Nietrzeźwy kierowca potracił śmiertelnie pieszego

25-letni kierowca daewoo potrącił dwóch pieszych idących prawą stroną jezdni. Jeden z mężczyzn zginął na miejscu, natomiast drugiemu nic poważnego się nie stało. Teraz przyczyny i dokładne okoliczności wypadku ustalają wysokomazowieccy policjanci.

Wczoraj około godziny 20:00 dyżurny wysokomazowieckiej Policji został powiadomiony o potrąceniu dwóch osób pieszych w miejscowości Skłody Borowe w gminie Nowe Piekuty. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni mężczyzna kierujący tico, jadąc od strony miejscowości Krasowo Częstki, potrącił dwóch mężczyzn idących prawą stroną jezdni. Na skutek zderzenia 73-latek zginął na miejscu, a jego o 4 lata starszy towarzysz, po udzieleniu pomocy lekarskiej, został odwieziony do domu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że nie ma prawa jazdy, gdyż już wcześniej zostało mu ono zatrzymane za jazdę po alkoholu. Jak doszło do wypadku i jakie były jego dokładne okoliczności wyjaśniają teraz wysokomazowieccy  policjanci.

sklody_borowe

źródło: podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>