plastikowe butelki

Czy sortownia śmieci na terenie miasta Wysokie Mazowieckie to dobry pomysł?

Czy obecne władze miasta biorą pod uwagę ekologię i zdrowie mieszkańców? Sortownia śmieci już w Wysokiem Mazowieckiem funkcjonuje i jest to blaszak, który do tej pory spełniał rolę zwykłej wiaty dla sprzętu ZWKIEC.  Zalegające hałdy śmieci na placu Zakładu Komunalnego z daleka widać i czuć. Składowisko śmieci do recyklingu w sąsiedztwie mieszkań komunalnych i posesji prywatnych. Budynek przy ul. Białostocka 18 jest najbliżej położony, w odległości kilkunastu metrów zamieszkały przez sześć rodzin (piętnaścioro lokatorów, w tym czworo dzieci), którzy poza składowiskiem sortowni borykają się też z brakiem kanalizacji i karygodnymi warunkami mieszkalnymi. Budynek mieszkalny (12 rodzin) znajdujący się przy ul. Białostockiej 28, w odległości od sortowni śmieci około kilkudziesięciu metrów. Z ekskluzywnym widokiem na plac z hałdami śmieci i zapachem sortowni. Od ulicy Białostockiej, patrząc na sortownię po prawej stronie mieści się galeria handlowa, w której są też stoiska spożywcze. Jest to największe centrum handlowe w powiecie, w którym większość mieszkańców zaopatrują się w towary spożywcze i przemysłowe.

Czy połączenie pięknej, nowoczesnej galerii “Michał” przy ul. Białostockiej w sąsiedztwie z hałdami śmieci, zużytych opon i wiaty sortowni to dobre i nowoczesne rozwiązanie? Klub Twój Ruch Wysokie Mazowieckie zamierza przeprowadzić konsultacje społeczne, w celu zapoznania się z opinią mieszkańców miasta i członków klubu i radnymi miasta i powiatu, w celu znalezienia innych rozwiązań lokalizacji, mniej kontrowersyjnej i uciążliwej dla mieszkańców.
Zapraszamy do pisania własnych opinii i rozwiązań w sprawie lokalizacji sortowni śmieci odpadów komunalnych w Wysokiem Mazowieckiem na adres e-mail : Mariusz-Leoniak@hotmail.com.

Z poważeniem,
Mariusz Leoniak

* Portal Wysokomazowiecki nie ponosi odpowiedzialności za treści autorstwa użytkowników Portalu Wysokomazowiecki.

sortownia śmieci

teren składowiska

hałda śmieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>