Ideologia Gender

O ideologii gender w kościele w Wysokiem Mazowieckiem

Na stronie Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem widnieje zaproszenie Dziekana Ks. Prałata Ryszarda Niwińskiego, który zaprasza na spotkanie dzisiaj w niedzielę 9 lutego 2014 roku po mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem z Senator RP Jadwigą Stokarską  i Posłem RP Lechem Kołakowskim dotyczące ideologii gender. Spotkanie odbędzie się około godziny 19.

Czym jest gender? Biorąc encyklopedyczną tylko definicję jest to suma cech osobowości, zachowań, stereotypów i ról płciowych przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w ramach danej kultury w drodze socjalizacji, nie wynikających bezpośrednio z biologicznych różnic w budowie ciała pomiędzy płciami. Piewcami tej ideologii są środowiska lewicowe, związane ze środowiskami homo i transseksualnymi oraz feministycznymi, chcące na nowo definiować tradycyjne wartości jak rodzina, małżeństwo, rola mężczyzn i kobiet w społeczeństwie oraz przekazywać tą propagandę już od najmłodszych lat.

W opozycji do tego środowiska prawicowe zarzucają genderystom próbę deprawacji dzieci i młodzieży, rozbicia tradycyjnych wartości, możliwości dobierania sobie płci nie na podstawie biologii, a własnego “widzimisię”. Przykładem tego  jest obecnie Anna Grodzka, wcześniej  Krzysztof Bęgowski, w przeszłości działacz PZPR, SLD a obecnie jako Anna Grodzka członek Twojego Ruchu Janusza Palikota. Jaka z niej kobieta, każdy widzi.

5 myśli nt. „O ideologii gender w kościele w Wysokiem Mazowieckiem”

  1. Nie zgadzam się z gender w 100%, ale nie podoba mi się też to co zrobił ksiądz, który zamienił dzisiaj również moją świątynię w tubę propagandową PiSu. Miejscem na takie spotkanie mógł być MOK, salka katechetyczna lub hale w szkołach, a nie kościół! Nie zagłosuję też już więcej na PiS, na szczęście po prawej stronie są opcje, na które można z czystym sumieniem oddać głos. Teraz psioczą na tą całą Unię, a kto nas do niej wprowadził? Również Kaczyńscy. Przykre to, ale prawdziwe…

  2. ooooo brawo Katol i pochwalam takie wypowiedzi, znajdą się zapewne inne ciekawe ugrupowania polityczne na które można będzie zagłosować. PiS jest już w Wysokiem skończony to już koniec ich władzy i ciemiężenia wysokomazowieckiego ludu ciężko pracującego, robili co chcieli pod płaszczykiem kumoterstwa z klerem.

  3. Również popieram pogląd Katola. Robienie przez plebana Ryszarda z kościoła pisowskiej tuby skłania mnie, osobę młodą do tego iż zaglądam do kościoła jednak coraz rzadziej. Patrze na te stare babki w ławkach kiwające mu potwierdzająco głową, iż jedyna słuszna telewizja mowiąca “samą prawdę” to tv trwam, a wiatraki to twór szatana i wtedy już wiem, że żyje w ciemnogrodzie gdzie lud, co smutne niestety bardzo głupi.

  4. Kościół wymyślił ten cały gender i walkę z nim, to może niech zaczną od siebie reformy i przestaną w kieckach (sutannach) chodzić :D

  5. A może kościół zajmie się swoimi sprawami , swoimi wielebnymi i nie będzie zastanawiał się nad naturą Grodzkiej , ale np. naturę biskupa Paetza który tyle lat molestował ministrantów a potem kleryków i co ? , i nic , nic nie było , grać dalej jak w futbolu! A wielebni niech dalej molestują dzieciaki i walczą z gender nie mając pojęcia co to właściwie jest!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>