Klubu zdają sobie sprawę, że w powiatach wysokomazowieckim i zambrowskim potrzeba dużo pracy, aby dokonać zmian i przeobrażeń korzystnych dla mieszkańców miasta i obu powiatów. Istotną kwestią jest podjęcie dyskusji na temat obniżenia bardzo wysokich opłat narzuconych mieszkańcom miasta. Inwestycje w mieście i powiecie są oczywiście potrzebne, jednakże trzeba również szukać innych rozwiązań finansowania. Klub prowadzi Konsultacje Społeczne, mające na celu informowanie lokalnej społeczności o różnych opcjach politycznych i programowych wizji przyszłości naszego miasta i powiatu.

Jeszcze jako grupa inicjatywna, obecni członkowie Klubu Twój Ruch Wysokie Mazowieckie wykazali się dużym zaangażowaniem społecznym, zwracając uwagę mieszkańców miasta i okolic na takie problemy jak:
– utworzenie sortowni śmieci w bardzo niedogodnym miejscu, to jest w pobliżu mieszkań socjalnych, nie zaopatrzonych nawet w kanalizację, przez co warunki mieszkalne w tym rejonie stały się karygodne,
– zagadnienie wprowadzenia na rynek również innych dyskontów spożywczych i zapobieżenie monopolizacji rynku spożywczego,
– zwrócenie uwagi społeczeństwa na umiejscowienie różnorodnych organizacji pozarządowych w pomieszczeniach Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem, organizacji, które nie są związane z rozwojem kultury, gdy jednocześnie brakuje pomieszczeń do organizowania przedsięwzięć kulturalnych, takich jak sale prób dla lokalnych zespołów muzycznych itp.,
– przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w sprawie zaniedbania przez władze miasta budowy placów zabaw dla dzieci przy wielorodzinnych budynkach socjalnych i komunalnych.

Wkrótce Klub Twój Ruch Wysokie Mazowieckie zamierza poruszyć kolejne tematy:
– kwestia likwidacji Straży Miejskiej,
– przeprowadzenie kalkulacji przychodów i rozchodów Gospodarki Mieszkaniowej (Komunalnej) celem zmniejszenia opłat mieszkańców za czynsz mieszkaniowy i usługi ZWKiEC.

Przewodniczący klubu, Mariusz Leoniak, należy do partii Twój Ruch już ponad rok. Nie zamierza startować do struktur wojewódzkich, jak sam twierdzi “nie chce władzy, ale zmian”. Woli poświęcić się działaniu klubu w Wysokiem Mazowieckiem. “Zawsze interesowało mnie dobro ludzi i otoczenia o lokalnym zasięgu”, twierdzi. “Bliższa memu sercu jest raczej lokalna polityka i lokalne małe społeczności, które borykają się z problemami życia codziennego”. Nie jest mu obojętna krzywda ludzka i niesprawiedliwość społeczna, jak i również los ludzi wykluczonych społecznie w mieście i powiecie wysokomazowieckim i zambrowskim.

Mariusz Leoniak

zarząd klubu Twój Ruch Wysokie Mazowieckie Deklaracja członkowska

* Portal Wysokomazowiecki nie ponosi odpowiedzialności za treści autorstwa użytkowników Portalu Wysokomazowiecki.

153 myśli nt. „Obudź się Wysokie Mazowieckie! Powstała opozycja!!!”

  1. JAK KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ZAKONNIKIEM LUB KSIĘDZEM,TO I JA MOGĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM !!! :)))))))))

  2. Leon a gdzie w tym wszystkim jakies słowo o mnie? przeciez od jakiegoś czasu powiat zambrowski to mój rejon?? czy cos sie zmieniło i nie zostałem poinformowany?

  3. Leon Przewodniczącym? Koniec świata. Widać św. pamięci TR rożnych używal wytrychów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>