MOK w Wysokiem Maz.

Nie samym chlebem człowiek żyje!!!

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem ma ograniczone możliwości rozwoju kultury z powodu braku pomieszczeń. Sygnalizują nam to członkowie Twój Ruch Wysokie Mazowieckie. Po części winę ponoszą obecne władze miasta, ponieważ wiele pomieszczeń Miejskiego Ośrodka Kultury zostały oddane na cele nie związane z działaniami kulturalnymi oraz promowaniem działań kulturalnych w naszym mieście. Część pomieszczeń zajmuje: Klub Anonimowych Alkoholików (klub AA), Izba Pamięci Armii Krajowej, Szkoła Uniwersytetu III wieku, Biblioteka Miejska, pomieszczenie dawnej “kawiarni” służy jako sala pod wynajem. Klub Twój Ruch Wysokie Mazowieckie twierdzi, że takie stowarzyszenia jak Klub AA i Uniwersytet III wieku są bardzo zacne i cenne, a władze miasta powinny zadbać o przydział godnych i samodzielnych pomieszczeń na ich działalność, a nie po piwnicach M.O.K. Działania artystyczne, np. próby taneczne odbywają się w sali kinowej, a próby zespołów muzycznych na zapleczu sali kinowej – w pomieszczeniu przeznaczonym na garderobę. Nie ma sali plastycznej i pomieszczeń na podobne artystyczne działania. “Miejski Ośrodek Kultury czeka na kapitalny remont, ale Pani Dyrektor Małgorzata Sałęga twierdzi, że w projekcie remontu nie przewidziano sali muzycznej i plastycznej”, twierdzi Zbigniew Witas, lider zespołu i manager grupy muzycznej działającej przy MOK. “Ubogie podejście do kultury obecnych władz miasta i osób odpowiedzialnych za rozwój kultury w naszym mieście oraz sceptyczne podejście do kulturalnych i społecznych inicjatyw nie jest odosobnionym przypadkiem” – stwierdza Mariusz Leoniak z Klubu Twój Ruch Wysokie Mazowieckie. Według niego “W całej Polsce placówki propagujące kulturę oddały wiele swoich pomieszczeń pod wynajem dla różnych instytucji, nie mających związku z działalnością kulturalną. Jeśli nie ma zapotrzebowania i pomysłu na przeznaczenie tych pomieszczeń do celów artystycznych, to nie widzę w tym nic złego. Jednak, gdy okazuje się, że w danym mieście zapotrzebowanie na wykorzystanie tych pomieszczeń do celów artystycznych i inicjatyw społecznych rośnie, jest oczywiste, że w pierwszej kolejności pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Kultury należy wykorzystać do celów propagujących inicjatywy kulturalno-społeczne. W Wysokiem Mazowieckiem jest potencjał artystyczny i popyt na tworzenie kół zainteresowań z dziedziny kultury i sztuki. Niestety, w Miejskim Ośrodku Kultury jest bardzo ciasno, w związku z tym młodzież i starsi spędzają wolny czas pod tzw. chmurką na ławce w parku przy browarku.”.

Mariusz Leoniak

* Portal Wysokomazowiecki nie ponosi odpowiedzialności za treści autorstwa użytkowników Portalu Wysokomazowiecki.

13 myśli nt. „Nie samym chlebem człowiek żyje!!!”

 1. ja już dawno zrezygnowałem z usług Miejskiego Ośrodka Kultury. Nie ma sprzętu, nie ma pomieszczeń, nie ma niczego. Kultura jest na ostatnim miejscu. Ludzie tam pracujący nie potrafią nawet nagłośnić koncertu hip hopowego – chodzi o to, że podkład puszczany jest na przody i używane są jedynie mikrofony do wokalu i wiecie co?- mikrofony były tak nagłośnione, że dźwięk był przesterowany i nic nie dało sie usłyszeć. Brak mi słów, zero profesjonalizmu. Potrzeba tam ludzi młodych, zaangażowanych w rozwój kultury i sztuki. Ludzi ambitnych patrzących w przyszłość a nie osób które robią łaskę na każdym kroku. Nie chodzi o Panią Dyrektor, ale o kadrę tam pracującą. Każdy wie jak jest, jest dramat.

