Urząd Pracy przyjmuje wnioski o dotacje na otwarcie firmy

Na swojej stronie internetowej Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem informuje, iż w chwili obecnej dysponuje kwotą 120 000 zł. otrzymaną z rezerwy Funduszu Pracy, która  przeznaczona jest na aktywizację zawodową osób bezrobotnych będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy  (tj. wymienionych w art. 49 ustawy). Uzyskane środki ze względu na krótki okres ich wydatkowania – do końca roku kalendarzowego – zostaną przeznaczone na finansowanie dotacji dla osób bezrobotnych.

W związku z powyższym Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej. Formularze można wysłać pocztą lub złożyć osobiście w siedzibie Urzędu pokój nr 15 do dnia 29 listopada 2013 r. (piątek) do godziny 15:00. Decyduje data wpływu wniosku.

Poza dotacjami na rozpoczęcie własnej firmy na stronie urzędu nadal widnieje informacja, iż z uwagi na pełne zaangażowanie środków finansowych  Funduszu Pracy z dniem 24 lipca 2013 roku wstrzymuje nabór wniosków na organizację staży oraz prac interwencyjnych. Nie ma informacji, kiedy przyjmowanie wniosków na staże i prace interwencyjne będzie uruchomione.
Wnioski, które wpłyną po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Info ze strony PUP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>