Wybory i urna

Trzech kandydatów do rady miasta

W uzupełniających wyborach do rady miasta Wysokie Mazowieckie w okręgu nr 2 na decydującym finiszu kampanii bierze udział trzech kandydatów. Pierwotnie były zarejestrowane cztery komitety, jednak jeden z kandydatów zrezygnował z ubiegania się o mandat radnego. Wybory w Wysokiem Mazowieckiem mają się odbyć w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2013r.

Lokal wyborczy, gdzie będzie można oddać głos w wyborach dla okręgu nr 2 będzie umiejscowiony w Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem ul. Ludowa 5. Głosować będzie można 21 kwietnia 2013r. w godz. 8:00 – 22:00.

W skład okręgu nr 2 wchodzą następujące ulice: Jankowskiego, Ludowa do skrzyżowania z ulicą 1 Maja – budownictwo prywatne oraz Ludowa bloki nr 9, 11a, 15, 17b, 17c, Parkowa, Sienkiewicza, z tych ulic mieszkańcy mogą oddać swój głos w nadchodzących wyborach.

Przypominamy, kto kandyduje w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Wysokie Mazowieckie:

Lista nr 2 KWW Janusza Jerzego Broniszewskiego

2. Janusz Jerzy Broniszewski, lat 55, zam. Wysokie Mazowieckie

Lista nr 3 KWW Beaty Agnieszki Konarzewskiej

3. Beata Agnieszka Konarzewska, lat 41, zam. Wysokie Mazowieckie

Lista nr 4 KWW Jedność i Samorządność

4. Marcin Wojtkowski, lat 39, zam. Wysokie Mazowieckie

Zazwyczaj wybory uzupełniające rządzą się swoimi prawami, dlatego ważny będzie czynny udział mieszkańców w głosowaniu. Wbrew pozorom, głos każdej osoby jest równie ważny, jak potem głos wybranego w wyborach. Radni pełnią ważne funkcje kontrolne wobec osoby burmistrza i uchwałodawcze, tworzą prawo miejscowe, realizują lokalną politykę, ustalają stawki opłat obciążających budżety domowe oraz opłaty wobec przedsiębiorców.

Tymczasem czytając protokoły z sesji różnych rad miast i gmin, ma się niepodparte wrażenie, że niektórzy radni pełnią poddańcze funkcje statystów do podnoszenia ręki oraz odbierania diet, niewiele licząc się z interesem mieszkańców tylko danej koterii politycznej. Warto ten argument wsiąść sobie pod rozwagę przed ostatecznym oddaniem głosu i głosować na tego kandydata, który spełnia nie tylko prywatne oczekiwania ale reprezentował będzie interes wszystkich mieszkańców, bowiem wiele decyzji będzie rzutowało na przyszłość miasta na wiele lat.

Uprzejmie prosimy o kulturalne komentowanie i zachęcamy kandydatów na finiszu kampanii do przedstawienia programów wyborczych swoim wyborcom.

na podst. danych PKW

2 myśli nt. „Trzech kandydatów do rady miasta”

  1. Jeżeli towarzyszom i klakierom – dziękujemy, to głos należy oddać na P. Beatę Konarzewską

  2. Z jednej strony to smutne że demokracja w naszym mieście tak się kojarzy , ale z drugiej strony to niech się wstydzą rządzący którzy swoim zachowaniem i decyzjami wystawiają się już tylko na szyderstwo i kpinę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>