Siatka w śniegu

Starsza kobieta uratowana przed zamarznięciem

Dzięki przekazanemu sygnałowi i szybkiej reakcji wysokomazowieckich policjantów mroźna noc dla 89-letniej mieszkanki miasta skończyła się szczęśliwie. Starsza kobieta leżała w śniegu i drżała z zimna, miała także problemy ze wskazaniem swojego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze przekazali ją pod opiekę syna. 

Dzisiaj nad ranem, kilka minut po godzinie 4:00, dyżurny wysokomazowieckiej Policji został poinformowany o błąkającej się po mieście starszej kobiecie. Zaalarmowani policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze odnaleźli leżąca w śniegu przy jednym z bloków przy ulicy Ludowej 89-latkę. Mieszkanka miasta była wyczerpana, nie była w stanie samodzielnie wstać, nie wiedziała nawet, gdzie się znajduje. Mundurowi szybko ustalili dane kobiety i przekazali ją pod opiekę syna. Na szczęście, dzięki sygnałowi przekazanemu policjantom i ich sprawnej interwencji nie doszło do tragedii.

Policjanci apelują, aby podczas mroźnych nocy nie przechodzić obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy i nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. O każdej takiej sytuacji powiadamiajmy Policję. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub 997.

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>