 2. A może ktoś mi raczy wyjaśnić, czy emisja jednego filmu w miesiącu też przerasta możliwości organizacyjne MOK-u? A może lokalowe? Też nie? Ojej. A już myślałam, że istnieje jakiś sensowny powód.

 3. To tam jest sala kinowa ?? ;) To może byście ją w końcu wykorzystali do wyświetlania filmów? Bo póki co, muszę jeździć wraz z rodziną do kina w Zambrowie i tam zostawiać moje pieniądze (zamiast w Wysokiem).

 4. No nie jest tak źle, są organizowane w MOK koncerty rockowe ale faktycznie zaplecza nie ma i dyrekcja wygryzła Hip Hop z MOK a takie koncerty też by się przydały. Nie znam się na kulturze ale wynajmowanie sali przez MOK i z organizowanie dla dzieciaków choinki czy balu dla seniorów to żadna filozofia. MOK czeka na remont i po remoncie upadnie kultura bo MOK nastawi się wtedy raczej na efektywniejsze sprzątanie aby było w budynku świeżo i ładnie. Tym bardziej będzie szkoda wpuścić hołotę ( Hip Hop, punk, metal, rock ) na te salony. Zgadzam się z Grzegorzem, że trzeba i przeprowadzić kapitalny remont całego personelu w MOK.

 5. Nie ma Hip Hop w MOK, tragedia !!!!!!!
  Koncerty rockowe są ale to chyba dlatego, że ci z Upside trzymają z dyrektorką MOK albo z burmistrzem. Ja chciałbym aby w MOK też mieli próby ci co tworzą Hip Hop w naszym mieście.

 6. MAcie rację! Wszystkich pracowników trzeba zastąpić młodą i znającą się na rzeczy kadrą. Nic nie można, wszystko jest zabronione dla mieszkańców w Miejskim Ośrodku Kultury. Jak słyszałem od zespołów- warunków zero, i stosunek pracowników jest….. no brak słów. Pracownicy nie znają się na rzeczy, siedzą tam, bo mają pobory, pracę, a żeby działać, to głowy brakuje im. Piszecie, że muszą być młodzi pracownicy, to fakt, ale jest jeden młody, który tylko obija się i kompletnie nie zna się na swojej wykonywanej pracy, takim miejsce tylko do rzucania węgla, bo to jest żałosne, co się dzieje w PSEUDO MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY. Żal…

 7. klub AA? nie ma czegoś takiego i nigdy nie było.Są natomiast stowarzyszenia abstynenckie, gdzie grypy AA wynajmują pomieszczenia.Widać tutaj u piszącego artykuł, braku jakiejkolwiek wiedzy na temat stowarzyszeń abstynenckich i wielkiej pracy jakie one wykonują.\również pracy kulturalno -oświatowej.Zgadzam się tylko tylko z jednym z p.Leoniakiem,że stowarzyszenia powinny działać w odzielnym wiekszym pomieszczeniu,ale warunki jakie są takie są i nie należy narzekać.W tej tkz. piewnicy, jak okreslił to p.Leoniak,działa prężnie Stowarzyszenie-Klub Rodzin Abstynenckich”Łabędż”, oraz Regionalny Związek Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich Woj.Podlaskiego-cały ruch trzeżwościowy na podlasiu ma siedzibę w tej jak to pan określił piewnicy,jak widać nie trzeba salonów aby prężnie działać/ to sugestia również dla zespołu grupy muzycznej, a raczej grupy hip po piwo./Stowarzyszenia abstynenckie działające w MOK ,realizowały wiele zadań i programów z zakresu rozwiązywania problemów alkoholowych / festyny, spartakiady, biegi, rajdy piesze i samochodowe, spływy, obozy rehabilitacyjno-terapeutyczne, dni trzeźwości, wycieczki autokarowe, piesze i rowerowe. Stowarzyszenia prowadzą również spotkania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży na terenie szkół i swoich siedzib, prowadzą grupy dziecięce i młodzieżowe oraz prowadza świetlice socjoterapeutyczne. Organizują czas dla rodzin, w których jest problem alkoholowy i są między innymi zorganizowaną forma rehabilitacji społecznej dla osób po leczeniu odwykowym. Rehabilitacji, która ma na celu doprowadzenie ludzi uzależnionych i ich rodzin do pełnej trzeźwości i autonomii funkcjonalnej oraz bytowej. Nieodzownym ogniwem tej rehabilitacji jest praca ludzi i ich rodzin na rzecz środowiska lokalnego. Członkowie związku zaangażowani w sprawach prowadzenie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych przepracowali oraz przepracują wiele godzin społecznie dla dobra naszego MIASTA i województwa.

