Urząd Pracy przyjmuje wnioski o dotacje na otwarcie firmy

Na swojej stronie internetowej Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem informuje, iż w chwili obecnej dysponuje kwotą 120 000 zł. otrzymaną z rezerwy Funduszu Pracy, która  przeznaczona jest na aktywizację zawodową osób bezrobotnych będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy  (tj. wymienionych w art. 49 ustawy). Uzyskane środki ze względu na krótki okres ich wydatkowania – do końca roku kalendarzowego – zostaną przeznaczone na finansowanie dotacji dla osób bezrobotnych.

W związku z powyższym Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej. Formularze można wysłać pocztą lub złożyć osobiście w siedzibie Urzędu pokój nr 15 do dnia 29 listopada 2013 r. (piątek) do godziny 15:00. Decyduje data wpływu wniosku.

Poza dotacjami na rozpoczęcie własnej firmy na stronie urzędu nadal widnieje informacja, iż z uwagi na pełne zaangażowanie środków finansowych  Funduszu Pracy z dniem 24 lipca 2013 roku wstrzymuje nabór wniosków na organizację staży oraz prac interwencyjnych. Nie ma informacji, kiedy przyjmowanie wniosków na staże i prace interwencyjne będzie uruchomione.
Wnioski, które wpłyną po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Info ze strony PUP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>