Akcja Trzeźwa Gmina

Szepietowo: Akcja “Trzeźwa Gmina”, wpadł 43-letni kierowca ciężarówki

Wczoraj oraz w minioną niedzielę policjanci wysokomazowieckiej drogówki prowadzi działania “Trzeźwa Gmina”. W kilkunastu punktach na terenie całego powiatu, na drogach gminnych funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali trzeźwość kierowców. Mundurowi sprawdzili ponad 200 kierowców.  Niestety okazało się, że wciąż znajdują się tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Świadczy o tym zachowanie 43-letniego kierowcy ciężarowego volvo, którego wczoraj po południu zatrzymani wysokomazowieccy policjanci w Szepietowie na ulicy Kolejowej. Okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało pół promila alkoholu w jego organizmie. W takim stanie kierował ciężarowym volvo z przyczepą. Teraz nieodpowiedzialnym mężczyzną zajmie się sąd. Dodatkowo w trakcie działań “Trzeźwa Gmina” policjanci ukarali mandatami kilkanaście osób, za rożnego rodzaju wykroczenia drogowe.

Wysokomazowieccy policjanci zapowiadają, że częściej sprawdzać będą, w jaki sposób poruszają się kierowcy na drogach wiejskich i gminnych, gdzie pomimo małego natężenia ruchu nieodpowiedzialne zachowanie siedzących za kierownicą może stanowić zagrożenie dla innych osób.

Kontrola drogowa

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>