plastikowe butelki

Czy sortownia śmieci na terenie miasta Wysokie Mazowieckie to dobry pomysł?

Czy obecne władze miasta biorą pod uwagę ekologię i zdrowie mieszkańców? Sortownia śmieci już w Wysokiem Mazowieckiem funkcjonuje i jest to blaszak, który do tej pory spełniał rolę zwykłej wiaty dla sprzętu ZWKIEC.  Zalegające hałdy śmieci na placu Zakładu Komunalnego z daleka widać i czuć. Składowisko śmieci do recyklingu w sąsiedztwie mieszkań komunalnych i posesji prywatnych. Budynek przy ul. Białostocka 18 jest najbliżej położony, w odległości kilkunastu metrów zamieszkały przez sześć rodzin (piętnaścioro lokatorów, w tym czworo dzieci), którzy poza składowiskiem sortowni borykają się też z brakiem kanalizacji i karygodnymi warunkami mieszkalnymi. Budynek mieszkalny (12 rodzin) znajdujący się przy ul. Białostockiej 28, w odległości od sortowni śmieci około kilkudziesięciu metrów. Z ekskluzywnym widokiem na plac z hałdami śmieci i zapachem sortowni. Od ulicy Białostockiej, patrząc na sortownię po prawej stronie mieści się galeria handlowa, w której są też stoiska spożywcze. Jest to największe centrum handlowe w powiecie, w którym większość mieszkańców zaopatrują się w towary spożywcze i przemysłowe.

Czy połączenie pięknej, nowoczesnej galerii “Michał” przy ul. Białostockiej w sąsiedztwie z hałdami śmieci, zużytych opon i wiaty sortowni to dobre i nowoczesne rozwiązanie? Klub Twój Ruch Wysokie Mazowieckie zamierza przeprowadzić konsultacje społeczne, w celu zapoznania się z opinią mieszkańców miasta i członków klubu i radnymi miasta i powiatu, w celu znalezienia innych rozwiązań lokalizacji, mniej kontrowersyjnej i uciążliwej dla mieszkańców.
Zapraszamy do pisania własnych opinii i rozwiązań w sprawie lokalizacji sortowni śmieci odpadów komunalnych w Wysokiem Mazowieckiem na adres e-mail : Mariusz-Leoniak@hotmail.com.

Z poważeniem,
Mariusz Leoniak

* Portal Wysokomazowiecki nie ponosi odpowiedzialności za treści autorstwa użytkowników Portalu Wysokomazowiecki.

sortownia śmieci

teren składowiska

hałda śmieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>