lokomotywa

Białystok – Warszawa: kolejne połaczenia kolejowe do likwidacji

Najprawdopodobniej zmniejszy się liczba pociągów odjeżdżających w kierunkach Warszawa – Białystok ze stacji kolejowych w Szepietowie i Czyżewie. Jak informuje Radio Białystok od marca cztery z dotychczasowych 9 par pociągów na odcinku Białystok – Warszawa będą zawieszone.

Rzeczniczka spółki PKP Intercity Zuzanna Szopowska potwierdziła nieoficjalną dotychczas informację. Kursy będą zawieszone od 9 marca. Przewoźnik, tego dnia, wprowadza nowy rozkład jazdy obowiązujący w całej Polsce.

Rzeczniczka PKP Intercity mówi, że zmiany w Podlaskiem wynikają z prac modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury PKP PLK.

Od 9 marca PKP Intercity zawiesi kursowanie pociągów “Niemen” rel. Bydgoszcz Gł. – Białystok, “Konopnicka” rel. Warszawa Zach. – Białystok, “Janusz Korczak” rel. Kraków Płaszów/Zakopane – Białystok oraz “Zamenhof” rel. Katowice – Białystok.

Podlaskie nazywane jest często Polską B, takimi decyzjami władza centralna redukuje nas mieszkańców woj. podlaskiego do kategorii C. Takie obrazki jak w załączonym filmiku w pociągach odjeżdżających w naszym kierunku mogą stać się wkrótce ponurą rzeczywistością. Szereg środowisk społecznych i politycznych zamierza w tej sprawie zaprotestować, dlatego należy nie być biernym i przyłączyć się do zmiany decyzji. Pociągami w kierunku Białegostoku i Warszawy dojeżdża z powiatu wysokomazowieckiego ze stacji Czyżew i Szepietowo wiele osób do pracy oraz do szkoły. Nie każdego stać na podróż samochodem. Ponadto zmniejszenie liczby pociągów wpłynie negatywnie na napływ turystów do zielonych płuc Polski, jak często nazywa się nasz region.

Źródło informacji Radio Białystok

Przyłączmy się do protestu na facebooku – Nie zgadzamy się na likwidację połączeń Białystok-Warszawa!

Przyłączmy się do protestu na facebooku – STOP LIKWIDACJI POCIĄGÓW Białystok-Warszawa

Jedna myśl nt. „Białystok – Warszawa: kolejne połaczenia kolejowe do likwidacji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>