Rosochate Kościelne: “Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

Wczoraj w Zespole Szkół w Rosochatem Kościelnem rozpoczęto cykl spotkań z dziećmi oraz ich rodzinami promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu wysokomazowieckiego, realizowanych w ramach projektu Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Wczoraj w Zespole Szkół w Rosochatem Kościelnem odbyło się spotkanie przedstawicieli Policji i władz samorządowych z nauczycielami, uczniami oraz rodzicami promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Było ono powiązane z projektem KIK 76 “Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, który realizowany jest przez Komendę Główną Policji. Najważniejszym celem polsko-szwajcarskiego programu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym z naciskiem na najbardziej zagrożone grupy uczestników ruchu drogowego, czyli rowerzystów i pieszych. W ramach tego projektu w rejonie Zespołu Szkół w Rosochatem Kościelnem została oddana nowa inwestycja drogowa polegająca na stworzeniu nowych przejść dla pieszych, ich doświetleniu oraz zainstalowaniu w rejonie skrzyżowania barier ochronnych. W ramach tego przedsięwzięcia w październiku br. ogłoszono w szkole w Rosochatem Kościelnem konkurs plastyczny pod hasłem “Co zmieniło się w twojej drodze do szkoły”. Zgłoszono do niego 34 prace plastyczne. Jego uroczyste rozstrzygnięcie miało miejsce wczoraj. Zwycięzcom wręczono nagrody ufundowane przez starostwo wysokomazowieckie. Natomiast pozostałym dzieciom wręczono elementy odblaskowe pozyskane w ramach programu KIK 76. Dzieci podczas wczorajszego spotkania przygotowały inscenizację promującą poruszanie się pieszych i rowerzystów po drogach z elementami odblaskowymi. Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy mieli okazję przemaszerować po nowym przejściu dla pieszych.

Bezpieczeństwo w ruchu

cykl spotkań z dziećmi

najbardziej zagrożone grupy

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>