Bezpieczne gospodarstwo

XII edycja konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Ruszyła XII edycja Ogólnokrajowego Konkursu “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” kierowanego do osób prowadzących produkcyjną działalność rolniczą.
Celem konkursu jest promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Kierowany jest on do osób pełnoletnich, prowadzących produkcyjną działalność rolniczą.

W 2013 roku w konkursie z nagrodami przewidzianymi na każdym etapie eliminacji: regionalnych, wojewódzkich i centralnych, o tytułowe miano “Bezpiecznego Gospodarstwa Rolnego” rywalizowało 980 uczestników. Nagrodę główną ufundowaną przez Prezesa KRUS – wysokiej klasy ciągnik rolniczy zdobyli mieszkańcy woj. pomorskiego. Reprezentanci województwa podlaskiego wyróżnieni zostali nagrodą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W poprzednich edycjach w czołówce nagrodzonych gospodarstw nie zabrakło rolników
z naszego regionu, m.in. w 2007 r. I nagrodą uhonorowano gospodarstwo rolne z powiatu zambrowskiego, II miejsce w etapie centralnym zajęło gospodarstwo z powiatu łomżyńskiego (2010 r.) oraz powiatu monieckiego (2012 r.). Teraz kolej na powiat wysokomazowiecki, nagroda główna czeka!

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest w jednostkach Kasy oraz na stronie internetowej www.krus.gov.pl. Zgłoszenia należy składać w Oddziale Regionalnym lub Placówkach Terenowych KRUS, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 marca 2014 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Łukasz Gilewski
starszy inspektor OR KRUS w Białymstoku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>