Nowy nieoznakowany radiowóz na wysokomazowieckich drogach

Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem otrzymała nowiutkiego volkswagena passata B7. 300 koni mechanicznych, 5,5 sekundy “do setki” i prędkość maksymalna 250 km/h to osiągi nowych nieoznakowanych radiowozów podlaskich policjantów. Sześć pojazdów, które wyposażone zostały również w wideorejestratory, zakupionych zostało w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

W miniony czwartek w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowych nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Sześć volkswagenów passatów B7 w wersji z silnikiem V6 o pojemności 3.6 l i mocy 300 KM, które trafiły do podlaskich policjantów, zakupionych zostało w ramach projektu “Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, który jest współfinansowany ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Projekt ten ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie wybranych powiatów m.in. właśnie poprzez doposażenie Policji. Wkrótce nowe „maszyny”, które rozpędzają się “do setki” w 5,5 sekundy i osiągają prędkość maksymalną 250 km/h, wyjadą do służby na drogach województwa. Trzy z nich trafiły już do funkcjonariuszy z powiatu suwalskiego, siemiatyckiego i wysokomazowieckiego. Natomiast gdzie pojadą kolejne radiowozy zdecyduje prowadzona analiza uwzględniająca stan zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w poszczególnych powiatach, a także układ głównych ciągów komunikacyjnych, na których występuje największy ruch. Ponadto, dzięki zainstalowanym w tych pojazdach kamerom, policjanci ruchu drogowego będą mogli utrwalać niezgodną z przepisami jazdę, eliminując w ten sposób z ruchu piratów drogowych. Do tej chwili podlaski garnizon Policji dysponował w sumie 20 radiowozami wyposażonymi w wideorejsteratory, z czego 11 nieoznakowanymi. Teraz ta liczba wzrosła o 6 nowych pojazdów, których głównym celem jest pomoc policjantom w dbaniu o bezpieczeństwo na podlaskich drogach.

podlaska.policja.gov.pl oraz policja.pl

Dopisek redakcji: Możemy mieć nadzieję, że nowe samochody będą służyć rzeczywiście poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a nie zostaną użyte jako maszynka do zarabiania pieniędzy z mandatów. Polepszenie bezpieczeństwa dałyby przede wszystkim dobrej jakości drogi, zawsze na czas odśnieżane, bez dziur i kolein. A z jakością polskich dróg spoglądając z perspektywy kierowcy jest kiepsko.

policja_volkswagen5

policja_volkswagen4

policja_volkswagen3

policja_volkswagen2

policja_volkswagen1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>