  Związek na bazie doświadczeń wypracowanych przez Stowarzyszenia abstynenckie będzie umacniał i poszerzał środowiska abstynenckie, aby przez to społeczeństwo naszego Miasta I całego Województwa stało się bardziej odpowiedzialne nie tylko za siebie, ale przede wszystkim za wychowanie dzieci i młodzieży.

 8. ……..panie LEONIAK , cyt,, młodzież i starsi spędzają wolny czas pod tzw. chmurką na ławce w parku przy browarku.”……koniec cytatu, browarku? właśnie,,,,,,,, to zapraszamy zamiast na browarek to do Stowarzyszenia -Klub Rodzin Abstynenckich ”Łabędż”, oraz do Regionalnego Związku Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich woj.podlaskiego ,to 2 kroki od parku,można tam posłuchać muzyki,pograć na gitarze,szachy,warcaby,sa tam rózne koła zainteresowań ,m.in. koło literackie.Niedługo klub będzie otwarty codziennie dla osób uzaleznionych i ich rodzin,oraz dla sympatyków tkz.NIEPICIA.Zapraszamy

 9. MOK w Wysokiem Mazowieckiem jest jednym z najlepiej działajacych ośrodków w wojewodztwie,prowadził i prowadzi wiele imprez kulturalnych, wystarczy popatrzeć,,,,,,,nawet na kablówce jest wiele ogłoszeń.Takich pracowników jak ma nasz MOK należy tylko pozazdrościć. Jeżeli chodzi o koncerty hip hopu,metalu i innych tego typu, to proponuje miejsce we Wnorach albo na oczyszczalni.Zespoły,- PRAWDZIWE ZESPOŁY matalu,rock,punk,i inne tego typu występowały i nadal będą wystepować w MOK, i będą zapraszane na występy-koncerty z prawdziwego zdarzenia.

 10. wszyscy pracownicy MOK w Wys,Maz., są jak najbardziej profesjonalni,,,,tylko słabo opłacani, i tu trzeba szukać problemu.Wiekszość pracowników ma wyższe wykształcenie, a zarobki sa do d……. dobrze ,że z MOK zniknie ten pseudo zespół bo tylko wstyd przynosi dla maza.

 11. a co tak zacichli a? może wreście policja wezmie sie za tego leona,chociazby za natarczywe wyłudzanie pieniedzy na alkohol,głownie przy sklepach monopolowych,.A co do tego zespołu hip po piwo to juz sie nie bedę wypowiadał,bo tylko wsyd i tyle. żegnam wyjezdzam z tego miasta hip hopy, leony, i tp, to jakas paranoja.

 12. No właśnie, pracowników trzeba zastąpić, bo obecni (pracownicy) nie nadają się!! MOK jest najsłabiej rozwiniętym Ośrodkiem kultury w okolicach. Jakoś ostatnio zauważyłem, żę zaczynają jedynie działać na rzecz kultury zespoły rockowe, to dobrze, ale potrzebne są również inne gałęzie kultury.
  Ten młody pracownik nadaje się tylko do zamiatania, na kulturę brak mu umysłu. Usuwać takich!

 13. ty naród poczytaj siebie……..debil i dyslektyk……..zespoły rockowe na rzecz kultury,,,,,boże widzisz i nie grzmisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>